IRMA - rozdział 2
opowiadania >Zatrzymałam się przy okienku recepcji. Przed moimi oczami za szybka pojawiła się karteczka z napisem „Przerwa”. Ale ja nie chciałam czekać, zaczęłam walić w szybę, aż pulchna kobieta odsłoniła żaluzję i spojrzała na nas krzywym wzrokiem.


- Ślepa jesteś, nie widzisz co jest napisane? – odburknęła połykając kawałek ciastka.


- Powinna pani tu pracować, a nie obżerać się słodyczami by piękniej wyglądać. –odburknęłam jej, w momencie gdy Oliwer odepchnął mnie bym nie rozpoczynała niepotrzebnej wymiany zdań.


Odeszłam kilka kroków po czym zatrzymałam się i zaczęłam gryźć wargi.


- O co chodzi?- spytała z politowaniem pielęgniarka.


- Szukamy Maximiliana Kosowskiego, podobno miał wypadek.


Kobieta wpisała do komputera podane dane i zaczęła w nim szperać.


- Jest w sali 143, na trzecim piętrze. – po czym wstała i opuściła żaluzję.


Chwilę później byliśmy już pod danymi drzwiami, a po chwili Oliwer je otworzył. Był tam, leżał zupełnie jakby spał zmęczony po pracowitym dniu, lecz z opatrunkiem na głowie, blada skórą i zadrapaniami wydawał się inny, bardziej nieobecny niż zazwyczaj.


Usiadłam na krześle przy jego łóżku i złapałam go za dłoń. Nie obudził się ani nie poruszył. Poczułam jakby żal do niego, że nie przestraszył mnie jak zwykle, a ja jak głupia zawsze musiałam się przestraszyć. Nie wiem ile to trwało, aż brat potrząsnął mnie i przestałam się patrzeć na śpiącego chłopaka. Spojrzałam na niego a on podał mi jego kartę.


Przed przyjazdem tutaj wyobrażałam sobie najgorsze, że mógł już nie żyć, że nie będzie mnie pamiętał po przebudzeniu i będę musiała stać się dla niego nikim, albo będzie połamany w różnych miejscach i będzie potrzebował dużo czasu by dojść do siebie ale nie sądziłam, że w najbliższym czasie nie będę mogła z nim porozmawiać czy pójść jak co tydzień do jednego z pijackich klubów. Wiadomość o wstrząsie mózgu i śpiączce nie spowodowały uśmiechu na mojej buzi.


- Proszę wyjść. – w drzwiach pojawiła się pielęgniarka o zadartym nosie, zielonych oczach i czarnych krótkich włosach – Czas na odwiedziny dopiero po godzinie dziesiątej, więc zapraszam do kawiarni.


Przynajmniej ta była milsza niż poprzednia. Nie chciałam się użerać czułam się jakby ktoś mnie przeżuł, a później wypluł i zdeptał, zostawiając samą by wszystko co mnie napotka po prostu spłynęło. Nie chciałam skrywać swoich emocji, ludzie nie powinni tłumić w sobie bólu by nie wybuchnąć w niewłaściwym momencie. Płacz jest rzeczą normalną, ale u mnie niecodzienną.
Jedyne co pamiętam, to jak Oliwer prowadzi mnie do kawiarni, zamawia dwie gorzkie herbaty i siada tuż przy mnie na starej zielonej kanapie, a chwilę później twarz mojej matki kilka centymetrów od mojej.


- Co ty wyprawiasz?- burknęłam do niej.


- Kochanie tak mi przykro. Laura była niedawno u nas w domu i pytała się o ciebie, opowiedziała mi co się stało. Jak się czujesz? – wsadziła moją twarz w swoje dłonie.


- Zostaw mnie – wstałam z kanapy i odeszłam od niej na kilka kroków, a łzy znowu napłynęły mi do oczu – Tak nagle sobie o mnie przypomniałaś. Gdy jest dobrze trzymasz się jak najdalej ale jak coś złego przytrafi się z moim cholernym życiu to przybiegasz do mnie i udajesz kochającą matkę której od dawna już nie ma.


Wiedziałam, że zabolały ją moje słowa nigdy nie powiedziałam jej czegoś takiego. Ale to cała prawda od czasu gdy do domu sprowadził się Jerzy stała się inna kobietą.


- Jeśli tego chcesz – nie patrząc na już na mnie wyszła z pomieszczenia.


- Nie musiałaś tego jej mówić, lepiej było jak odzywała się do nas raz na kilka dni niż by teraz w ogóle nas olała.


Wzruszyłam tylko ramionami i spojrzałam na zegarek, była dwunasta. Mogłam już od dwóch godziny być z nim ale widać Oliwerowi nie kwapiło się by mnie obudzić. Posłałam mu tylko znaczące spojrzenie i pobiegłam ponownie do sali 143.


Już chciałam wbiec do niego, ponownie złapać go za dłoń ale na miejscu gdzie wcześniej siedziałam była jego matka, która drgnęła gdy tylko usłyszała jak drzwi stuknęły o ścianę.


- Przepraszam, to ja przyjdę później.


- Nie, zostań ja czekałam właśnie na ciebie. Pielęgniarka mi wspominała mi że już ktoś tu był więc domyśliłam się, że to ty. – wstała i podeszła do mnie przytulając mnie – Wiem co czujesz, to takie okropne uczucie gdy bliskiej osobie staje się coś takiego. On wiele o tobie opowiadał, za każdym razem gdy wracał od ciebie był szczęśliwy a zarazem pragnął widzieć cię dłużej, naprawdę cie kocha, miejmy nadzieje, że się obudzi.


Poklepała mnie delikatnie po ramieniu po czym zostawiła nas samych. Trudno mi było pozbierać myśli, wiedziałam to wszystko o czym wspomniała, mówił mi wiele rzeczy. Nie należał o osób zamkniętych w sobie, lubił dzielić się swoim życiem. Tak zrobił gdy się poznaliśmy. Na samym początku, czyli tak dwa lata temu, gdy sprowadził się do Szczecina i pierwszy raz zobaczyłam go na szkolnym korytarzy nie myślałam o nim tak jak teraz. Wydawał mi się normalnym chłopakiem z którym pewnie nigdy się nie poznam ale on miał inne plany. Na jednej z imprez u Laury pojawił się także on, dopiero teraz zauważyłam, że ma duszę rockmana. Nie trwało to długo aż przyszedł do mnie i dał mi kolejne piwo. Dowiedziałam się, że przeniósł się tutaj z rodzicami, bo ojciec znalazł nowa pracę. Opowiadał mi wszystko ze szczegółami jak to zaczęło się u niego picie alkoholu i palenie papierosów, pierwsze imprezy i problemy z policją. Był normalnym chłopakiem ale wydawało się, że ukrywa swoją prawdziwa twarz. Później zaczęły się miłe wiadomości, pisanie całymi dniami i czasami nocami, następnie spacery, wypady do kina czy restauracji i imprezy na których zawsze spędzaliśmy czas razem. Wszyscy twierdzili, że gdy już zaczęliśmy być razem to strasznie szybko to się stało. Uważali, że nie znaliśmy się za dobrze ale właśnie o to chodziło, chcieliśmy się poznać, być ze sobą. I tak było, gdy już przekonał się, ze może mi ufać powiedział mi prawdę. Jego obecni rodzice nie są jego biologicznymi, został podrzucony do Okienka życia, gdy trochę podrósł został przeniesiony do domu dziecka, gdzie był molestowany przez jednego z opiekunów który zabronił mu by ktokolwiek się dowiedział, bo inaczej stanie mu się krzywda. Trwało to trzy lata kiedy to Marzena jego obecna

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów