Miłość i zemsta rządzą się własnymi prawami.
opowiadania >Fragment czegoś o wiele większego. Zdaję sobie sprawę, że może zostać niezrozumiany, prosze jedynie o ocenę tego krótkiego dialogu.[...]


-Najgorszymi ludźmi są zakochani, albo ogarnięci zemstą. Nigdy nie wiesz co zrobią i do czego są zdolni. Nie da się ich powstrzymać. Te dwa uczucia tak mocno miotają człowiekiem, że zamienia się on w najgorszą bestię. Niemożliwością jest ich powstrzymanie, a już w szczególności gdy są ze sobą połączone.


-A ludzie źli ? -zapytałem – Robią potworne rzeczy więc ich też powinniśmy się wystrzegać. Tym razem odpowiedział mi Amu:


-To prawda. Człowieka zdenerwowanego nie należy irytować jeszcze bardziej, chyba że jest to cel zamierzony. Jednak nawet w największej wściekłości to nadal tylko zwykły człowiek. Szczeka i gryzie jak pies, ale na każdego psa jest sposób. Wystarczy ten sposób znać i umieć go wykorzystać. My właśnie to staramy się robić. - Chłopiec był całkowici pewny tego co mówi. Widać było po nich obojgu, że zemsta i miłość to dla nich świętość, w którą nie wolno się wtrącać.


Tylko z jakiego powodu w takim razie, zamieszali się w sprawę Ayumi i Toro? Tego pytania niestety nie zdążyłem zadać, ponieważ Piekelne Rodzeństwo wyprosiło mnie z pokoju i zaczęło przygotowywać się do jutrzejszego treningu. Położyłem się spać szukając w myślach jakiejś odpowiedzi. Niestety żadna nie wydała mi się równie sensowna co nauka, że miłość i zemsta rządzą się własnymi prawami.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów