Fizyka na mecie
opowiadania >

M. Ha (aka Mary.Ha)

FiZyKA na mECiE
© Copyright by Mary.Ha
Wszelkie opisane istoty ludzkie i nieludzkie oraz mniej lub bardziej absurdalne sytuacje, są wytworami wyobraźni (nie całkiem zdrowej zresztą, jak się można


przekonać przy bliższym kontakcie z lekturą).


Wszelka zbieżność do rzeczywistości jest li i jedynie dziełem rachunku (nie)prawdopodobieństwa.


Powieść nadziana jest słownictwem uznanym przez Naród Polski za niecenzuralne.


Autorka nie odpowiada za szkody powstałe na umyśle czytelnika podczas kontaktu z niniejszą lekturą.
"Koniec Świata przyszedł, westchnął i wyszedł"


(Marcin Świetlicki)


„Try walking in my shoes”Pewnego dnia po jednej z niezliczonych imprez, Krzysiu S zbudził się, jak to zazwyczaj, w nieswoim łóżku. Walcząc z kacowymi zawrotami głowy, chwiejnym krokiem podążył w stronę toaletki, na której przyuważył wielkie lustro. Codziennie z rana lubił ujrzeć swoje oblicze i uśmiechnąć się z aprobatą do własnej, jego zdaniem, atrakcyjnej fizjonomii. Należało także sprawdzić, czy wczorajszy, zapewne miło spędzony, lecz niestety zarejestrowany na zerwanym filmie wieczór, nie odcisnął piętna na tym ósmym cudzie świata. Skontrolować, czy aby cudowny kolczyk nad brwią trzyma się na swoim miejscu i promienieje niczym gwiazda nad tajemniczymi, (acz na maxa wyłupiastymi) oczami. Stanął więc przed tym ogromnym zwierciadłem i zobaczył nieco wycieńczoną postać Basi Sobas.


- O kurwa!!! - zaklął paskudnie, widocznie poruszony przed chwilą dokonanym odkryciem. Gdyby dalej posiadał cielesną powłokę Krzysia S, niewątpliwie nigdy nie wyglądałby głupiej, jako Basia Sobas także prezentował się imponująco. Tymczasem lustro bezlitośnie odkrywało niepodważalną i najprawdziwszą prawdę. Spoglądały na niego oczy Basi Sobas, wystawały z ust zęby Basi Sobas, czerwieniał dość spory nos Basi Sobas...


- To jakiś koszmar!!! - krzyknęła głośno Basia Sobas.


Na ten dźwięk drzwi od pokoju rozwarły się i wkroczyła mama Sobas w swojej ulubionej kwiecistej podomce i zapytała:


- Basiu Sobas! Czemu tak krzyczysz?


- Bo jestem... Basią Sobas!!! - wrzasnęła Basia Sobas jeszcze głośniej.


- Niemożliwe - oburzyła się mama Sobas - moje dziecko jest dumne z tego, że jest Basią Sobas, to poważany ród! Czyżby w nocy coś podmieniło moją Basię Sobas na... Na kogoś innego?


- Dokładnie tak - wyjęczała Basia Sobas.


Mama Sobas nie zdążyła nic odpowiedzieć, bo za jej plecami pojawiła się zwalista sylwetka cioci Ali Sobas, żeńskiej odmiany Dona Wito.


- Co jej jest? – zagrzmiał wykapany Don Wito.


- Aleńko, ona nie jest dziś sobą, to nie moja Basia Sobas!!!


- Jak to nie twoja? Co ty wyrabiasz Basiu Sobas?


Basia Sobas rzuciła wściekłe spojrzenie na opasłą ciocię Alę Sobas, skądś znała tę postać, z jakiegoś zdjęcia chyba...


- To wszystko jest pokurwione, musiałem jakiegoś kwasa wrzucić - stwierdziła i odruchowo sięgnęła po papierosa, którego niestety nie było.


- Jak ty się wyrażasz Basiu Sobas? - zbulwersowała się ciocia Ala - Zaraz wstawaj mi z tego łóżka i jazda na uczelnię!


- Włóczy się nie wiadomo gdzie, wraca nad ranem wstawiona! Słuchaj Aleńko, po prostu pijana! - wtórowała mama Sobas.


- Marudzicie... - mruknęła Basia Sobas - Łeb mnie napierdala, wykończę się, mamuśka masz jakąś aspirynę?


- Ciocia Ala Sobas i mama Sobas spojrzały się na siebie znacząco.


- A może ona się zakochała? - szepnęła mama Sobas udając zrozumienie - No cóż, wiedziałam, że to kiedyś nastąpi, w końcu ma już swoje lata.
Basia Sobas ma 24 lata, studiuje na czwartym roku, sratatata, ma bilet miesięczny na cztery linie... I pięć dych na bry!!! - odkrywała swoja dzisiejsza Amerykę Basia Sobas, grzebiąc w portfelu Basi Sobas.


- Mam umysł detektywa - posłodziła sobie na koniec. Chwilę później jednak zrzedła jej mina... Była w ciągu dalszym jakąś Basią Sobas, a właściwie porażającą kompilacją Basi Sobas i Krzysia S! I tak to poczuła znienacka, że ją nosi, że po prostu musi wyjść, poszwendać się tu i tam, zajrzeć do kumpli, wypić bry, posłuchać muzyki, zjarać co nie co i ruszyć dalej chwiejnym krokiem na podbój świata... Świata, który dla niej stał otworem.

… przyszła gwiazda rocka, sławny i ceniony muzyk... - nagle spokojne baranki myśli Krzysia S rozdarła krwistoczerwona błyskawica. Zatrzęsła się ziemia pod biedną menelską duszą, pokutują w jakże ułomnym ciele Basi Sobas. Rozwarło się piekło przed ponownym straszliwym odkryciem:


- Jezuuu, ja jestem kobietą!!!


Basia Sobas zrzuciła nocną koszulkę z różyczką na przedzie i podbiegła do lustra.


- Mam bimbały !!! - wykrzyczała na poły przerażona, na poły zachwycona.


- I maaaam... okres?! - wyjęczała pożółkła ze strachu.


Żadne pióro i długopis nie opisze, żadna, absolutnie żadna, nawet najbardziej wyczesana klawiatura, nie wystarczą do oddania tego, co się potem działo... Darujmy sobie więc opisywanie tej męskiej histerii w żeńskim ciele. Jedno jest pewne, ciocia Ala Sobas musiała polewać pozbawioną życia Basię Sobas wodą, odrywając się od swoich ważnych obowiązków (grzmociła właśnie śniadanie złożone z jajecznicy na cebuli, dwóch bułeczek hojnie omaszczonych masłem, odrobiny twarogu ze szczypiorkiem, rzodkiewką, śmietaną, solą i pieprzem, oraz jednego, ale to naprawdę jednego jedynego, maleńkiego naleśniczka, z tych, które mama Sobas smażyła na obiad. O napojach nie wspominamy, z nadmiaru wrażeń w jednym nawiasie).Po pewnym czasie na policzkach Basi Sobas pojawiły

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów