GŁUCHY WARIAT
opowiadania >
Głuchy wariat usiadł na przyczepie przypadkowo spotkanego wozu transportowego, jadącego właśnie do bazy. Głuchy wariat był bardzo zadowolony z takiego ustawienia zdarzeń. Mimo głuchoty nabytej od nieustannego słuchania wiadomości giełdowych, miał całkiem niezłe rozeznanie w realiach rzeczywistości zewnętrznej wobec jego superego. Wiedział for example, że pierwsze zdanie mogło stać się całkiem niezłym rozpoczęciem fascynującej opowieści o jego mrożących krew w żyłach przygodach w bazie stacjonujących na Ziemi Obcych. Takiej oto wiedzy dostarczała mu jego nabyta głuchota.
Wariat nie wiedział natomiast, że jego głuchocie towarzyszyła nieporównywalna z niczym głupota. „Większa niż ustawa przewiduje." Choć ustawy na ogół przewidują wszystko, bo są ustawami, więc ustawiają świat. Takie to opinie słyszałby pewnie często o sobie, gdyby mógł słyszeć.
Głuchy wariat nie wiedział o tym wszystkim, bo i tak nie wiedział nic. Źle ocenił początek opowieści. Spodziewał się pasjonujących wydarzeń w dalszym jej ciągu. Los jednak postanowił oszczędzić mu mocnych wrażeń. Z premedytacją zastąpił wóz transportowy rowerem, na którym głuchy wariat nie potrafił jeździć. Zamiast drogi Los w przypływie poczucia humoru podsunął mu jezioro, a jego samego podmienił na seksowną długonoga, wielkopiersiastą, blondziastą panienkę. Którą zresztą i tak z miejsca porwali na swój spejs-ship kosmici i wykorzystali. Wiele lat później blondyna pozwała ich wszystkich do sądu, gdzie oskarżyła ich o molestowanie seksualne. Kosmici jednak nie stawili się na sali rozpraw, gdyż upatrzyli sobie jeszcze jedną seksowną blondynę, którą porwali i zmolestowali, a na pożegnanie wypuścili jej silikon z biustu. Upokorzona blondynka zgoliła włosy i pozwał ich do sądu. Bezskutecznie, bo sędzia był głuchy wariat, który nic nie zrozumiał, a w dodatku kazał ją zatrudnić w zakładzie dziewiarskim, aby mogła swoją pilną pracą podnieść prestiż narodu, który ją wydał na ten świat, choć nie chce do dziś przyznać się do tego.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów