Moc bursztynu cz-9
opowiadania >Podczas urlopu wypoczynkowego, Małgorzata spędzała większą część dnia poza domem. Na stadninie bywała prawie codziennie, jakby chciała nadrobić wszystkie stracone lata. Nie darzyła sympatią męża Beaty, ale z jego żoną zgadzały się pod każdym względem. Miały jednakowe poglądy na życie, czytały te same książki, słuchały jednakowych nagrań i obydwie nie znosiły pichcenia w kuchni. Owszem, przebywały w niej, ale tylko wtedy, kiedy było to konieczne. Jednak, jeśli chodziło o mężczyzn, były podzielone zdania. Inaczej mówiąc, każda miała swoje własne.


W rodzinie Beaty było kilka rozwodów, w każdym przypadku niezgodność charakterów, tak przynajmniej mówili. Natomiast Beata, ma duże czarne oczy, przed którymi niczego się nie ukryje. A poza tym studiowała trzy lata psychologię. Fakt, że nie ukończyła studiów, ale psychologią była zafascynowana. Kiedy jej Małgorzata opowiedziała o pięknych różach, a potem raniących słowach, że to już koniec. Od razu się zorientowała, że to,, czub’’. Zaczęła ją wypytywać o takie rzeczy, o których Małgorzata nie miała zielonego pojęcia. Któregoś dnia Beata nie wytrzymała i spytała prosto z mostu:


- A jak wyglądało wasze życie seksualne? Gdy spojrzała na jej rozdziawioną ze zdziwienia paszczę, o mało się nie zakrztusiła własną śliną. – Chcę po prostu wiedzieć, jak się bzykaliście? – powiedziała jaśniej.


- Normalnie, przeważnie w moim łóżku – mruknęła pod nosem.


- O ciemku, czy o zapalonym świetle?- dociekała Beata.


- Chyba zawsze paliła się nocna lampka – zbyła jej pytanie.


- Nocna lampka, to jakby o ciemku – nie dawała za wygrane.


- Nie należę do kobiet, które wkładają rękę mężowi do rozporka, i się bzykają o każdej porze dnia i nocy.


Beata już miała na języku, żeby spytać. Czy Tomasza, bocian przyniósł? Ale w ostatniej chwili się rozmyśliła. Jednak po wypowiedziach Małgorzaty, dużo rzeczy mijało się z prawdą i była pewna, że Norbert jest niezłe ziółko i coś knuje. - Ale co? – zastanawiała się. Ma dość dużą firmę budowlaną, w takim razie łatwo pójdzie sprawdzić, co z niego za typek. Następnego dnia od samego rana, zadzwoniła do swojego szwagra i poprosiła go, o sprawdzenie, jakim jest człowiekiem, budowlaniec, Norbert Lipski? Odpowiedź otrzymała prędzej, jak się spodziewała. Ale prawdę mówiąc nie na taką liczyła. Okazało się, że Norbert Lipski jest rzetelnym pracodawcą. Jest lubianym i docenianym, przez pracowników oraz kolegów po fachu. Firmę Remontowo Budowlaną - prowadzi od ponad dwudziestu lat. W swojej firmie, zapewnia praktykę młodzieży, uczącej się w Zasadnicze Szkole Zawodowej. A co najważniejsze, jest wypłacalny. Rzekomo nie stroni od alkoholu, nie pije jednak podczas pracy. Pracowników do pracy przewozi mikrobusem, zatrudniony kierowca. On sam jeździ granatowym BMW. Prawdopodobnie jest na drodze rozwodowej z żoną. Natomiast coraz częściej jest widywany w towarzystwie młodej kobiety w dość zaawansowanej ciąży. Chodzą pogłoski, że to on jest ojcem dziecka, które ma się narodzić. On sam, niewiele i niechętnie, rozmawia na temat swojej rodziny. Uważany jest za samotnika, a raczej ponuraka. Mówią, że humor odzyskuje dopiero po kilku kieliszkach i wtedy prowadzi ożywioną dyskusje. Wiadomo, że pomimo swojego ponurego usposobienia, zawsze osiąga, co tylko zechce. A przede wszystkim uwodzi o wiele młodsze od siebie kobiety. I żeby było śmieszne, zawsze mu się to udaje.


Beata w myślach analizowała, każde wypowiedziane przez szwagra słowo. Fakt, że o wszystkim jej szczegółowo powiedział, ale ona chciała się dowiedzieć więcej. – Boże, co za skomplikowany człowiek z tego Norberta. Dlaczego nie potrafię go rozgryźć? powtarzała w myślach. Właściwie, Małgorzata też się chwilami zachowuje, jakby była nie z tej planety. Nawet nie wie, co to seks. Chwilami robi wrażenie, jakby dopiero wczoraj straciła cnotę. Z drugiej strony rzecz biorąc, skoro jej mąż się pieprzył na prawo i lewo, to dla niej zostawały resztki; jeśli w ogóle miał ochotę – wnet znalazła wytłumaczenie. Roześmiała się głośno, bo wpadł jej do głowy idealny pomysł. - Zeswatam ją ze swoim szwagrem i wszystko będzie OK! – wydała okrzyk triumfu.


                                                          


Małgorzatę obudził ostry ból w prawej nodze. Najpierw myślała, że chwycił ją skurcz i stąd ten uciążliwy ból. Kiedy jednak stanęła na palcach, żeby rozprostować łydkę, ból przemieścił się w kolano i bolało jak diabli. Nie wiedziała, co z sobą począć? Wpadła w panikę i zaczęła głośno szlochać. Gdy doszła do wniosku, że ma znikome szanse, żeby ktokolwiek ją usłyszał i ewentualnie coś zaradził. Wtedy zmobilizowała swoje siły i wreszcie przestała ryczeć. Będąc jeszcze w nocnej koszuli i szlafroku z frotte, wyszła na korytarz i zastukała do drzwi sąsiadki, która mieszkała tuż obok. Gdy przedstawiła jej cel swojej niespodziewanej wizyty, sąsiadka uśmiechnęła się życzliwie. Poszperała po kuchennych szafkach i po chwili podała je tubkę maści z jadu żmii. Kiedy wychodziła, sąsiadka zapewniła, że do wieczora, będzie już po bólu.


Małgorzata odkręciła tubkę i zaciągnęła się jej zapachem. Skrzywiła nosem, chociaż miała przyjemniejszą woń, niż Marty drzewko. Wtarła rozgrzewającą maść w kolano i jak nakazała sąsiadka, owinęła ciepłym szalem, a potem sprawdziła datę ważności. - Cholera by to wzięła, ta maść ma ponad dziesięć lat – zaklęła głośno. Jednak niemal w tej samej chwili doszła do wniosku, że na pewno od niej nie umrze, najwyżej ją uczuli. O pracy nie miała, co marzyć. Więc zadzwoniła, prosząc jeden dzień urlopu na żądanie. Podczas krótkiej rozmowy - nadmieniła, że jeśli ją nie przestanie boleć, to nie jest wykluczone zwolnienie lekarskie. Do Beaty nie miała ochoty

- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
ankaa Linia koment
Dodany:2010-05-02 19:26:19, Ocena: 5.3
bardzo fajna opowieść
Ann_Die Linia koment
Dodany:2010-05-04 17:22:59, Ocena: 5.3
Tym razem szybko pogalopowałaś przez akcję. Ale ja i tak jestem fanką Mocy bursztynu i czekam, co wyniknie z rozmowy Małgorzaty z Dawidem. Pozdrawiam!:)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów