Fala tkliwości
opowiadania >Wchodzę do pokoju nieśmiało. Pamięta mnie jeszcze? Przypominają mi się chwile, w których mogłam spękanymi opuszkami dotykać go zawsze, kiedy chciałam. Był chłodny - przy czterdziestostopniowym upale wręcz orzeźwiający. Nie przestając wędrować między pagórkami wspomnień, tonę w rozpamiętywaniu naszego, a właściwie mojego pierwszego razu.

Wtedy podeszłam do niego spięta i niemożliwie zestresowana. Nieśmiało usiadłam tak, aby mój nos był w linii prostej do jego najważniejszego punktu. Jego chłód wydawał mi się kojący. Powoli sunęłam po nim palcem - najpierw jednym, stopniowo dołączając pozostałe. Zdawało mi się, że uśmiecha się do mnie, zachęcając, bym się nie bała. Zaczęłam delikatnie naciskać na odpowiednie miejsca, a on melodyjnym głosem czule opowiadał mi najpiękniejsze historie. Nie chciałam w to wierzyć, ale miałam wrażenie, że odwzajemnia moje wstydliwe ruchy. Z coraz większymi rumieńcami na twarzy stopniowo posuwałam się dalej. Byłam śmielsza. W miłosnym uniesieniu falowały, wiły się i opadały nie tylko moje palce, ale i całe ciało. Włosy opadały mi na czoło, ale ja bałam się oderwać od tego dotyku choć na chwilę. Wydawało mi się, że czuję jego zapach. Czas stanął w miejscu pierwszy raz... i nie ostatni.
Tamtego dnia zakochałam się w nim z wzajemnością. Często do niego chodziłam, dotykałam, płakałam przy nim i się śmiałam. Czasem śpiewałam, a on mi akompaniował. Zawsze wychodziłam od niego radosna, szczęśliwa. Jemu zawdzięczam wszystko, czego się nauczyłam w młodości, i nigdy nie chciałam go opuszczać. Mówiłam mu to, a później wyjechałam.

Wracam dziś jak marnotrawna córka. Drżę i ścieram wilgoć z policzków. Nie zapomniał… Wystarcza jedno spojrzenie, by się o tym przekonać. Pierwszy raz jestem przy nim w butach na obcasie, ale podbiegam, nie zważając na to. Wdychając jego zapach, zamykam oczy. Uśmiecham się do niego i spoglądam ponownie. Po chwili zerkam na niego znów i znowu i ciągle wpatruję się z niedowierzaniem. Mój pierwszy fortepian w ogóle się nie zmienił.
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów