Mój chłopak nie jest gejem
opowiadania >
4Kyle wszedł do domu Bryana z wahaniem, w dalszym ciągu zastanawiając się, co też najlepszego robi. Jego zdrowy rozsądek podpowiadał mu, że powinien uciekać i udawać, że nigdy nic się nie stało. W duszy jednak wiedział, że stało się. I że już nic nigdy nie będzie takie samo. Nie dla niego przynajmniej. Bryan był w nim zakochany. Co miał z tym począć? Nie miał bladego pojęcia. Był przerażony i zafascynowany. A mimo to stał w progu pokoju Bryana z sercem w gardle.


Młody mężczyzna siedział przy biurku kołysząc się na dwóch tylnych nogach krzesełka. Musiał wziąć prysznic i przebrał się w spodnie od piżamy. Tuż przed nim stało kilka butelek różnych alkoholi. Whisky, burbon, wódka, coś niezidentyfikowanego, choć Kyle miał niejasne podejrzenie, że to jakiś słodki likier jego matki i kilka puszek piwa. Żadna z butelek jednak nie była jeszcze otwarta. A szklanka była pusta. Dobre i to.


– Nie masz lat żeby to pić.– Stwierdził najspokojniej jak tylko umiał, wchodząc do pokoju. Krzesełko opadło ze stukiem. Bryan nie odwrócił się jednak do niego.


– Wróciłeś…– Kyle niemal przewrócił oczyma na zaskoczony ton Bryana. Bez zaproszenia usiadł na łóżku tak, aby widzieć bok jego twarzy.


– Nigdy nie powiedziałeś mi, co się stało…


Bryana niemal skręcił sobie kark tak szybko odwrócił głowę w jego kierunku. Szare oczy lśniły z zaskoczenia.


– Możesz już iść, nie ma, o czym rozmawiać. W ogóle dziwie się, że się zjawiłeś.– Bryan odpowiedział stanowczo i zimno. Sięgnął też po butelkę z whisky. Kyle złapał go za nadgarstek zanim dosięgnął celu. Nie odezwał się jednak ani słowem. W jego obecności Bryan nie będzie pił i nie było, o czym dyskutować.


- Zastanawiam się ile wystarczy, aby nie myśleć? – Powiedział cicho Bryan, spoglądając na wielką dłoń zaciśniętą na jego cienkim nadgarstku.– Ile wystarczy żeby przestało boleć? Ile żeby wyleczyć, a ile żeby zalać pustkę?


- Nie ma takiej ilości, która wyleczyłaby ból w naszym sercu. Wierz mi.– Kyle potarł kciukiem wnętrze nadgarstka gdzie puls Bryana bił chaotycznie.– To nigdy nie działa tak jakbyśmy tego pragnęli. I jutro byś tylko nienawidził się za własną głupotę. Porozmawiaj ze mną.


- Ha! Mam lepszy pomysł, co zrobić „z tobą”, ale nie sądzę abyś się na niego zgodził. Wiec …


- Bryan musimy pogadać.– Kyle był bardzo cierpliwym człowiekiem. Niesamowicie, nieskończenie wyrozumiałym. Tym razem jednak potrzebował odpowiedzi na pytania, które zaledwie miał odwagę zadać. A wyglądało na to, że Bryan trzymał klucz do nich. Bryan spojrzał na niego chłodno.


- Nie obawiaj się. Nikomu nie zdradzę twojej chwilowej niepoczytalności.– Bryan wzruszył ramionami i w końcu zabrał swoją rękę.– No i obiecuję, że już cię nie dotknę. Postaram się tez zniknąć jak tylko zaczną się wakacje.


Kyle wziął Bryana za ramiona i odwrócił razem z krzesełkiem w swoją stronę.


- Przestań, nie o to mi chodzi!


- Więc, o co? – Zadrwił lekko Bryan, litość zostawił chwilowo w innej parze spodni.– Chcesz zrozumieć, co się stało, prawda? Jak to się stało? I jak to nawet było możliwe? Tobie takie rzeczy się nie przytrafiają. Z trudem odrywasz jakąś panienkę od siebie, aby wziąć prysznic w spokoju a i to tylko, dlatego że mieszkasz w domu rodziców. Jak to się stało, że wylądowałeś zemną w łóżku? To dopiero zagadka. Niestety nie mogę ci pomóc, bo nie wiem.


- Nie chodzi o to, co nam się przytrafiło, chodzi o to, co przytrafiło się tobie wcześniej? Dlaczego popadłeś w taką depresję? Konsekwencjami tego zajmiemy się później.– Kyle odparł spokojnie, nie miał zamiaru dać sprowokować się Bryanowi i wykręcić od rozmowy. Młody wykrzywił się na poważny ton Kyle. Mister Cholerny Ideał. I taki piękny.


- Jesteś pewien, że nie wolisz udawać, że mój język NIE znajdował się w głębi twojego gardła? – Z trudem oderwał oczy od szerokich, wypukłych, całuśnych warg przyjaciela. Z wysiłkiem uniósł je do równie cudownych oczu Kyla. Budziły w nim wszystkie najgorsze instynkty.


- Nie. Nie wolę i ty też nie. Równie dobrze możemy darować sobie słowne przepychanki i porozmawiać. Bo nie zamierzam stąd wyjść dopóki nie skończymy.– Kyle z trudem powstrzymał się przed oblizaniem warg pod intensywnym spojrzeniem Bryana. Szczęściem jego głos nie drżał, choć jego żołądek tak.


- Kyle nie wiesz nawet, o co chodzi. A ja nie znam odpowiedzi na to, dlaczego nagle zapałałeś pożądaniem do mnie…


- Ja nie…! – Kyle oburzył się odruchowo a Bryan pokręcił tylko głową smutno.


- Widzisz nie ma, o czym mówić, nie jesteś w stanie nawet…


- Nie, nie, masz rację. Ale…


- Nie Kyle, nie ma żadnego, ale. To, co się stało było …błędem. Przepraszam. Starałem się trzymać ciebie od tego z daleka, ale mnie poniosło i …


- O tym chce porozmawiać. Najwyraźniej to dotyczy tak mnie jak i ciebie. Wiec nie uważasz, że powinniśmy porozmawiać? Że powinienem wiedzieć? – Kyle znów go przycisnął. To była najważniejsza rozmowa w jego życiu, a przynajmniej takie miał uczucie. I dla Bryana też o ile to, co podejrzewał pokrywało się choćby w niewielkim stopniu z historią Bryana.


- Nie, jeśli mogę temu zapobiec.– Bryan parsknął. Kyle uniósł brwi w powątpiewaniu.


- A możesz?


Bryan zmarszczy brwi i zastanawiał się przez chwilę nad tym, jakie ma opcje. Nie wiele, bez względu na to jak optymistycznie by zakładał. Ale miał szansę odstraszyć Kyla. Zniechęcić zanim ich życie rozpadnie się już na zawsze.


- OK. powiem ci, o co chodziło i co się stało…


- I swoja tajemnice…


- I moją tajemnicę, pod jednym warunkiem.– Bryan rozsiadł się i założył ramiona na piersi, starając się wyglądać jak najpoważniej.


- Czemu mnie to jakoś nie zaskakuje? – Kyle wcale nie wydawał się pod wrażeniem.– O co chodzi? Nie myśl sobie ze tak łatwo

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
izza87 Linia koment
Dodany:2011-08-06 19:22:29, Ocena: 6.0
Ciekawe na prawdę ;-)

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów