Królowa snów, cz . 1
opowiadania >Od tygodni śnię o tym samym. Szary korytarz, bez żadnych drzwi czy okien. Stoję, nie mogąc się poruszyć, a strach kołocze mi w sercu.


Boję się, choć sama nie wiem czemu. Co strasznego jest w korytarzu ? Sama tego nie rozumiałam.Lecz tej nocy było inaczej. Miałam zdolność ruchu. Zdziwiona tym faktem, przez chwilę stałam osłupiona, machając bezwładnie ręką. Zaraz potem oprzytomniałam i zaczęłam rozglądać się na boki.


Odwróciłam się. Za moimi plecami nie było nic, tylko ściana. Nie wiedziałam czemu, ale czułam, że muszę iść tym korytarzem. To było przeczucie, z którym nie można walczyć. Kolejny raz obróciłam się . Szłam, nie wiedząc dokładnie gdzie i dokąd. Malutkie kamyczki wbijały mi się w nagie pięty. Zapomniałam, że nadal miałam na sobie moją przykrótką, niebieską piżamę.


Szłam dość krótko. Zatrzymałam się, gdy z daleka zobaczyłam chłopaka. Był wyższy o de mnie o głowę, co, cóż, było nie lada wyczynem, gdyż sama byłam najwyższa z klase, a może nawet w szkole. Staneliśmy naprzeciwko siebie. Blond zmierzwiona czupryna opadała mu na intensywnie zielone oczy. Na nosie miał kilka piegów, uśmiechał się. Odwzajemniłam uśmiech, choć, przyznaję, czułam się trochę głupio. Czy on również był wytworem mojej wyobraźni, tak samo, jak to wszystko ? Przecież ... przecież to tylko sen, myślałam.


- Co ty robisz w moim śnie ? - spytaliśmy równocześnie, mierząc się wzrokiem.


- W twoim śnie? To mój sen ! - zaprzeczyliśmy w tym samym czasie. Wszystko to wyglądało jak scena z kiepskiej komedii. Ale my byliśmy śmiertelnie poważni.


- Przecież to mój sen, śnię o nim od tygodni - powiedział ponuro chłopak. - Stałem tam, nie mogąc się poruszyć. Dopiero dziś TO się zmieniło - niepotrzebnie moim zdaniem zaakcentował wyraz " TO".


- Mam tak samo - przegryzłam wargę. W głowie miałam chaos. O co w tym wszystkim chodzi ?


- Widziałeś, co jest tam dalej ? - spytałam , patrząc na niego. Z satysfakcją stwierdziłam, że on również miał na sobie wyciągnięty T-shirt i krótkie spodenki. Z niewiadomych przyczyn poprawiło mi to humor.


- Nie .. szedłem przed siebie.


- Tam nic nie ma - wskazałam ręką do tyłu. - Czyli musimy pójść tam - cieszyłam się, że go spotkałam. Raźniej idzie się we dwójkę, niz w pojedynkę. Szczególnie jeśli chodzi o mroczny korytarz..


- A przy okazji, jestem Zuza. Tylko bez " Zuzanny " proszę.


- Tomek. -ruszył za mną, wzruszając ramionami.


Tym razem to był długi " marsz " . Po mniej więcej godzinie ( tak przynajmniej mi się zdawało. Nie wiedziałam, czy w śnie czas płynie inaczej) chciało mi się pić, a nogi odmawiały mi posłuszeństwa.


- Może zróbmy postój - zaproponowałam.


- Czemu by nie - odparł.


Zmęczona oparłam się o ściane. Poczułam, że ta zaczęła się rozpadać. Obejrzałam się za siebie. Oślepił mnie jasny blask.


- Co do .. - straciłam równowagę. Rozpaczliwie zaczęłam machać rękoma, choć to nie pomagało.


Poleciałam do tyłu, lecz nie spadałam.


Tomek.


Zacisnął dłoń na mojej ręce.


- Zuza ! - krzyknął i spróbował mnie wciągnąć z powrotem na górę.


- Tomek ! - odkrzyknęłam. Jego uścisk tracił na sile. Czy mogłam zginąć we śnie ? Trzymałam go za palce. Tylko cztery. Trzy. Dwa. Jeden. Resztaami sił chłopak próbował mnie ratować. Nie udało mu się. Zaczęłam spadać, ciągnąć Tomka razem ze mną.***


Przepraszam za wszystkie błędy ortograficzne, proszę informujcie mnie o nich, a ja postaram się je poprawić.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
1983Bastet Linia koment
Dodany:2010-08-20 16:30:13, Ocena: 6.0
kołacze... a dokładniej kołacze mi się w sercu - to tyle
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 18:12:09, Ocena: 6.0
podoba mi się, pozdrawiam
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów