Fairytale about Nadine cz.I
opowiadania >Ciemność. Wszędzie okropna ciemność i przenikliwy chłód. W kamiennej komnacie, na ogromnym łożu leżała młoda dziewczyna. Jej bardzo długie, niezwykle jasne, wręcz białe włosy bezładnie rozsypane po poduszce i dość blada cera wyraźnie odbijały się na tle krwistoczerwonej pościeli.
Postać powoli zaczęła się budzić. Każdy, nawet najmniejszy, ruch sprawiał jej ból. Z trudem otworzyła oczy i rozejrzała się po pomieszczeniu. Początkowo nic nie widziała, ale gdy oczy przyzwyczaiły się już do ciemności zobaczyła stojącą w kącie obszerną szafę oraz znajdujące się pod zasłoniętym oknem biurko o dużym blacie i, wsunięte pod nie, rzeźbione krzesło. Dopiero po chwili zauważyła, tuż obok łóżka, na którym leżała, fotel. Siedział w nim blady, długowłosy mężczyzna, który uparcie się w nią wpatrywał. Wyglądał na około dwadzieścia lat.
- Witaj. Nareszcie się obudziłaś. – jego głos był uprzejmy, ale chłodny.
- Kim jesteś? Gdzie ja jestem? I kim ja jestem?! – dziewczyna zadała drżącym głosem mężczyźnie kilka pytań, przy ostatnim uświadamiając sobie, że nic nie pamięta.
- Odpowiem Ci na dwa pierwsze pytania. Nazywam się Sariel i jestem właścicielem zamku, w którego komnacie właśnie się znajdujemy.
- A ja? Kim ja jestem? Dlaczego nie chcesz mi tego powiedzieć? – dziewczyna próbowała się podnieść, jednak po chwili opadła wycieńczona na poduszkę.
- Dowiesz się tego w swoim czasie Moja Droga. Teraz musisz jeszcze odpoczywać. – Sariel powiedział spokojnie, wstał z fotela i podszedł do dziewczyny. – Śpij już. – położył zimną dłoń na jej twarzy i zamknął jej oczy, po czym wyszedł.
W głowie dziewczyny kłębiło się wiele myśli, przede wszystkim zastanawiał się, kim jest i jak się tu znalazła. Dotyk mężczyzny uspokoił ją i po chwili zasnęła.
Obudziła się kolejnej nocy. Tym razem miała o wiele więcej sił. Wyszła z łóżka i zapaliła stojące na biurku świece. Zbliżyła się do szafy i przejrzała jej zawartość. Znajdujące się tam suknie były czarne, czerwone i granatowe. Wybrała właśnie granatową, z krótkim rękawem. Zaraz, gdy się przebrała w jej komnacie zjawił się Sariel.
- Witaj Moja Droga. Czy jesteś gotowa do wyjścia? – spytał.
- Witaj Sarielu. Tak, jestem. Gdzie pójdziemy? – odparła z ciekawością.
- Zobaczysz. Gdy będziemy na miejscu, proszę cię, nie odzywaj się niepytana. Chodź za mną.
Dziewczyna kiwnęła głową i posłusznie udała się za mężczyzną. Po kilku minutach para stanęła przed ogromnymi, rzeźbionymi drzwiami. Sariel pchnął oba skrzydła, które powoli otworzyły się skrzypiąc. Ich oczom ukazała się obszerna sala. Na jej krańcu stał długi stół. Siedziała przy nim długowłosa kobieta. Mężczyzna podszedł do niej i nisko się ukłonił. Ta odwzajemniła gest i zwróciła się do dziewczyny:
- Witaj Moja Droga. Zapewne chcesz się czegoś o sobie dowiedzieć. – powiedziała cichym i melodyjnym głosem.
- Tak, chciałabym. – odparła zapytana.
- Więc usiądź. – kobieta skinęła dłonią i tuż przed stołem pojawił się fotel. Dziewczyna niepewnie do niego podeszła i usiadła. – Moja Droga, nazywasz się Nadine i tak, jak my – tu wskazała na siebie i Sariela – należysz do ostatniego żyjącego rodu Wampirów.
- Wampirów?! – przerwała Nadine. Sariel wzdrygnął się przestraszony. Wiedział, że przerywanie Mistrzyni zazwyczaj źle się kończy, jednak zdziwił się, gdy kobieta wcale na to nie zareagowała, tylko spokojnie odpowiedziała:
- Tak Nadine, Wampirów. Nic nie pamiętasz, ponieważ do twojej naturalnej przemiany doszło dopiero w dniu twoich osiemnastych urodzin, a nie zaraz po urodzeniu.
- Nie wierzę ci… Nie wierzę! – Nadine uniosła się gniewem. Sariel zauważył, że tym razem Mistrzyni nie podoba się już zachowanie nowej podopiecznej. Kobieta wstała, a powietrze wokół niej zaczęło falować. Jej twarz ze spokojnej zamieniła się we wściekłą, pomiędzy subtelne i delikatne rysy wkradły się demoniczne cienie. Krzyknęła ostrym głosem:
- Sariel, zabierz ja stąd i wytłumacz jej wszystko. Wszystko, czyli także to, jak powinna się zachowywać. - Po tych słowach w pomieszczeniu na sekundę zrobiło się ciemno, a gdy światło ponownie rozbłysło Mistrzyni już nie było.
- Gdybym to ja był na twoim miejscu, to Mistrzyni już dawno rozerwałaby mnie na strzępy. Ona jest zdolna do wszystkiego, musisz na nią uważać. Przecież ci mówiłem, żebyś jej nie przerywała! Teraz pewnie znów będzie się na mnie wyżywać… - tu Wampir zamyślił się i z pustką w oczach spojrzał w przestrzeń. Z rozmyślań wyrwało go ciche: „Przepraszam” z ust Nadine. Spojrzał na nią nieobecnym wzrokiem i skinął ręką, aby za nim poszła.
Udali się do gabinetu Sariela. Mężczyzna usiadł za biurkiem, a dziewczynie wskazał fotel stojący naprzeciwko.
- Teraz możesz krzyczeć, płakać, panikować, pytać, czy co tam jeszcze chcesz. – powiedział obojętnym tonem.
- Ja… Powiedz mi po prostu, o co tu chodzi. – Nadine odpowiedziała ze łzami w oczach.
- Wszystko, co opowiedziała ci Mistrzyni jest prawdą. Ona, ja ty, i jeszcze wiele osób mieszkających w tym zamku to Wampiry. Jesteśmy ostatnim rodem, który uchronił się przed wyniszczeniem przez Ludzi. Nie jesteśmy tacy, jakimi nas przedstawiają. Nie mamy szponów, nie mamy skrzydeł, nie zamieniamy się w nietoperze, a przede wszystkim, jak sama widzisz, nie mieszkamy w lasach, norach i jaskiniach. Są trzy cechy, które zasadniczo różnią nas od Ludzi. Pierwsza – światło słoneczne zabija większość z nas, jedynie ci, którzy posiadają wielką moc, jak na przykład Mistrzyni, przeżywają spotkanie ze słońcem. Wymieniłem właśnie drugą cechę, w mianowicie zdolność do władanie magią. Trzecia, najbardziej oczywista cecha, to, to, że do przetrwania potrzebujemy krwi, ludzkiej krwi. – Sariel zauważył, że dziewczyna wpatruje się w niego z szeroko otwartymi ustami. – Coś jeszcze Moja Droga?
- Jakoś nie mogę w to wszystko uwierzyć. A co ze mną? Dlaczego ta cała przemiana nastąpiła u mnie tak późno?
- Zdecydowana większość z nas staje się Wampirami tuż po urodzeniu. Zdarzają się pewne wyjątki, które przez długi czas są pozornie Ludźmi. Żyją jako Ludzie w nieświadomości, że są przez nas obserwowani. Ta obserwacja oczywiście nie trwa przez całe życie, jedynie przez osiemnaście lat. Jeżeli przemiana nie nastąpi przez ten czas, to nie nastąpi już nigdy.
- To znaczy, że stałam się Wampirem w ostatniej chwili? – wtrąciła Nadine.
- Tak. Właściwie Rosier miał już cię opuścić, ale nastąpiła przemiana.
- Rosier? Kto to?
- Mój przyjaciel, Wampir oczywiście. Wraz ze mną zajmował się obserwacją twojej ludzkiej osoby.
- Z tobą? To znacz, że znasz moją przeszłość?
- Ona nie jest ważna. Tak samo, jak moja, Rosiera i Mistrzyni. Przeszłość Przebudzonych nie jest
- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Rinoa017 Linia koment
Dodany:2007-12-17 17:45:55, Ocena: Brak oceny
OH!! Fairytale, Wampiry i Nadine!! Jupi!!
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów