Historia własna.
opowiadania >Od ponurych ludzi wszyscy uciekają. Sama nie przepadam za takim towarzystwem. Taki ktoś jest skazany na samotność. Nie powiem, że to jego wina, czy może odwrotnie. Tak jest i już. Każdy, kiedy człowiek nie ma do kogo gęby otworzyć, słucha piosenek, zajmuje się pracami domowymi lub jakimś ciekawszym zajęciem, czasami też myśli, czasami nawet myśli o rzeczach przygnębiających. Ale gdy tylko spotka się z kimś, zapomina o wszystkim. Jednak ten, kto naokrągło jest sam, narażony jest na brzęczące roje złych myśli. Powinien wypracować sobie wewnętrzną kontrolkę, która zaświeca się na czerwono, gdy dochodzą do jego głowy. Od tego dostaje się kręćka. Tak więc, nie jest dobrze.


Nie jest źle, kiedy dorośnie się do wewnętrznej przemiany i będzie się jej pragnęło z całego serca. Pragnienie nie może z czasem się skończyć. To jest pierwszy, czyli najważniejszy krok. Samym pragnieniem jednak nic nie zdziałamy. Powinniśmy wytyczyć cele, określić postanowienia, usunąć zbędne przyzwyczajenia. Wszystkiego tego nie da się załatwić tak od ręki. Trzeba zacząć od czegoś drobnego i łatwego. Musimy mieć wiele cierpliwości. Można się modlić o siłę i miłość w sercu. Ważne, by wciąż myśleć pozytywnie, co z pewnością nie zaszkodzi.


Co zrobić z niechcianą przeszłością? Po prostu, zostawić. Zapomnieć. Nie myśleć.


I modlić się o łaskawość czasów przyszłych.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-11-25 10:18:35, Ocena: 5.5
Tak to jest odpowiednie podejście. Mimo ze czasem trudno to wykonać, należy myśleć o przyszłości, a nie tym, co i tak ju za nami.

Ocenił/a na: 6
barbara211 Linia koment
Dodany:2012-11-27 21:49:37, Ocena: 5.5
Sztuką jest pozytywnie myśleć i takiej sztuki warto się uczyć. Na pewno łatwiej żyć mając wiarę i nadzieję. Tekst pełen mądrości. Wkradł się błąd "na okrągło". Premyślałabym jeszcze interpunkcję. Pozdrawiam Autorkę, życząc umiejętności pozytywnego myślenia i weny twórczej - B
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów