Fizyka na mecie
opowiadania >delektował się a to piwkiem, a to papieroskiem.


- Ale co się dzieje, kto cię wkręca? - chciał wiedzieć Radosław.


- Nie czaję, o co chodzi? - obudził się Krzysiu S.


- O to kurwa chodzi! - wkurzyła się Basia Sobas - Że ty to jestem ja! Ja jestem Krzysiu S, a nie żadną Basią Sobas, kurna, zguuupiałem...


Radosław i Krzysiu S spojrzeli na siebie porozumiewawczo, jak to zazwyczaj patrzą się na siebie ludzie uważający się za normalnych, gdy na horyzoncie pojawia się czub.


- Co kurwa, nie wierzycie? Co kurna, Krzysiu S, myślisz że nie wiem gdzie chowasz pornole i to tak zbereźne, że przed Dominiką chowasz? Za szafą w


pokoju są! A pamiętasz takiego kolesia jak Piotrek? I co ci ten Piotrek robił, a potem ty jemu?


- Dooość! – przerwał ten ostrzał Krzysiu S – Ci kurwa Piotrek bzdur nagadał.


- Jak ci coś powiem jeszcze chłopie to padniesz - wytoczyła najcięższe działa Basia Sobas.


- To może ja wyjdę - taktownie zaproponował Radosław i rzeczywiście podkręcił dla picu muzę i przyczaił się w kuchni nadstawiając uszu.


- No dobra - kontynuowała Basia Sobas, niemalże przemocą wyrywając Krzysiowi S puszkę z browarem z ręki. Łyknęła z niej łakomie.


- Kto se kurna ruszał na widok tej cycatej sprzątaczki z budy?


Krzysiu S nieco zbladł.


- I kto to samo robił podglądając własną siorę?


Krzysiu S z bladości zrobił się aż zielony, tylko podana śpiesznie przez Basię Sobas puszka z browarem uratowała go od wykopyrtnięcia się na miejscu.


- Wkręcasz mnie! Wkręcasz! – zgłupiał Krzysiu S. Nagłym ruchem podniósł się z fotela i ruszył ku drzwiom.


- Coś ty mu, kurna, nagadała? - dziwił się w chwilę później Radosław nalewając hojnie do kubków świeżo nabytą miętówkę.


- Stary, zgłupieję, ty też nie wierzysz, co to się dzieje? Muszę się poszwendać, nosi mnie znowu...


Basia Sobas wychyliła duszkiem naleweczkę i odpaliła kolejnego papierosa.


- Gdzie ty w ogóle mieszkasz? - Radosław polał następną kolejeczkę.


- Aaa, bo ja wiem? - głupkowato roześmiała się Basia Sobas - Ale tam wszyscy mają nerwa. - dodała po chwili.


- To zdrówko - Radosław stuknął swoim kubeczkiem o kubeczek Basi Sobas.


Wychylili.


- Idę się odlać - oznajmiła Basia Sobas i ruszyła w stronę toalety.


Radosław polał szybko jeszcze następniejszą kolejeczkę i skapował nagle, że ta Basia Sobas świetnie zna jego kwadrat.


Tymczasem rzeczona gołąbeczka ponownie przeżywała szoki w toalecie, przypominając sobie, że ma okres.


- Muszę skoczyć do sklepu - stwierdziła i nie oglądając się na Radosława ruszyła do drzwi, w swojej zapiętej tylko na dwa guziczki mokrej koszuli. Musiała pierwszy raz w swoim życiu zakupić podpaski dla samej siebie! Niewesoło się czuła biedaczka przemierzając w takim stanie ulicę. Naciągało ją na pawia, brzuch napierniczał, a ludziory gapiły się jak pojebane. Szczególnie laski. Chyba z politowaniem. Nogi same poniosły ją nad rzekę. Co to się podziało? Dlaczego Bozia tak pokarała Krzysia S? - zastanawiała się Basia Sobas. Wszystko było jak zwykle, normalnie, rzeką płynął ten sam syf co zawsze, menele smętnie pokrzykiwali tankując tanie winka. Niedaleko była jej/jego (?) była chata, była dziewczyna, byli kumple. Kurwa! Nie było nawet jego! Teraz dopiero Basia Sobas uświadomiła sobie jaki Krzysiu S miał wypas i jak przegwizdane być Basią Sobas. Suszyło ją porażająco, a nieustające mdłości przypominały o konieczności zażycia Manti i napicia się ciepłej herbatki. Basia Sobas rozglądała się gorączkowo. Poznałaby może tę żeńską odmianę Dona Wito i tę loczkowaną... Mamę Sobas. Ale jak na złość nikt taki nie nadchodził. Natomiast z naprzeciwka dreptała chyżo jakaś staruszka w farbowanych na jasny róż loczkach, podpierając się od czasu do czasu laską.


- Basieńko Sobas! Basieńko! - zawołała babka – Baasieńko, co tu tak stoisz dziecko? - zapytała.


Basia Sobas ziornęła na staruszkę z bliska. Na prawym, pomarszczonym policzku widniała spora brodawa obrośnięta włosiem. Przełykając z obrzydzeniem ślinę musiała dać się wycałować tej strasznej istocie.


- Czuć od ciebie alkoholem - z potępieniem oznajmiła babcia.


- Tak nie może być! Jak ty wyglądasz dziewczyno?! Idziemy do domu!


I już chwilę później zapłakana mama Sobas ściskała swą wyrodną córkę, a z kuchni pobrzmiewał zdrowy tenor cioci Ali Sobas, szczękającej garnkami i cieszącej się ze znaleziska babci Bobas, bo tak nazywała się starsza pani z brodawką na policzku.


Basia Sobas obżarta do granic możliwości i wykąpana na nowo, przyodziana w różowy szlafroczek paliła papierosa, tępo gapiąc się w telewizor. Przerzucała se


stacje muzyczne. Był wieczór, babci Bobas już nie było. Mama Sobas spała w wałkach na głowie, a ciocia Ala gromko pochrapywała zza zamkniętych drzwi swego pokoju. Tata Sobas miał wrócić w piątek, natomiast Basia Sobas jutro miała egzamin. Ostatni w tej sesji.


- I będziesz miała święty spokój córeczko – tłumaczyła przejęta mama Sobas. Ostatni egzamin w tej sesji, z historii literatury francuskiej, bo Basia Sobas


studiowała romanistykę. A Krzysiu S z francuska umiał tylko zagaić: Voulez vous coucher avec moi? I avec pleseure - jak go nauczyły jego dwie wiecznie ujarane kumpele. Wiecznie spalone... Woziły się wypasionymi furami, przeważnie terenowymi, wraz z dredziastymi przystojniakami, a za nimi unosiły się kuszące zapachy i rozbrzmiewała ponadczasowa nuta. Cholera!


Basia Sobas o mało co nie udławiła się papierosowym dymem - Skąd ja gangę wezmę?! Przecież typ mi nie sprzeda, nie zna mnie, nawet jak do niego zajdę!


Basia Sobas nerwowo porwała komórkę Basi Sobas i przejrzała spis telefonów. Co to jest? Babcia Bobas, ciocia Ala, o, jakaś dupa Gosia Gil, a to? Ksiądz Józef, co to kurwa jest ksiądz Józef?! Tata, siostra Renata, jej mać, same jakieś ich świątobliwości!


Wystarczy popatrzyć na tę chatę, na ten gówniany pokój, a muzyka? Same porażki! Basia Sobas wstała z fotela i podeszła do półki z płytami.


- Myslovitz... cioty... Ich kurwa nie lubię! Cała dyskografia! Ich kurwa mać Troje, ja pierdolę, Budka Suflera! Maryla! Jezuu... Idę kimać...


I tymi słowami Basia Sobas zakończyła swój pierwszy dzień z nową duszą, a raczej ciałem. Śniła o tym, że znowu jest Krzysiem S i dupy w krótkich kieckach bujają się w rytmie dobrego rocka, uśmiechają się kusząco i proszą go o autografy. A on tajemniczy

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów