Inna...(cz.III)
opowiadania >Fizyka, lekcja jak każda inna... No może prawie każda. Nie widziała w niej nic niezwykłego, oprócz kilku zagadnień, które w jakiś sposób jej bezpośrednio dotyczyły. Nie widziała w niej nic, co zwróciłoby jakąś szczególną uwagę. Dziewczyny w jej klasie szczebiotały cichutko, pogrupowane w jakiś bliżej nie określony sposób w stadka. Dobierały sobie przyjaciółki wedle zainteresowań, przynależności do grupy społecznej może; bo przecież z taką jak Ada nikt nie chciał się kumplować. Nie ubierała się, ani nawet nie zachowywała jak inni. Ona tylko była...Nic więcej. Taki "dziwoląg", zwracający uwagę wszystkich w około, ale nie zasługujący na zainteresowanie.


Dzwonek zastał ją w czasie rozmyślań o rówieśniczkach z klasy. Wyszła z sali, a właściwie wypłynęła, bo trudno nazwać chodzeniem coś, co bardziej przypomina froterowanie podłogi; jedno szurnięcie za drugim, wysunęła się więc na jasno oświetlony promieniami słonecznymi długi korytarz i stanęła pod oknem, podziwiając pogodne niebo, w niczym nie przypominające tego sprzed kilku godzin. Deszcz odszedł w niepamięć tak samo, jak ciemne, ciężkie chmury przytłaczające swoją monotonną szarością.


Cały ten gwar za jej plecami zdawał się być bardzo daleko. Była myślami znów gdzieś, gdzie docierała tylko ona sama, tam, gdzie pojawiały się jej marzenia...


Ocknęła się, gdy dzwonek znów ogłaszał początek zajęć. Teraz pora na język polski. Jej ukochany język polski. Tu mogła wykazać się swoją niezmierzoną wyobraźnią. Jej interpretacje zadziwiały nawet samą polonistkę. Klasa nieraz śmiała się, gdy Ada w swoich opisach zdarzeń zatracała się do tego stopnia, iż zapominała że lekcja trwa jedynie trzy kwadranse. Jej było wciąż mało literatury. Chłonęła każdy wiersz utożsamiając się z jego podmiotem lirycznym, albo też wcielała się w postać z powieści, wtapiając się w sytuacje, które go spotykały. Tak było i dziś...


A po lekcjach, powrót do domu. Znów szara rzeczywistość dopadnie ją, gdy tylko przekroczy próg. Nikt nie spyta: "jak minął dzień?" i czy wszystko w porządku? Przecież nikogo to nie interesuje. Normalne...A może nie?
c.d.n.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2011-10-24 19:27:50, Ocena: 4.7
Ada ma swój własny świat,świat poezji!

Ocenił/a na: 6
EmnildaAmelberga Linia koment
Dodany:2011-10-24 19:47:06, Ocena: 4.7
Ciekawe opowiadanie, jednak dobrze byłoby je rozwinąć. Czytelnik powinien mieć szansę bliżej poznać świat głównej bohaterki, a nie tylko zapoznać się z niektórymi wydarzeniami z jej życia. Rozpisz się troszeczkę.

Ocenił/a na: 5
agatkafrezja Linia koment
Dodany:2011-10-24 20:59:57, Ocena: 4.7
Świata poezji jeszcze nie odkryła ;) ale wszystko przed nią. EmnildoEmelbergo zapraszam do czytania kolejnych części opowieści o życiu Adrianny. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję, że zajrzałyście:)
lipowiec1 Linia koment
Dodany:2011-10-26 08:05:09, Ocena: 4.7
A jednak zaglądam i niestety próźne gadki i rady. Co to za dziwna maniera kończenia zdań trzema kropkami ? Jak już to powinno to wyglądać tak "... .". Mając nadzieję, że coś się będzie dziać w tym niepoprawnym stylistycznie i inerpunkcuyyjnie "opowiadaniu" ze zniechęceniem odchodzę. Szkoda Pani Agatko, bo cenię wolę pisania, a Pani ją ma. Nie jestem tak delikatny jak Pani Emnilda.

Ocenił/a na: 3
oleczka31 Linia koment
Dodany:2011-10-26 12:27:44, Ocena: 4.7
Hej lipowiec,słyszałeś (łaś) o wielokropku? Po 3 kropkach nie stawiamy dodatkowej kropki.
agatkafrezja Linia koment
Dodany:2012-03-07 19:59:44, Ocena: 4.7
Czekam Pilar na dalsze komentarze:) i dziękuję za poprzednie;)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów