Moc bursztynu cz-8
opowiadania > 


Z ledwością otworzyła jedno oko, potem drugie. Z niesmakiem popatrzyła na alarmującą komórkę, jednak nie chciało jej się ruszyć ręką, żeby ją wyłączyć. Jeszcze chwilę, małe pięć minutek i wstanę - mruknęła zaspanym głosem. Kiedy ponownie odezwał się alarm, nie miała wyjścia, musiała się podnieść.


Z wielkim trudem, zwlokła się z łóżka, chwilę pomachała rękoma góra dół i zaczęła się szykować do pracy. Ochlapała twarz zimną wodą, poprawiła jako tako fryzurę, nie pijąc kawy i nie ścieląc łóżka: udała się do swojego samochodu. Oczywiście była znowu spóźniona.


- Jakie masz podejście do pracy, Haniu? – spytała czekającą przed biurem koleżankę. Hania uśmiechnęła się lekko, spojrzała na trzymającą w dłoni komórkę i zrobiła zdziwiony gest oczami. - Wiem, spóźniłam się trochę. Ale mam bezsenne noce z którymi nie mogę sobie poradzić. Chce mi się dopiero spać, kiedy pora do wstawania – rzekła otwierając drzwi.


- Przecież nic nie mówię – odpowiedziała koleżanka. Ale tak naprawdę, co miała powiedzieć, przecież u Małgorzaty to normalne. – Pytałaś jakie mam podejście do pracy? Mogę śmiało ci powiedzieć, jestem w swoim żywiole. Prawdę mówiąc nie nadaję się na kurę domową. Najważniejsze, że wypoczęłam, urlop mam poza sobą i uporaliśmy się wreszcie z tym cholernym remontem.


- Cały urlop, wykorzystałaś?


- Pozostało mi jeszcze około pięciu dni, które wykorzystam na narty. Zastanawiamy się z mężem nad Zakopanem, ale będzie zależało czy dopisze aura zimy.


- Więc nastaw się pozytywnie, bo górale przepowiadają mroźną zimę.


- A ty Małgorzato, wyjeżdżasz gdzieś? Jak sobie przypominam, to myślałaś nad Chorwacją?


-Tak, myślałam nie tylko nad Chorwacją. Ale jak widzisz, wszystko wzięło w łeb.


- To znaczy, że urlop spędzisz w domu?


- Na to się zanosi, ale na pewno nie będę się nudzić. Najpierw muszę się uporać ze sprawami, które się nagromadziły, a jest ich sporo. Norbert wniósł sprawę rozwodową, żąda podziału majątku, ja nie mam najmniejszego pojęcia, jak się do tego zabrać.


- To najmniejszy twój problem, bo adwokat cię we wszystko wtajemniczy i naprowadzi, co robić dalej. Byłaś już u adwokata?


- Jeszcze nie. Pójdę krótko przed sprawą. Myślę, że to wystarczy?


- Nie wiem, ale spytam swoją siostrę. A może byś do mnie wpadła, któregoś dnia? Porozmawiałabyś z nią osobiście i byś się dowiedziała na czym stoisz. Ja w to nie wierzę, by Norbert załatwił wszystko polubownie, idąc z Tobą na ustępstwa.


- Oczywiście, że nie. Gdy się dowie od Bożeny, że chcę sprzedać działki, to szlak go trafi na miejscu. Nie mówię już o antykach.


- Jednak chcesz sprzedać antyki?


- Nie mam innego wyjścia, skoro chcę kupić mieszkanie. Z drugiej strony rzecz biorąc, nie ufam Norbertowi. Obawiam się, że może mi opróżnić pokój, a mnie puścić z torbami. On nie jest na tyle głupi, by nie wiedzieć jaką wartość przedstawiają meble.


- Jesteś w błędzie, Małgorzato. On sam by na to nie wpadł, niepotrzebnie nadmieniłaś mu o sprzedaży antyków. A w ogóle, po co pieprzyłaś Bożenie o działkach? Przecież wiesz, że ona wszystko upiększa.


- Prawdę mówiąc, sama nie wiem. Ale wkurzyła mnie stara suka i musiałam się odkuć.


- Możesz mi powiedzieć, po co cię odwiedza? Przecież, to ciotka Norberta, a nie twoja.


- Cierpliwości, Haniu. Niech tylko, Norbert się ze mną rozwiedzie, ja nie będę czekać na oklaski; natychmiast rozwiodę się z jego rodziną.


- Nie potrzebujesz się z nimi rozwodzić, sami od ciebie się odwrócą. Przecież to ty skrzywdziłaś Norberta, nie pomyślałaś o tym?


Małgorzata machnęła niedbale ręką, nabrała w płuca powietrza i głośno odetchnęła.


- Chyba wszystko wyprowadziłam na bieżąco – rzekła i postukała w blat biurka. – W takim razie mogę już wyjść, bo jakby nie było od dzisiaj mam urlop. Postaram się do ciebie wpaść, ale przedtem zadzwonię.


- Mówiłaś, że nadeszły jakieś tanie wczasy? Gdzie są? – spytała Hania wpatrzona w monitor.


- U Marleny w biurku. Jak przyjdzie to zaraz wprowadź je, do komputera.


- Nie pamiętasz, co to za wczasy i na kiedy?


- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Ann_Die Linia koment
Dodany:2010-04-20 20:55:53, Ocena: 6.0
Każda część wciąga równie mocno... Sądzę, że losy Małgorzaty mogą dodać sił nie tylko dojrzałym kobietom po przejściach, ale także tym nieco młodszym, które znalazły się na jakimś zakręcie życia. Czekam na ciąg dalszy!
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów