Esońce
opowiadania >Na terenach tych od latach pokrytych ruczajem, gdzie pamięć ludzka niewiele już wspomnień nosi o historii i przeszłości - pojawiły się tajemniczne esońce. Miłe, dla oka przyjemne stworzenia.


Nieliczni, zdziczali i jakby zagubieni mieszkańcy tych przedziwnych ziem, zaczęli traktować je jako wyrocznie, zapowiedź nowego ładu.


Czcili esońce składając im ofiary z resztek swojego jadła i napitku. Esońce jadły i rosły coraz większe. Z czasem wymagały coraz większych ofiar. Z natury łagodne, esońce zaczęły atakować ludzi i ich nieliczne osady, zabierać im pożywienie, gdyż ich apetyt rósł coraz bardziej. Resztki jedzenia ludzkiego nie wystarczyły wyroczniom. Tak też się stało, że ludzi było coraz mniej a esońców coraz więcej. Pewnego dnia jeden z mieszkańców poczuł w sobie siłę buntu wobec takiego porządku rzeczy i zabił dosyć ważnego esońca - przywódcę stada. W odwecie, niegdyś łagodne stworzenia unicestwiły każdego zdziczałego człowieka oddychającego świeżym powietrzem tych krain. Wynikiem tego było wielkie zamieszanie w krainie.


Pozbawione swoich czcicieli i jedzenia, esońce, dowiedziały się, iż nie potrafią zadbać o siebie, polować czy też gotować. Wiedzieć wam należy, iż esońce nie posiadały żadnych członków, które umożliwiałyby im zbieranie pokarmu i wykonywanie wielu codziennych czynności tak prostych dla nieobecnych już mieszkańców.


Trwało to wszystko jakiś czas po czym esońce zaczęły się zjadać między sobą, walczyć o przetrwanie aż do momentu gdy został tylko jeden. Ten jeden, samotny już wielce, postanowił wyruszyć w podróż, za horyzont, za góry i odnaleźć kolejnych czcicieli, pokarm i być może coś jeszcze. Ten ostatni esoniec był jednak tak ociężały od licznych zbrodni i jadła, zarówno na swym barwnym ciele jak i umyśle, że nie mógł się wić w wymarzonym kierunku. Zagłada dopadła i jego, gdyż zmarł w bólach wielkich pozbawiony rodziny, czcicieli i jedzenia, ze smakiem pobratymców na rozwartych, szafirowych wargach.


Tak też się działo na ziemiach pokrytych ruczajem.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów