Miłość Amelii
opowiadania >coś przykrego, a może i nawet żałosnego i Amelia dobrze o tym wiedziała. Niespełniona miłość potrafi boleć najmocniej. Pytanie jak się jej pozbyć?
- Cześć.
Ten znajomy głos wyrwał ją z zamyślenia. Wzdrygnęła się i poderwała z ławki. W pierwszej chwili nie wiedziała co ze sobą zrobić. Była przerażona. Dawid stał przed nią uśmiechając się przyjaźnie. Był od niej o głowę wyższy. Dopiero teraz miała szansę to zauważyć.
- Cześć - zdołała wyszeptać.
- Mam nadzieję, że się nie gniewasz, ale szedłem za tobą - powiedział wskazując ręką drzewa otaczające staw. Amelia zerknęła szybko w tamtą stronę. Jej duże oczy zrobiły się wielkie. Nie wiedziała co powiedzieć, więc postanowiła milczeć i słuchać. - Zastanawiałem się nad tym od dłuższego czasu, ale nie miałem pomysłu - ciągnął dalej, a Amelia słuchała go uważnie, przyglądając się jego ładnym rysom twarzy. Miała tylko nadzieję, że nie robi tego nachalnie. Po tej myśli zrobiła krok w tył. - W końcu wymyśliłem, że dzisiejszy dzień będzie najbardziej odpowiedni.
Amelia zmarszczyła brwi nie rozumiejąc o co chodzi. Dawid uśmiechnął się do niej, ale po chwili spuścił wzrok. Wyglądał na zmieszanego.
- Nie rozumiem - wydusiła z siebie Amelia. Czego on mógł od niej chcieć? I po co ją śledził? I dlaczego spotyka ją to akurat teraz, kiedy postanowiła o nim zapomnieć?
- Och, no tak - chłopak podniósł na nią wzrok. Jego twarz przybrała poważniejszy wyraz. - Nie wyjaśniłem ci jeszcze wszystkiego.
Zapadła chwila niezręcznej ciszy. Amelia czekała, aż Dawid znajdzie odpowiednie słowa. Nie potrafiła się domyślić o co chodzi. W zasadzie w ogóle się nad tym nie zastanawiała. Po prostu stała i czekała, patrząc na twarz, o której postanowiła zapomnieć.
- Wiem, że zbyt dobrze się nie znamy. Chodzimy do tej same klasy, ale dzieli nas bardzo dużo - zaczął. Amelia przełknęła ślinę. Chciała zrobić nastepny krok w tył, ale napotkała opór w postaci ławki. Nagle przyszło jej do głowy, że się domyślił, że coś zauważył i wpadła w panikę. Zaczęła wodzić dyskretnie wzrokiem wokoło, szukając jakiejś szybkiej drogi ucieczki, byleby tylko nie musieć wysłuchiwać tego co spodziewała się usłyszeć. - Jednak pomimo tych przepaści, które nas dzielą mam nadzieję, że...
Nagła cisza zmusiła Amelię do spojrzenia na Dawida. Patrzył na nią z nadzieją w oczach, ale i równocześnie z wymalowaną na twarzy niepewnością. Jakby sam nie wiedział czego ma się za chwilę spodziewać. Amelia spuściła na chwilę wzrok i zauważyła, że wyjmuje coś spod kurtki. Coś zaszeleściło za jego plecami, a chwilę później w jego dłoniach wyciągniętych w jej stronę spoczywała wielka bombonierka w kształcie serca, obwiązana wielką czerwoną kokardą.
- Będziesz moją walentynką?
Amelia wpatrywała się w bombonierkę nie mogąc nadążyć za własnymi myślami. W końcu podniosła głowę ukazując piękny, szczery uśmiech. Był on wystarczającą odpowiedzią. Nie potrzeba było zbędnych słów.
Z twarzy Dawida zniknęły wszelkie obawy. Objął Amelię nim ta zdążyła wykonać jakikolwiek ruch lub coś powiedzieć. Trwając w tym uścisku, czując bijące od niego ciepło zrozumiała, że jej poranne decyzje na zawsze zostały skreślone.  - [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-02-13 22:10:31, Ocena: 5.0
Urocze opowiadanie o pierwszej, białej miłości.Międzyszkolny, naprzeciwko, byłaby - piszemy razem.Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 6
Kaczuszka24 Linia koment
Dodany:2012-02-16 20:16:57, Ocena: 5.0
Słodkie opowiadanie o pierwszej nastoletniej miłości. Odpowiednio wyidealizowane i doskonałe dla nastolatków. Czwóreczka za błędy ortograficzne;))) Pozdrawiam!

Ocenił/a na: 4
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów