Maniak
opowiadania >Zostałem ciężko raniony mieczem przeciwnika, gdyby nie to, że w pobliżu był medyk padłbym na dzikiej pustyni gdzie rozpalone głazy parzyły skórę tych którzy próbowali bezsilnie po nich uciekać.
-Adrian – krzyknęła matka – kolacja.
Znów muszę wyjść ze swojego imperium i jeść z tymi gryzoniami. Jeszcze chwilę, jeszcze kilka minut i będzie po wszystkim.
-Zaraz – krzyknąłem ostro. A teraz do swoich ludzi powiedziałem spokojnie - chłopaki muszę wyjść na chwile, gryzonie wołają.
-Nie możesz, mamy wojnę! - napisał mój master Yakamandis
-Dobra, rozwalmy te szuje!
Wyleczony przez Ryśka ruszyłem z powrotem do ekipy, Yakamandis lał się z czterema na raz, z jakimiś noobami, naładowałem swój skill na energię ki i rzuciłem się by mu pomóc, po chwili cała czwórka leżała u naszych stóp.
-Dzięki – usłyszałem jego głos w swoich słuchawkach, który wydawał się być głosem prawdziwego przywódcy.
Zostało ich tylko dwóch, zajęli się nimi inni. I wreszcie koniec, zaraz otworze skrzynkę z nagrodą. Mam już ją w ekwipunku, niebieska skrzynka a w niej tylko jeden mały bezużyteczny kryształ. Walnąłem w klawiaturę aż posypały się niektóre przyciski. Nagle do pokoju wchodzi matka gryzoń.
-Przyniosłam ci kolację.
Odpowiedziałem z krzykiem -Wyjdź stąd, przez ciebie wyleciało mi to gówno ze skrzynki.
Matka nie powiedziała nic, położyła talerz na biurku i wyszła. Muszę zjeść i się położyć, czuje się jakiś słaby.
-Chłopaki muszę iść spać, jestem zmęczony.
-Będziesz rano? - spytał MysticBlade
-Mam szkołę.
-Aha, dobra to bądź później, pójdziemy na questa.
-Dobra, idę nara.
Wylogowany. I co tu robić, tylko iść spać. Ten świat jest do dupy, nic się nie dzieje. Jutro z questa będzie do wygranie super hełm z czerwonego smoka, a to że nie poradzą sobie beze mnie będzie mój.

*

Siedzę w szkole i gapie się na tablice, nauczycielka dyktuje coś a inni piszą, ja myślę. Myślę jak zrobić questa! Smok jest silny, będziemy musieli iść dużą ekipą, aby tylko był jakiś medyk i będzie dobrze. Już czuje podniecenie jakie będę miał gdy poleci dobry hełm.
-Adrian – powiedziała nauczycielka.
Lekceważę ją, niech nie przerywa mi tej cudnej myśli.
-Adrian do ciebie mówię – uderzyła wskaźnikiem w biurko.
-Ale ma pani spira, jakie ma staty?
-Proszę?
-Nie nic – co ja mówię, wpadłem w śmiech lecz nikt mnie nie rozumiał, cieniasy miałbym ich wszystkich na hita, patrzą się na mnie i gadają po cichu.
-Jutro chce rozmawiać z twoją mamą, ma się jutro do mnie zgłosić.
-Dobra.
Lekcje się skończyły, matce nic nie powiedziałem, bo po co. Rzuciłem plecak, nalałem zimnej zupy i poszedłem do siebie. Zalogowany do rzeczywistości straciłem ochotę jeść, już czuję w kończynach dreszcz podniecenia. Tym bardziej, że nie byliśmy już długi czas taka ekipą na queście! Jestem, lecz widzę tylko Migotkę, jakaś dziewczyna która od niedawna się do nas przyłączyła.
-Hej – napisała.
-Hej, gdzie wszyscy?
-Nie wiem, wcześniej byli i robili questa. Teraz wszyscy się rozeszli większość pewnie wyszła na podwórka.
-Jak to? Questa beze mnie? Na dwór? Pogięło ich?
Ogarnęła mnie złość, strąciłem talerz zupy na ziemię. Szczęście, że to zapasowa klawiatura ojca, tylko to ją uratowało od destrukcji.
-Też powinieneś odpocząć od komputera – napisała.
-Ja, idź się lecz!
Do pokoju weszła młodsza siostra.
-Coś się stało braciszku?
-Idź stad wredny mały goblinie, idź stad – wrzasnąłem.
Krzyknęła z płaczem coś pod nosem i wybiegła nie zamykając drzwi. Co ja teraz zrobię, zdradzili mnie po tylu latach wspólnej gry. Nędznicy zapłacą mi za to pozabijam wszystkich, odchodzę z gildii!
Idę coś ubić, przechodzę do świata pvp i wychodzę na pustynie rzucając się na grupę rusków, słabiaki myśleli że przejdę obojętnie. Pewnie zbierają ekipie na questa, nie dziś, rozwalam kilkoma skilami wszystkich, coś tam pisali ale poszedłem dalej. Zauważam, że szykowali się na bosa, rozwalam go, nie ma to jak się wyżyć w świecie słabiaków. Zaczynam biegać po całym świecie i ubijać pojedynczych graczy, sprawia mi to przyjemność, czuję że mam nad nimi władzę, że są nikim w porównaniu do mnie. Gdy na przeciw mnie staje jakiś mocny przeciwnik, pisze do mnie coś po angielsku, chyba chodzi mu żebym przestał. Ja nie mam zamiaru, w furii rzucam się na niego naładowawszy się skillami na obronę i atak, przeliczyłem się, padłem zanim do niego doskoczyłem. Przez głupka straciłem pół poziomu, nienawidzę go, głupek bije słabszych. Pewnie nie miał się na kim wyżyć. Przeniosłem się do świata w którym jestem na kamieniołomie, a w dole widać obozowiska złodziei i orków. Jestem jeszcze zbyt słaby żeby tam zejść tam sam. Nagle wszystko gaśnie, jak śmierć, nastała ciemność. Przestała palić się nawet lampka, nie podaruję, kto to zrobił. Wychodzę z pokoju i na przeciw mnie stoi moja rodzina, ojciec matka i ten mały goblin który się za nią chowa. Ojciec trzyma w rekach korek od prądu. -Musimy poważnie porozmawiać. - powiedział.
-Nie mamy o czym, możesz włożyć go z powrotem? Stoję w takim miejscu że ktoś może mnie dednąć.
-Stoisz tutaj i przestań gadać o tej grze.
-Grze? To wy gracie w coś ze mną co ja wam zrobiłem.
-Dzisiaj dzwoniła twoja wychowawczyni, powiedziała, że jutro mam się wstawić do szkoły. Chcę żebyś poszedł ze mną do psychologa. - powiedziała matka.
-Sama sobie idź jak masz jakiś problem ze sobą.
Odwracam się i wracam do pokoju trzaskając drzwiami, za mną udał się ojciec.
-Ja ci wybije z głowy te głupoty.
Rzucił mnie na łóżko i ściągnął pas, nagle zacząłem czuć ból na plecach. Jednak trwam, poziom mojej energii wprawdzie się obniżył ale mam wystarczająco duży def żeby przetrwać jego atak. -Gnojku odłączymy ci internet.
To było jak wyrok śmierci, rany mogły się zagoić ale nie mogę się odłączyć od mojego świata, z normalnego świata gdzie są normalni ludzie i zawsze słychać śpiew ptaków. Tego nie ma tutaj, w tym pustkowiu. Siedzę zamknięty w pokoju i próbuje się zalogować mimo braku internetu. Musi być jakiś sposób gdybym miał tylko jakąś moc i mógł się zalogować, proszę proszę proszę.

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-26 17:31:44, Ocena: 5.0
Dotarłam po długiej nieobecności. Widzę błędy dialogowe. Brak oddzielenia od myślników. Słowa pomogę, mogę itp w pierwszej osobie powinny być z "ę" na końcu. całość ciekawa, do delikatnej poprawki.

Ocenił/a na: 4
Wik Linia koment
Dodany:2012-07-02 22:22:25, Ocena: 5.0
Znakomity pomysł, ciekawy temat. :)

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów