Instynkt (rozdział pierwszy)
opowiadania >twarz. Nie miała pojęcia, jak daleko sięgają, gdyż jej gość nie dał jej szansy tego ocenić. Ogarnęła ją ciekawość i musiała się powstrzymywać, by nie podejść do niego i nie zrealizować swojej dziwnej zachcianki. To pewnie przez ten zapach, myślała. Zawsze była zbyt wyczulona na zapachy, za bardzo na nią oddziaływały.
- Słuchaj, widzę przecież, że usiłujesz mnie spławić. – Powiedział rozbawiony. – Wiem, że czujesz się niezręcznie, że najchętniej byś mnie stąd wyrzuciła, ale pewien jestem, że gdzieś tam, głęboko, pod tą całą maską wrogości, chciałabyś mi podziękować. Mam rację? – Lekko zmrużył oczy. Pod tym spojrzeniem poczuła się nieswojo. Miała wrażenie, jakby wiedział o niej dużo więcej, niż powinien.
- Dziękuję – szepnęła.
Mężczyzna zaczął się śmiać. Takiej reakcji nie przewidziała. Patrzyła na niego zdumiona, nie wiedząc, co ma zrobić. Starała się nie dopuścić do siebie myśli, że brzmienie jego śmiechu jest... Nawet sama nie wiedziała dokładnie, jakie. Sama przed sobą musiała jednak przyznać, że jej się podoba. W ogóle, jak na złość, jej gość robił piorunujące wrażenie. Dziwiła się, że nie zauważyła tego wcześniej. Misterny plan pozbycia się go spalił na panewce tak szybko, jak przedtem wykwitł w jej głowie. W oczach jasnowłosego pojawiły się kropelki łez świadczące o wielkim rozbawieniu. Wpatrywała się w nie, jak urzeczona. Zdała sobie sprawę, że musi wyglądać niezwykle głupio, tak go obserwując.
- No i z czego się śmiejesz?! – Warknęła modląc się, by tylko nie odgadł jej myśli.
- Z ciebie. – Spojrzał na nią wyzywająco.
- A mogłabym wiedzieć, dlaczego?
- Gdybyś mogła spojrzeć na tę sytuację z mojej perspektywy, też być się śmiała, uwierz mi.
- Na szczęście nie mogę, lecz byłabym ci dozgonnie wdzięczna, gdybyś opuścił moje mieszkanie.
- Dozgonnie, mówisz? – Podszedł do niej, co wywołało w Lisie instynktowną reakcję cofnięcia się o krok. Mężczyzna jednak się tym nie zraził i kroczył w jej stronę, dopóki nie miała dokąd uciec. Oparła się o drzwi i spojrzała na niego zdziwiona. Jasnowłosy położył dłonie po obu stronach jej głowy. Miała wrażenie, jakby znalazła się w pułapce, lecz w jego oczach dostrzegła lekką kpinę. Ten bezczelny drań się z niej nabijał! Zrodził się w niej bunt godny najzacieklejszego rebelianta. Postanowiła przyjąć rzucone przez niego wyzwanie i przysunęła się do niego. Tym razem to on spojrzał na nią zaskoczony – absolutnie nie spodziewał się takiej reakcji. Dziewczyna miała temperament, który zaczął mu odpowiadać. Co prawda, przychodząc tu chciał się tylko przedstawić, lecz nie przewidział takiego dziwnego obrotu spraw. Postanowił zmienić taktykę.
- Nie sądzisz, że coś mi się należy za ten wczorajszy ratunek? – Bezczelnie, bez skrępowania patrzył jej w oczy. Przestało robić to na niej wrażenie. Był zbyt bezczelny. Długo się nie namyślając, dziewczyna wymierzyła mu kopniaka w krocze. Mimo iż cios był dość mocny, wbrew przewidywaniom jej gość nie zwinął się z bólu dając jej tym samym czas na zmianę pozycji w tej osobliwej walce, lecz tylko syknął. Jego spojrzenie z rozbawionego zmieniło się w lodowato – stanowcze. Wiedziała, że popełniła straszliwy błąd. Zaczęła karcić się w duchu za swój wybujały temperament. Tymczasem on mierzył ją wzrokiem od stóp do głów. Czuła się nieswojo, a po plecach przebiegał jej dziwny dreszcz. Obawiała się, że nie ma on nic wspólnego z zimnem.
- Chcę cię widzieć dziś wieczorem u siebie. – Zimnym tonem cedził słowa. Wiedział, jak mówić, żeby zrobić wrażenie bez podnoszenia głosu. - Pamiętaj, że wisisz mi jedną, dość sporą przysługę.
- A jeśli nie przyjdę? – Spytała z czystej przekory, lecz cały jej zapał został zmrożony przez jedno spojrzenie stalowych oczu.
- Przyjdziesz. Honor nie pozwoli ci zwiać.


- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
grendel Linia koment
Dodany:2009-04-04 15:12:02, Ocena: Brak oceny
Niezłe... Czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam.
grendel Linia koment
Dodany:2009-04-04 15:12:17, Ocena: Brak oceny
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów