Mroczny stróż- Rozdział 7
opowiadania >Klara długo nie mogła zasnąć. Myślała o wizycie w bibliotece. Dowiedziała się tylu nowych rzeczy, których wciąż nie mogła przyswoić. W jej głowie roiło się od myśli. Wreszcie wszystko zaczęło się układać w jedną całość. Więc nie jest córką tej wiejskiej pary, która ją wychowała. To dlatego była traktowana lepiej niż reszta. Zawsze przecież dostawała największe i najlepsze porcje podczas posiłków, pracowała najkrócej i najmniej intensywnie. Raz w miesiącu przyjeżdżał powóz z jedzeniem i przyborami do pielęgnacji,a czasami przywoził nawet nowe sukienki, które były noszone przez dziewczynę tylko w święta. Bała się je zakładać, żeby nie zniszczyć pięknych i z pewnością drogich materiałów. Teraz wszystko było dla niej jasne. To on, książę Luca Saldi Calvascari, tak o nią dbał i to z polecenia Vlada III Tepes'a, który nie powinien żyć już od kilkuset lat.
- Mój Boże! Zlituj się nad mą potępioną duszą. Jestem otoczona stadem wampirów, tych przeklętych kreatur, które wygnałeś z Nieba. Co gorsze, należę do nich i pewnie niedługo też się stanę posłanniczką Szatana... Muszę stąd uciec i to jak najszybciej. Muszę się ratować, aby Bramy Niebieskie nie zamknęły się przede mną na wieki.
Chodząc nerwowo po pokoju, Klara obmyślała plan ucieczki. Jej pokój był na pierwszym piętrze. Mogła więc wyjść z budynku przez balkon. Dziewczyna bez zastanowienia zdjęła z łoża prześcieradło i zrzuciła z balkonu przywiązawszy wcześniej końcówkę do balustrady. Wystarczyło tylko zsunąć się po materiale i uciekać ile sił w nogach. Być może uda jej się nawet ukraść konia.
Ominięcie kilku strażników i stajennych bez zwrócenia na siebie uwagi nie było takie trudne. Klara zakradła się do wielkiej stajni, która mogła pomieścić 50 koni. Na razie znajdowało się tam jedynie 10 rumaków czystej krwi. Podobno były to najlepsze konie na Wołoszczyźnie. Prócz nich było pusto, żadnej żywej duszy w zasięgu wzroku. Ośmieliło to Klarę, która złapała jedno z siodeł i podeszła do pięknej czarnej klaczy. Nad wejściem do jej boksu wisiała tabliczka z napisem Lilith.
- Mam nadzieję, że jesteś mniej demoniczna niż twoje imię- pomyślała dziewczyna i otworzyła drzwiczki.
Koń był bardzo spokojny. Usłyszawszy Klarę, podniósł głowę i spojrzał badawczo, zaczął wąchać wyciągniętą doń rękę, która zaczęła go głaskać.
- Muszę cię zabrać- powiedziała spokojnie lecz z nutą lęku w głosie Klara.- Nie bój się, nie zrobię ci krzywdy.
Dziewczyna założyła klaczy siodło i wyprowadziła ją z boksu. Teraz trzeba było tylko wymknąć się niespostrzeżenie i uciekać. Przy wejściu do stajni wisiała czarna peleryna z kapturem, którą chwilę później Klara zarzuciła na siebie.
- Jest ciemno, więc może w czarnym stroju nikt mnie nie zauważy- pomyślała i wsiadła na konia.
Udało im się wymknąć ze stajni i przejść przez podwórze bez większych problemów. Brama była otwarta. Pozostało jeszcze kilka metrów do wyjścia.
Dwóch strażników skończyło właśnie wartę. Wracali do swych pokoi przyjaźnie gawędząc. Nagle usłyszeli stukanie kopyt na podwórzu. Postanowili to sprawdzić. Czarna zakapturzona postać dosiadająca Lilith kierowała się ku bramie.
- Panienko Elisabetho, gdzie to się panienka o tej porze wybiera?- spytał jeden z nich.
Jeździec odwrócił się. Strażnicy zdążyli zobaczyć przestraszoną dziewczęcą minę i koń pogalopował drogą.
- To nie była Panienka! Trzeba powiadomić Pana.
Klara nie pozwoliła odpocząć klaczy przez najbliższą godzinę. Pędziły na złamanie karku. W końcu zwolniły, dając Lilith odrobinę odpocząć.
- Książę już z pewnością zaczął mnie ścigać- powiedziała do siebie, po czym dodała- Wybacz, koniku, ale dziś się nie zatrzymamy nawet na chwilę. Nie ma czasu muszę się jak najszybciej dostać do domu i zobaczyć z rodzicami zanim będę musiała uciekać dalej. Nie mogę w końcu tam zostać, Książę znalazłby mnie od razu.

Nad malowniczą krainą Wołoszczyzny budził się dzień. Pierwsze promienie słońca muskały wodne tafle i futerka zwierząt. Właśnie rozpoczął się poranny koncert ptaków wszelkiej maści. Górskie szczyty wznosiły się majestatycznie nad polami i łąkami. Taki widok odprężał i przywracał nadzieję na istnienie Boga Łaskawego i Miłosiernego. Książę i jego zamek zdawały się teraz być tylko złym snem, który prysł wraz z ostatnimi śladami nocy.
Klara wędrowała świetnie jej znaną drogą. Stanęła na wzniesieniu, z którego widziała dom rodzinny. Ten błogi spokój napawał jej duszę radością. Rodzice się pewnie martwili. Jak miło będzie ich znów uściskać. nie mogąc się tego doczekać, dziewczyna pognała konia i pojechała do domu. Zatrzymała się przy rzeczce, żeby Lilith mogła zregenerować siły, a sama popędziła na podwórze i wbiegła do domu.
- Mamo! Tato! Już jestem.
Przy stole siedział Luca z szerokim uśmiechem.
- No nareszcie! Martwiłem się o ciebie. Czemu nie powiedziałaś, że wyjeżdżasz?- ciągnął Książę z udawanym przejęciem. - W nocy jest bardzo niebezpiecznie, szczególnie dla kogoś takiego jak ty.
Mężczyzna wstał od stołu i podszedł do dziewczęcia. Uściskał je mocno.
- Usiądź do stołu. Pewnie jesteś głodna i zmęczona. To była długa podróż.
- Dziękuję, nie jestem głodna. Gdzie oni są?-Klara spytała rozglądając się dookoła.
- Nie martw się, są cali i zdrowi. Bardziej obawiałbym się o ciebie, gdybym był na twoim miejscu.
Książę przyparł Klarę do drzwi. Mówił złowrogim szeptem.
- Myślałaś, że mi uciekniesz? Ciesz się, że jesteś nam potrzebna, inaczej już byś witała zastępy aniołów. Wiesz, że będę musiał cię teraz ukarać...
- Nie boję się ciebie- odparła wojowniczo gotowa walczyć z całą armią Szatana.
- Mnie nie, ale za to boisz się mojego drogiego kuzyna.
Oczy Klary rozszerzyły się w przerażeniu.
- Proszę, nie...
Dziewczyna doskonale wiedziała, co ją czeka. Jej niewinność zostanie jej siłą wydarta i nikt tego nie powstrzyma.
W drzwiach do spiżarni stanął Mircza uśmiechając się lubieżnie. Luca złapał Klarę za ramię i pchnął dziewczę ku niemu. Ten pochwycił ją w ramiona płaczącą i szamoczącą się. Zaczęła krzyczeć, kiedy tylko Mircza obrócił ją tyłem do siebie i zatopił twarz w jej włosach napawając się ich zapachem. Zrozpaczona dziewczyna próbowała się wyrwać.
- Błagam, Książę- krzyczała. - Pomóż mi, nie każ tego przeżyć! Raz mnie uratowałeś, teraz sam skazujesz na te tortury...
Luca patrzył na to z ciężkim sercem. Miał ją chronić, ale musiał też ukarać za ucieczkę. Nie mógł dopuścić, żeby spróbowała zrobić to znowu. Książę odwrócił się plecami ni mogąc patrzeć, jak jego kuzyn ją obściskuje, kiedy

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów