Fairytale about Nadine cz.I
opowiadania >ważna.
- Przebudzonych? Dobrze rozumiem, że to te Wampiry, które przeszły przemianę później?
- Tak.
- Hm… Jak, ty, Rosier i Mistrzyni. Kim ona tak naprawdę jest?
- To chyba najpotężniejsza z naszego gatunku. Kieruje nami, wszyscy czują do niej respekt. No może prawie wszyscy. – kwaśno się uśmiechnął.
- A ty kim jesteś? Powiedziałeś tylko jak się nazywasz, że to twój zamek, i że obserwowałeś mnie. Nic więcej nie wiem. – powiedziała z wyrzutem.
- Właściwie wiesz wszystko, co powinnaś wiedzieć. Dodam jeszcze tylko, że od teraz jestem twoim opiekunem i mam nauczyć cię funkcjonować w naszym środowisku. Niedługo poznasz też innych mieszkańców zamku.
- Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie. Czym Przebudzeni różnią się od reszty Wampirów? Wątpię, żeby tylko czasem przemiany.
- Bardzo dobre spostrzeżenie. Nasza czwórka różni się od reszty mocą. Jesteśmy silniejsi i wytrzymalsi. Poziom tych umiejętności zależy od momentu przemiany. Im później ona nastąpi, tym Wampir jest silniejszy. Ja i Rosier mieliśmy tylko dziesięć lat, a ty osiemnaście. Co do Mistrzyni, to nikt nie wie, w jakim wieku nastąpiła jej przemiana. Zapewne około osiemnastych urodzin, jednak istnieje plotka, że miała lat dwadzieścia, co według mnie jest niemożliwe. Niedługo będzie świtać. Proponuję udać się na spoczynek. Trafisz do swojej komnaty, czy odprowadzić cię? Chociaż… Lepiej pójdę z tobą, bo możesz kogoś spotkać. – odpowiedział sam sobie i wstał. To samo zrobiła Nadine.

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Rinoa017 Linia koment
Dodany:2007-12-17 17:45:55, Ocena: Brak oceny
OH!! Fairytale, Wampiry i Nadine!! Jupi!!
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów