Krótka bajka [z cyklu: "Nowa bajka"]
opowiadania >Przebudził się lekko i delikatnie. Jego oczy wciąż spowite były całunem snu poprzedniej, zarwanej nocy. Wszystko wokół wydawało się być miękkie i nieuchwytne. Chwile mijały leniwie, nie zyskując swojego zwykłego znaczenia, jasne światło przebijało przez firany w oknach, rozlewając po całym pokoju poświatę niecodzienności i bajkowej ułudy.
Sen graniczył z rzeczywistością, niechętnie ustępując jej miejsca. Zostawiał po sobie wspomnienie marzeń i mistycznego świata nocy spowitego kożuchem mgiełki leniwego odpoczynku.
Cały pokój był senny, wszystko w nim zdawało dopiero budzić się do życia. Tylko ona ruszała się inaczej, jak ktoś kto w ogóle nie położył się spać i wcale nie wstał przed chwilą. Nieuchwytna, ulotna, chodziła tak, jak by podłoga sama podchodziła jej pod stopy, a przedmioty chwytała tak, jak by same wzlatywały wprost w jej ręce. Jej zapach roznosił się po całym pokoju – zapach świeżości wiosny. Wciąż była nie ubrana i jej długie, nie przykryte jeszcze niczym nogi tańczyły wokół łóżka, cały czas będąc w nieustannym ruchu. Błyszczały delikatną poświatą brązu, tak cudownie okrągłe i smukłe za razem, tak idealne jak sam Absolut. Nogi o bosych stopach tak pięknych, że same w sobie były już obiektem piękna, czczonym już tyle razy wcześniej.
I jej dłonie o palcach subtelnych jak sam brzask, dotykające przedmiotów, budziły uczucie palące i pożerające świadomość, gorętsze niż cokolwiek innego na ziemi.
Jej smukłe, giętkie ciało wirowało między meblami. Ciało jak wyrzeźbione, pomalowane i pokryte delikatną, nieziemsko gładką skórą poruszało drobiny powietrza, tworząc wokół powiew niesamowitego pożądania.
Nic nie robiła i robiła wszystko zarazem. Nic cudownego a tyle mistycznego, prostymi ruchami, ale z delikatnością niespotykaną u nikogo innego.
Zaczęła się ubierać; włożywszy bluzkę na nagie ciało, a na biodra jeansy; wzięła zwykły brudny plecak.
Rzeczywistość powoli zajmowała miejsce snu, robiła to brutalnie, wraz z każdym głośniejszym dźwiękiem, każdym coraz bardziej rażącym promieniem słońca i z każdą coraz szybciej mijającą chwilą. Ale sen nie ustępował łatwo - świat wciąż wydawał się innym niż był.
- Jezu, jak ja cię kocham - powiedział już całkiem otwierając oczy i odwracając się na brzuch w jej stronę. Patrzył teraz jak na bose stopy wkłada sandały, a na plecy zarzuca brezentowy worek.
- Idę.
I wtedy, gdy trzask zamykanych drzwi całkiem już wybrzmiał swą bezlitosną wolę, zaległa cisza tak głęboko, że brzęczała w uszach nieznośnie głośno. Mgła snu odpłynęła i jedyne co po chwili było słyszalne to coraz bardziej naglące, tępe tykanie sekundnika zegarka. To co było widzialne, to tylko nieogarnięty bałagan wokół.
Wstał, otulił się kołdrą i podszedł do okna.
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów