Inna...(cz.VI)
opowiadania >Cały swój czas Adrianna poświęcała teraz córce. Pochłonięta codziennością, nie zauważyła, że dom i rodzina stały się dla niej wszystkim co miała. Była to szczelna „komora” , do której prawie nie przenikał świat zewnętrzny; ten świat, który istniał przecież cały czas tuż za drzwiami. Nie miała czasu na rozważania na ten temat. Nie oglądała się za siebie. Żyła dniem dzisiejszym, nie myśląc nawet o przyszłości. Było jak było i tyle. Każdy dzień zaczynał się i kończył identycznie. Każdy tydzień wyglądał tak samo. Rano Mateusz jechał do pracy, a ona poddawała się swoim zwykłym, codziennym czynnościom. Pranie, sprzątanie…potem obiad. Zawsze o jednakowej porze, gdy mąż wracał z pracy.


Mijał czas, a ona stała w miejscu.


Niby wszystko było w porządku, jednak jej czegoś brakowało. Pomimo nawału obowiązków związanych z prowadzeniem domu i wychowywaniem córki, ciągle czuła jakąś przerażającą pustkę. Wtedy właśnie stwierdziła, iż pora na drugie dziecko. Od zawsze pragnęła, by jej dziecko nie było jedynakiem, by mogło w przyszłości mieć wsparcie w rodzeństwie. Takie wsparcie, jakiego jej nigdy nie było dane zaznać. Mąż był tego samego zdania. Przynajmniej w tym się zgadzali…Z dwójką dzieci czas jakby jeszcze przyspieszył biegu. Ada gnała ciągle szybciej i szybciej, byle zdążyć ze wszystkim na czas. Zapomniała w tym pędzie o własnych potrzebach, zainteresowaniach. Czas na refleksje nadchodził wieczorami, ale wtedy nie miała już nawet siły, by zająć się tym, co naprawdę kochała robić… Kiedyś. Jej mąż, codziennie zmęczony, po dniu w pracy, potrzebował spokoju w domu. Miał podany świeżutki obiad po powrocie i kolację wieczorem. Ona miała dzieci, cały dom „na głowie” i jego - wiecznie robiącego awantury o nic.


Dzieci szybko rosły. Wkrótce nadszedł czas, gdy rozpoczęły naukę w szkole. A ona? Odprowadzała córki rano na przystanek, wracając do domu robiła zakupy, później prała, sprzątała i gotowała obiad…


Mateusz coraz częściej wracał pijany, a ją zaczynało wszystko przerastać.


Pewnego wieczoru, gdy dziewczynki już spały, usiadła w swoim ulubionym fotelu i zagłębiając się w rozmyślaniach o własnym życiu, doszła do wniosku, że wszystko dookoła przytłacza ją do tego stopnia, iż jest bliska obłędu.


Musiała z kimś o tym porozmawiać. Tylko z kim? Mateusz nigdy nie był gotów, by jej wysłuchać. On nigdy nie potrafił rozmawiać. Teraz właśnie to do niej dotarło. Z każdym problemem borykała się sama.


Wstała z fotela. Przypomniała sobie w tej chwili o starym zeszycie, który pamiętał czasy szkoły średniej. Odszukała go w szufladzie, gdzie przechowywała swoje skarby. Otworzyła go na pierwszej lepszej stronie i odpłynęła w przeszłość. Powróciły chwile, kiedy to pochylając się nad tymi czystymi kartkami i biorąc długopis w dłoń, przenosiła się w swój „lepszy świat”, którego nikt nie znał i nie mógł zrozumieć.


Na stoliku obok fotela, nie odrywając wzroku od zeszytu, znalazła dłonią coś do pisania. Wieczne pióro, podarowane jej kiedyś przez przyjaciółkę, zawirowało w jednej chwili. Czarny atrament wylewał się na papier tak, jak żal z serca Adrianny. Z oczu popłynęły łzy. Powstrzymywane przez tyle lat emocje, teraz znalazły ujście. Już nic nie było w stanie zatrzymać tego potoku… Ada oddychała coraz szybciej. Kolejne strony zapełniały się setkami czarnych znaków, a bluzka robiła się coraz bardziej wilgotna od łez. Ada nie zdawała sobie nawet sprawy z tego, iż rozpoczął się właśnie kolejny etap jej życia. Okres wielkich zmian…
c.d.n.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2011-11-13 00:39:40, Ocena: 6.0
Czytałam jednym tchem.Naprawdę świetnie napisane.Teraz śpiesz się już z następną częścią!!!!!!!

Ocenił/a na: 6
agatkafrezja Linia koment
Dodany:2011-11-13 00:45:01, Ocena: 6.0
pozdrawiam serdecznie:)
lipowiec1 Linia koment
Dodany:2011-11-15 09:25:46, Ocena: 6.0
Czcze moje gadania. A szkoda, bo widać że Pani Agatka pracuje i ma pomysły.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów