Fizyka na mecie
opowiadania >na chacie, ale widzę, że zatankować musiałeś! Wracam chyba do siebie...


- Idę na imprezę - oświecił go Radosław.


- Ta głupia marudzi mi tam, że nie wyrabiam, stary... - poskarżył się na Dominikę Krzysiu S.


– Muszę se odpocząć tydzień, może dłużej, albo się gdzieś zahaczyć...


- Jezuu... No to pójdziesz do mnie, se kurde porządzimy... O co w ogóle głupia ma nerwa? - chciał wiedzieć Radosław.


- O wszystko, pamiętasz tę wariatkę, tę Basię Sobas?


Obydwoje przez chwilę pocieszyli michy i wkroczyli dumnie do sklepu, szczerząc głupie mordy do przystojnej pani kasjerki.


Zakupili wszystkiego dwie miętóweczki, dwie wiśnióweczki i dwa bry (te ostatnie przewidująco na rano) i wyszli rozpływając się w komplementach dla nadobnej pracownicy monopola. A potem pojechali na imprezę, po drodze doświadczając nowych przygód.
Basia Sobas rozrzewniona przepijała właśnie toast do ukochanej Marychy. Melanja na czworakach zbierała z podłogi rozsypane orzeszki, a black rasta robił telefonem fotki jej obficie wypełnionemu dekoltowi. Angelina i Fadi z w artystycznym szale robili makijaż Osiołkowi, który nie wytrzymał naporu toastów i kimnął se pod kanapą. Ktoś bongolił, ktoś gadał na GG, ktoś przeszukiwał Google, ktoś kręcił lola z wielkiej bibuły. Nagle dzwonek do drzwi oznajmił następnych gości.


- To Radosław jak złoto - stwierdziła Angelina malując Osiołkowi krwistą szminką rumieńce. Przeszła długim korytarzem w stronę drzwi, potykając się o


butelki.


- Szacuneczek - ozwał się szarmancko Radosław, przeczesując ręką włosięta. Angelinę ten gest doprowadzał do szewskiej pasji, ale uśmiechnęła się


ukrywając obrzydzenie.


- O Qqqrde! – zakrzyknęła widząc wysoką, chudą sylwetkę za placami Radosława.


- Krzysiu S jak malowanie! Kopę lat gołąbeczku!


Krzysiu S i Radosław oświadczyli, że ich kanary dupły w dyliżansie. A jak wysiedli na przystanku, tak strasznie klęli (Radosław, że się mama z babką wkurzą i obetną dotacje, Krzysiu S z tych samych powodów), że aż dostali mandat za publiczne wypowiadanie słów nieprzyzwoitych.


Angelina wyraziła swoje ubolewanie.


- Ale głupiego spotkaliśmy! - przypomniał sobie Krzysiu S.


- Jakiego głupiego? Sebę? - zainteresowała się Angelina - dredziasty pomarańczowy rudzielec o boskim ciele.


- Niech będzie pochwalony - zza Krzysia S wyjrzał młody księżulo odziany w koszulę z koloratką i dżinsy. Typ ów miał straszliwie odstające uszy, piegi i


wykrzywione kpiąco usta. Góralski nos i piwne oczka oraz przystrzyżone równo włoski, dopełniały tego godnego El Greco obrazu...


- Ja jebię! - zakrzyknęła w duszy Angelina.


Z dala już nadciągała wsparta na czarnym rasta – przystojniaku Marycha, z kuchni przytupała Melanja odziana już tylko w spódnicę i stanik, z nieodłączną kanapką w ręku.


- Xiądz Artur nas odwiedził! - szczebiotała wesoło Marycha, mając żywo w pamięci jak jeszcze pół roku temu tankował radośnie i jarał z nimi.


- Ja tylko na chwileczkę - zastrzegł na wstępie xiądz Artur.


- Ależ jasne! - przytaknęła skwapliwie Marycha - Melanję pamiętasz? A gdzie jest do cholery Basia Sobas? - zastanowiła się i weszła do kuchni, gdzie Radosław pospołu z Krzysiem S, układali swe nabytki w lodówce.


- Ja cię nie dupcę, miętóweczka! - nadciągnęła z pokoju Basia Sobas. Chwilę potem zamilkła zszokowana na widok Krzysia S. Krzysiu S też przystanął


zszokowany, ledwo poznając odpicowaną Basię Sobas.


- Jezuu już pierwsza do miętóweczki! - ucieszył się Radosław - Jak tyś się stuningowała!


Kilkadziesiąt minut później xiądz Artur radośnie jarał z fai wodnej


(długo się nie pozapierał), Radosław tankował miętóweczkę z Melanją, która się tak rozochociła, że siadła mu na chudych kolanach. Osioł po zmyciu mejkapu, wziął Prawego i poleźli na starówę się poszlajać co nie co. Basia Sobas i Krzysiu S gruchali sobie w najlepsze jak te gołąbeczki. Ona opowiadała mu żywot BB Kinga, a on jej historię Led Zeppelin. Zalienowali się z wiśnióweczką na fotelach, wyrażając platońskie zespolenie dusz. Leciał „November rain” na wielkim, płaskim monitorze kina domowego i Slash jak zwykle, ku ogromnej radości oglądających, rozkraczał się z gitarą przed kościołem. Krzysiu S i Basia Sobas przechodzili samych siebie bębniąc na wyimaginowanej perkusji. Cóż, każdy miał swoje zboczenia, np. zboczeniem Angeliny był przymus demoralizacji xiędza Artura, który odchodząc przed paru laty do seminarium, „mordę se Bogiem wytarł”, zawieszając przyjaźń z nią i z Marychą. Krzysiu S podobnie postąpił wyprowadzając się do Dominiki. Ale dziewczyny miały dobre serca, albo sklerozę po takiej ilości jarania, poza tym wokół nich kręciło się ciągle tyle luda, że kto o tym by pamiętał? W ogóle to obydwie urocze właścicielki tej wesołej chaty były zachwycone, że goście dopisali i kibicowały ostro Basi Sobas przytulającej się do Krzysia S. No tak, samouwielbienie Krzysia S znalazło swoją drogę do spełnienia. Basia Sobas - jego żeński klon, podziwiała ten wyimaginowany męski urok, ten śliczny kolczyk nad brwią i niewątpliwy talent muzyczny... Mimo, że oboje dobrze wiedzieli, iż Krzysiu S wyleciał ze szkoły muzycznej oraz z pięciu innych uczelni i nikt nie chciał z nim grać... Dlatego ostatnio ograniczał się do bębnienia w powietrzu. Wtórowała mu w tym z zapałem Basia Sobas, bynajmniej nie piękność, nawet po wspomnianej metamorfozie, ale jej podobieństwo do Krzysia S w ruchach, tekstach i niedbałym wyglądzie, było uderzające.


Oboje zgasili w tym samym momencie kiepa i uderzyli ochoczo w ślinę. Pocałunek ten został uwieczniony na ajfonie Fadiego.


- „Chryzantemy złociste w półlitrówce po czystej stoją na fortepianie i nie podlewa ich kurwa nikt!” - rozległy się klasyczne śpiewy z sąsiedniego pokoju. Marycha i Angelina gromkimi rodowymi głosami wprawiały słuchaczy w niekłamany podziw. Na te dźwięki Fadi i Krzysiu S w swoich dwóch postaciach, złączonych obecnie do kupy, pośpieszyli szybko rzucić się w wir wydarzeń.


A wydarzenia miały się następująco:


- „Zdradziłaś kuurwo mnie...” - produkowały się dwa niepoznańskie słowiki, a po chwili dołączył się trzeci, równie profesjonalny głos zawodowego piewcy (może trochę innych wałków) - xiędza Artura. Jak już xiądz Artur (z wiśniówką w ręku i z jointem w czaszce), zaczął swe zawodzenia, dołączył się Radosław:


- „ pood pociąg się pooołooożę...”


- Cicho! Dzwoni mi coś! - poczuł Krzysiu S wibracje w kieszeni.


- Co jest? – zaczął rozmowę tonem pełnym rezygnacji.


- Ja nie wracam dzisiaj - oznajmił po chwili.


Zaległa cisza wręcz grobowa... Wszyscy udając obojętność nadstawiali uszu z

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów