Fizyka na mecie
opowiadania >jej opowieść twarze, pełne empatii i zainteresowania. Dotąd nikt jej nie wierzył, teraz uwierzyła, że jej wierzą. Obie szurnięte z deka kobietki dla Krzysia S palcem by już nie kiwnęły, ale dla Basi Sobas ich troska była balsamem na zbolałą duszę. Pogrzebawszy w obszernych garderobach, odziały przyzwoicie nową koleżankę, a kolegów dredziarzy tak urzekła jej historia, że postanowili upiększyć ją własnoręcznie skręconymi dredami. Tymczasem w piekarniku dochodziła trójkolorowa zapiekanka - cudo na gastrofazę. Potem nadciągnęło jeszcze trochę luda z browcami i imprezka trwała do białego rana. A Basia Sobas postanowiła zostać tu na jakiś czas. Nazajutrz mocno skacowana, acz szczęśliwa, podążyła w towarzystwie Fadiego i Angeliny do domu państwa Sobasów. Postanowiła wziąć z chaty parę rzeczy oraz podprowadzić coś do lombardu, by radośnie przeimprezować najbliższy tydzień. Nie wiedziały gołąbeczki jaka katastrofa nań czeka.


Basia Sobas oczywiście nie poznała własnego taty, pana Sobasa, który ewidentnie miał w sobie coś z psychola i fizycznie był niezwykle


podobny do Basi Sobas. Siedział rozparty w fotelu przed telewizorem i sączył czerwone wino, a mama Sobas z ciocią Alą Sobas pobożnie pobrzękiwały garnkami w kuchni.Fadi i Angelina przezornie zostali w przedpokoju. Basia Sobas wkroczyła prosto przed oblicze wykończonego całotygodniową harówą taty Sobasa.


- Co to za czupiradło?! – wykrzyknął na widok swej jedynej pociechy.


- Moje dredy? - przypomniała sobie o zmianie fryza Basia Sobas - Są wykurwiste! Co staruszq?


Tata Sobas od strzała dostał piany.


- Co ty sobie wyobrażasz gówniaro jedna? – wykrzyknął - Wynoś mi się z tego domu! Ja nie mam córki!


- Cmoknij mnie w pompkę stary pierniku! - bezczelnie się odcięła Basia Sobas. – Biorę swoje graty, nikt by nie wytrzymał w tym psychiatryku.


Słysząc te słowa, ciocia Ala niczym pancerny czołg wyjechała z kuchni i mlasnęła Basię Sobas w głupawą gębę.


- Wynoś się stąd natychmiast! - huknęła gromkim basem - Nie masz tu żadnych swoich rzeczy, nie ty na to zarabiałaś!


Co było robić? Zhańbiona Basia Sobas poczyniła szybki odwrót. Trzasnęły drzwi. Fadi i Angelina z ulgą opuścili ten dziwny lokal. Basia Sobas rozcierała piekący policzek, ciocia Ala Sobas to miała przyłożenie. Schodzili dziarsko po schodach, gdy naraz jakaś postać pochwyciła Basię Sobas i wcisnęła jej w rękę banknot oraz ładowarkę do komórki. Była to zapłakana mama Sobas.


- Masz córeczko, idź do Gosi Gil, mówiłam jej, że dzieje się coś złego i możesz do niej przyjechać... Muszę już wracać - zachlipała mama Sobas i poczęła się


mozolnie wspinać po schodach na górę.


Fadi i Angelina czekali pod blokiem.


- Aangie - zakrzyknęła po krzysiowemu S Basia Sobas - to gdzie ja kurna teraz kwadrat znajdę?


- Jaa, ona mówi centralnie tak samo jak Krzysiu S - oznajmiła Fadiemu Angelina.


- Nie wiem, nie poznałem Krzysia S - odparł Fadi, mulat o beduińskich rysach – I cholera nie rozumiem o czym od wczoraj jest mowa!


Zignorowano go, bo szafirowa Nubira podjechała na krawężnik przed nimi. Wszyscy w największych zawiasach skupienia ziorali cierpliwie, któż to z niej wysiądzie. Intuicja ich nie zawiodła. Z auta wyskoczyło czerwonolice dziewczę o bezbarwnych włosach i okrągłych niebieskich oczach. Przystrojona była w nobliwe dżinsy i bluzeczkę z kołnierzykiem. Jakże inaczej na tym tle prezentowała się chociażby sama Basia Sobas, odziana w czarne bojówki Angeliny i zielone trampki Marychy. Niesfilcowane jeszcze dredy piętrzyły się niepokornie na jej głowie. Gosia Gil, bo była to właśnie ona, nie rozpoznała swojej koleżanki.


- Basiu Sobas to ty? - zapytała wybałuszając oczy.


- Nie, kurna to nie ja - zgodnie z prawdą odparła Basia Sobas.


- Ale wyglądasz, co za odwaga, nie spodziewałam się po tobie! - wykrzykiwała zszokowana Gosia Gil.


– Bo widzisz, twoja mama... - tu zamilkła, bo dojrzała stojącą pod ścianą bloku Angelinę, palącą se spokojnie papierosa. Potem jej wzrok przeniósł się na Fadiego.


- Nie poznasz mnie? - zapytała koleżankę.


- To jest Angie, a to Fadi - przedstawiła Basia Sobas.


- Irena Sobas mówiła prawdę - pomyślała Gosia Gil - Basi Sobas coś się poprzestawiało. Trzeba z nią się udać do specjalisty... A na dodatek ten jej policzek, w jakąś bójkę pewnie się wdała...


- To co? - zwróciła się Basia Sobas do publiki - Wpadło mi trochę hajsu, idziemy na jakieś bry?


- Basiu Sobas, przecież wiesz, że ja nie piję – zaznaczyła szybko Gosia Gil.


- Eee tam, pierdolisz! Człowiek nie wielbłąd... Ja też nie piję, takie bry co to za picie? Chodźże z nami! - zachęciła


- Nie pójdę - wyniośle odsunęła się od całej brygady Gosia Gil. Wsiadła do samochodu, odpaliła silnik i wyjrzała przez okno - Jak zmądrzejesz to zadzwoń do mnie!


Po tych słowach ruszyła, myśląc sobie, że Basia Sobas ma w sobie coś dziwnego, męskiego, nawet sympatycznego. Przedtem tego nie dostrzegała u koleżanki.


Odjechała zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Całkowicie niezgodnie z ww przepisami, Basia Sobas mknęła jak na skrzydłach w stronę Biedronki. Za nią ledwo nadążali Fadi i Angelina. Basia Sobas to miała ciągłe smaki. Odkąd ją przyprowadzili na chatę chlała przez całą dobę (no ze trzy razy zaliczała zgon na jakieś dwie godzinki przed telewizorem). I tyle. Nie jadła tylko piła i jarała. I szlug za szlugiem do tego. Widocznie biedaczka postanowiła się wykończyć. Angelina spojrzała na nią z dezaprobatą, stanowczo Basia Sobas za bardzo rozpija całą brygadę.


- Chłopa jej trza znaleźć - wymyśliła błyskawicznie.


Wyciągnęła na gadkę Marychę, która leżała rozwalona na kolanach rasta - przystojniaka. Oglądali przedwojenne polskie komedie, ciesząc się niemiłosiernie.


- Wypadałoby imprezę zmontować, Basi Sobas chłopa trza - oznajmiła kuzynce, która gmerała ciekawie w reklamówce przyniesionej z Biedronki.Impreza zapowiadała się ciekawie. Najpierw przybyła wielkocyca Melanja od domofonu jeść wołając. Za nią przyszedł kolega Adam, przystojny dwumetrowy gej, przywlekli się szczurowaty koleś - Prawy i jego ziom - Osioł z psią twarzą. Piał cieniusieńkim głosikiem kolega Krisu - sławny osiedlowy raper. Tymczasem Radosław świeżo poinformowany esemesem o wydarzeniu, pomykał właśnie po dwie miętóweczki, gdy z dala usłyszał znajomy głos.


- Ej głupi poczekaj!


Odwrócił się, no rzeczywiście. W jego stronę podążał zawijając się pięknie Krzysiu S.


- Czekaj kurde, byłem u ciebie

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów