magiczne opowiadanie.Czytajcie
opowiadania >wyszukać wśród tłumu odzianą w czarne skóry postać. Jednak nigdzie nie mogła jej dostrzec. Nie powinno to być trudne, zważywszy na to, jak dziwaczne stroje mieli na sobie ludzie. Były błyszczące i sztywne, a przez to wyglądały na okropnie niewygodne. Na dodatek raziły kolorami, przez co ktoś w czarnym ubraniu naprawdę wyróżniałby się spośród tych tłumów. A jednak, Amy nie mogła niczego wypatrzyć.


            W końcu przestała walczyć z naporem ludzkich ciał i dała się ponieść tłumowi. Po jej policzkach spływały łzy, a strach ściskał serce. Tak okropnie bała się samotności. Nie wiedziała, co robić, gdzie iść.


            Nic nie wiedziała. Nie miała wspomnień.


            Wcześniejsze pragnienie spotkania innych ludzi przerodziło się w przemożną chęć ucieczki w jakieś ciche, ustronne miejsce. I najlepiej, żeby była tam Alice. Była tak samotna pośród tych wszystkich nieznajomych, jak nigdy dotąd. Nie pamiętała wiele, ale z ostatnich dni życia mogła wywnioskować, że nigdy nie była aż tak nieszczęśliwa. Przerażenie i uczucie osamotnienia walczyły o dominację w jej umyśle. Jak dotąd tylko mieszały się ze sobą i nieustannie nasilały.


            Tłum niósł ją coraz głębiej do miasta. Chwilami chciała z tym walczyć, wyrwać się, jednak zaraz rezygnowała. Te krótkie próby walki stawały się z każdą chwilą coraz rzadsze. A ona coraz bardziej zniechęcała się do wznawiania ich. Jej szare oczy błądziły w przerażeniu po tłumie, szukając czegoś znajomego. Momentami nawet wydawało jej się, że coś takiego dostrzega, ale zaraz potem stawało się to zupełnie obce.


            Szaleństwo. Czuła, jak ją ogarnia. Mieszanka strachu i osamotnienia.


            W pewnym momencie wyrwała się z rwącej rzeki ludzkich ciał. Przez chwilę stała, kontemplując swoje uczucia, apotem zdezorientowana rozejrzała się wokół siebie. Znalazła się na bocznej drodze, która była rzadko używana. Główne drogi zajmowali ludzie, wyuczeni jak pokonywać takie trasy, aby uniknąć porwania przez tłum. Z całą pewnością poruszanie się boczną drogą w tak wielkiej grupie było wręcz zabronione.


            Amy chwiejnie podeszła do jakiegoś niesamowicie wysokiego budynku, rozświetlonego mnóstwem świateł. Błyszczał w ciemnej jaskini, niczym gigantyczna lampa. Na wyższych piętrach widniały kolorowe pulsujące światłem napisy. Nawet ta boczna ściana była rozświetlona. Dzięki temu budynkowi i wielu podobnym do niego, boczna droga była całkowicie jasna i nikt nie mógł się w niej zaczaić. Amy skuliła się przy świecącej ścianie i ukryła twarz w dłoniach. Łzy spływały po jej policzkach i palcach, po czym skapywały na ubranie. Była taka samotna. A Nadpiekle takie wielkie. Dlaczego Alice ją zostawiła? Przecież były przyjaciółkami. Były?


            Nagle usłyszała kroki. Zamarła, nasłuchując. Ktoś podążał w jej stronę. Serce zabiło jej mocno, ale nie uniosła głowy. Starała się szybko osuszyć twarz. Czy to Alice? Czy odnalazła ją jakimś sposobem? Pojawiła się nadzieja. Strach gdzieś umknął, a z nim samotność. Amy poderwała głowę.


            I poczuła rozczarowanie.


            Szedł ku niej jakiś zgarbiony lekko chłopak. Utykał na prawą nogę. Miał na sobie ciemny płaszcz, który z pewnością wiele przeżył. Szyja ukryta była pod grubym szalikiem. Musiało być mu zimno, chociaż w tej jaskini temperatura nie była bardzo niska. Jego buty wyglądały tak, jakby zaraz miały się rozpaść.


Amy była zła na siebie. W ogóle nie skupiała się na krokach, tylko na tym, że były. Przecież powinna zauważyć, że brzmiały inaczej niż te, które tak płynnie stawiała Alice.


Głupia, głupia, głupia.


Dała sobie płonną nadzieję, a teraz było jeszcze gorzej.


            Chłopak musiał zauważyć ją wcześniej, bo szedł prosto ku niej. Spod grzywy gęstych, czarnych włosów spoglądały inteligentne oczy. Niepokojąco blada twarz wyrażała zdenerwowanie przemieszane z zaciekawieniem. Przyciskał prawą dłoń do nogi, na którą utykał. Amy wyprostowała się, wbijając w niego przestraszone spojrzenie. Nie była pewna, czego może od niej chcieć. Dlaczego w ogóle idzie w jej stronę?


            Zabójca.


            Amy wzdrygnęła się gwałtownie. Niemal nie mogła uwierzyć, że to jej własna myśl. A może jednak nie? Zabrzmiało to tak, jakby ktoś szepną jej do ucha. Jakby ostrzegał.


            Zerwała się na równe nogi i pobiegła prosto w tłum, z którego przed chwilą się wydostała. Na kilka sekund, zanim wpadła w ścianę ludzi, zerknęła do tyłu. Chłopak wyraźnie przyśpieszył, ale noga uniemożliwiała dogonienie dziewczyny. Jego ciemny płaszcz rozchylił się, ukazując coś, co wyglądało jak ciasno przylegający skórzany strój. Na ten widok poczuła się tak, jakby ktoś ją kopnął. Była tak wstrząśnięta, że dała się porwać masie ludzi i straciła nieznajomego z oczu.


            To, co zobaczyła, było niczym potężny cios. Twarz obcego chłopaka – cała jego postać – była nieznajoma. Ale ten skórzany strój niemal zakuł ją w oczy. Widziała go wcześniej, wyraźnie to czuła. Za nic jednak nie mogła sobie przypomnieć, gdzie i kiedy to było. Miała po prostu wrażenie, że to widziała i… Nic więcej. Po prostu to porażające uczucie.


            Podróż główną drogą była męcząca i bolesna. Amy była tak zaabsorbowana swymi uczuciami, że miała problemy z dostosowaniem się do tempa idących ludzi. Częstą ją potrącali i boleśnie uderzali łokciami, czy dłońmi. Bolało, ale wiedziała, że gdy upadnie, to będzie znacznie gorzej. Przez większość czasu niewiele widziała, bo widok zasłaniały jej głowy tych wszystkich osób. Ale, gdy zdołała skupić się na podróży, zaczęła wyciągać się, aby dojrzeć jakąś boczną drogę.


            Musiała odnaleźć Alice. Nie chciała być samotna.


            Chciała odzyskać pamięć.


- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
weronika17 Linia koment
Dodany:2010-04-27 15:08:26, Ocena: 5.0
Mnie się podoba
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów