Katastrofa w rzeczywistości
opowiadania >Katastrofa w rzeczywistościMijały godziny nieubłaganie ściągając sen z powiek młodego maga. Każda chwila była na wagę złota , wszak doskonale wiedział że towarzysze czekają już tylko na niego . Los jednak okazał się okrutny , w chwili gdy inni przygotowywali się do ataku on siedział uwięziony w twierdzy bezsilności . Jego pierwsza poważna bitwa .Owszem już walczył przeciwko ogrom , gnomom , gryfom lecz było to niczym w porównaniu do nadciągającego starcia. Tym razem przeciwnikiem miał być czarny smok , krążyły legendy o jego potędze i posiadanych przez niego skarbach


Przez wiele miesięcy mag pod wprawnym okiem mistrza szkolił się , zdobywał doświadczenia w walce przy użyciu zarówno miecza jak i magi . Tworzył runy ochronne , uzdrawiające i takie które mogły odbierać życie . Wiedział że w tej bitwie może polec jako jeden z wielu ,był jednak na to przygotowany'' zwyciężaj lub giń ''było to motto jego gildi . Był gotowy, runy spoczywały w plecaku , elochiański miecz przesiąknięty magią dojrzał do tego by go użyć . Zaś zbroja z tirańskiego metalu pasowała idealnie .Pomimo to nie mógł nic uczynić , trwał w oczekiwaniu aż nadejdzie chwila , w której światłość się pojawi i uwolni go z tego przeklętego więzienia. W końcu jego modlitwy zostały wysłuchane , jasność pojawiła we wszystkich pomieszczeniach rozpraszając mrok . Nie zwlekając ni chwili podszedł do metalowej skrzyni z uśmiechem na ustach. Wykonał gest otwierający przejście do innego świata . Odczekał chwile ,po czym zalogował się na stronie gry i poszedł walczyć ze złem tego Świata .


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
playnice Linia koment
Dodany:2017-01-01 19:27:07, Ocena: Brak oceny
interpunkcja, można by się przyczepić, ale do tego trzeba dojrzeć... i raczej magii, bo magi to przyprawa, i w dodatku ohydna.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów