magiczne opowiadanie.Czytajcie
opowiadania >ręce. Nadal szorowała prawym ramieniem po ścianie, ale nie przytulała się do niej jak najmocniej. Tylko dwa razy musiała otrząsnąć się z otępienia, gdy przypadkiem źle nastąpiła na stopień. Wydawały się względnie równe, ale były zniszczone i można było się na nich poślizgnąć.


            - Ostrożnie – z zadumy wyrwał ją niski głos Alice. Amy wzdrygnęła się i oderwała zamyślone spojrzenie od pleców towarzyszki. Były już blisko mostu. Droga musiała trwać bardzo długo, ale była tak nudna, że spora jej część umknęła z umysłu dziewczyny. – Most powinien wytrzymać ciężar setki ludzi, ale wolę dmuchać na zimne – kobieta skierowała oliwkowe oczy na Amy. Na jej okrągłej twarzy widniała powaga i coś, czego wcześniej nie było: determinacja. To było zaskakujące. – Nie wychylaj się i idź tuż za mną.


            Odwróciła się szybko, a jej długie, gęste włosy omiotły twarz Amy. Dziewczyna na chwilę zamarła, gdy uderzyła ją dziwna myśl, że Alice się boi. Po chwili otrząsnęła się i ruszyła w ślad za nią, po kilkunastu ostatnich stopniach. Starała się za wszelką skupić na drodze, lecz w jej myślach ciągle pojawiało się to samo: ona się boi. Było to tak potężne, że jej oddech nieznacznie przyśpieszył. Weszła na most, dotykając dłonią zardzewiałej poręczy. Zamrugała szybko, gdy to ciągle do niej wracało. Gdy spoglądała na okryte skórzanym strojem plecy Alice czuła to całą sobą.


            Boi się. Boi się. Boi się


            Przycisnęła palce do skroni, jakby miało to jakoś odegnać zatrważające myśli. Ledwie zauważała, gdzie idzie. Nie spostrzegła nawet, że zaczyna zwalniać, a Alice coraz bardziej się oddala.


            Boi się, wiesz to. Zawsze się bała.


            Amy zagryzła mocno wargę. Pocierała skroń tak mocno, że poczuła pieczenie. Nie poczuła za to bólu, gdy rozcięła skórę ust. Nie czuła spływającej po brodzie krwi.


            Strach. Boi się. Boi się!


            - Amelia? – Amy zamrugała, patrząc nieprzytomnie na Alice. Kobieta odwróciła się. Jej czoło przecięła bruzda, gdy wracała do dziewczyny. – Co się dzieje? Czemu się zatrzymałaś? – W jej głosie zabrzmiała troska. Pierwsze takie uczucie od wielu zmian.


            Boi się. Strach w jej oczach. Teraz strach. Zawsze strach.


            Alice zacisnęła dłoń na ramieniu Amy. Dziewczyna miała szeroko otwarte oczy. Wzrok skierowała na kobietę, ale nie patrzyła na nią. Wyglądała tak, jakby oglądała jakiś odległy widok. Jakby nie było jej tutaj.


            Boi się.


            Alice nie wiedziała, co ma zrobić. Amy wpadła w dziwny letarg i nie reagowała na jakiekolwiek słowa. Nie odpowiadała. Nie słyszała. Alice była pewna, że nie słyszy.


            A ona wszystko słyszała. Na wszystko chciała odpowiedzieć. Ale nie mogła, głos uwiązł jej w gardle i w umyśle odbijała się echem ciągle ta myśl.


            Boi się.


            Boi się.


            Boi się.


            Uderz ją.


            Amy sapnęła. Wzdrygnęła się mocno i z jej ust wyrwał się krótki krzyk. Chciała unieść drugą dłoń, żeby złapać się za głowę, ale przypadkiem zahaczyła nią o ramię Alice. Kobieta nie okazała bólu z tego powodu.


            Uderz ją.


            Zrobiła to. Przypadkiem, ale uderzyła. Niechciane myśli zaczęły cichnąć, jakby usatysfakcjonowane tym, że wykonała ten rozkaz. Na ich miejscu pojawiło się przerażenie i zagubienie. Przycisnęła dłoń do ust, rozmazując krew, nadal spływającą po brodzie.


            - Amy? – łagodny głos Alice przeraził ją jeszcze bardziej. Oczy Amy zapiekły. Zamrugała, a po chwili na jej policzkach pojawiły się łzy. – Co się dzieje? Powiedz mi.


            Ta cicha prośba była gorsza niż gniewny okrzyk. Gorsza od lekceważenia. Była strachem.


            - Boisz się – załkała Amy. – Dlaczego się boisz?


            To proste pytanie wstrząsnęło Alice. Kobieta odsunęła się od dziewczyny i spojrzała gdzieś w bok. Na jedno uderzenie serca jej twarz ukazywała ogromne cierpienie. Po chwili była już tylko maska obojętności. Zmiana nastąpiła tak szybko i niespodziewane, że jeszcze bardziej przeraziła Amy. Bała się tego, co ma za chwilę nastąpić. Strach szybko zagłębiał się w jej serce.


            - Co taka smarkula może wiedzieć o moich uczuciach? – zapytała lodowato Alice. W jej głosie zabrzmiał sarkazm. – Lepiej chodźmy. I przestań ryczeć, zachowujesz się jak głupie dziecko.


            W oliwkowych oczach widniała obojętność, lodowata nieczułość. Nie było już nawet determinacji. Znowu odwróciła się zamaszyście, a jej włosy zafalowały wdzięcznie. Ruszyła energicznie przed siebie, nie czekając na Amy, jakby zapomniała, że dziewczyna ma trzymać się blisko niej. Amy przetarła drżącymi dłońmi twarz i brodę. Jak najszybciej otarła krew skrawkiem ciemnej, przybrudzonej koszuli i powlokła się za Alice. Nie miała sił, żeby ją gonić. A kobieta nie miała najmniejszego zamiaru zwalniać.


 


***


 


            Nie pamiętała, jak to się stało. Najpierw podążała mostem za Alice, a zaraz potem stała zupełnie samotna wśród mijających ją pośpiesznie ludzi. Rozglądała się zagubiona, lecz nigdzie nie dostrzegała swej towarzyszki. Wiedziała, że jeszcze niedawno zerkała z niepokojem na jej plecy, a teraz… Coś było nie tak.


            Droga była szeroka, zupełnie inna od niestabilnie wyglądającego mostu. Podtrzymywana wielkimi podporami i grubymi łańcuchami, dawała o wiele pewniejsze podłoże. Oświetlały ją dwa rzędy wysokich świetlnych słupów, oddalonych od siebie o kilka metrów. Ludzie podążali w sobie tylko znane miejsca, potrącając Amy tak często, jakby w ogóle jej nie zauważali. Starała się uskakiwać na bok, ale wydawało się, że niemal celowo na nią włażą. Była coraz bardziej zagubiona i przerażona. Panika stopniowo brała nad nią górę. Rozglądała się rozpaczliwe, próbując

- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
weronika17 Linia koment
Dodany:2010-04-27 15:08:26, Ocena: 5.0
Mnie się podoba
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów