Nie!!! cz.1
opowiadania >- Chcesz to zmarnować?! Tyle chwil razem! Tyle pięknych chwil, a teraz ty po prostu mówisz nie?- mówił załamanym głosem Piotrek w parku na ławce. Zuza spojrzała na niego smutnym, lecz także wściekłym wzrokiem.


- Tak, po prostu. Tak, chwile były piękne, lecz ty cały czas kłamałeś! Kłamałeś, że kochałeś, kłamałeś, że jestem tą jedyną! Kłamałeś, że nie możesz beze mnie żyć! Kłamałeś! A u boku miałeś inna panienkę!- dziewczyna otarła łzę, spływającą jej po policzku. Piotrek spuścił głowę.


- Ja się zmienię... i tak już zerwałem z Sarą... daj mi drugą szansę- prosił. Zuza wstała z ławki, wzięła na ramię sweter i przez łzy powiedziała.


- Nie!!!- szybkim krokiem poszła w stronę mieszkania swojej przyjaciółki. Nie chciała być sama. Musiała się komuś wyżalić. Podeszła do bloku Oli i przycisnęła przycisk domofonu. 


- Tak?- spytał głos Oli.


- To ja, Zuza- odrzekła z westchnięciem. 


- Wchodź- oznajmiła jej przyjaciółka i otworzyła drzwi.


                    ***


- Co za dupek!!!- oburzyła się Olka- Jak on mógł!? Niech ja go spotkam, to mu nogi z tyłka powyrywam!- wściekała się. Zuza siedziała na kanapie i w ciszy popijała herbatę. Popatrzyła na przyjaciółkę.


- Myślę, że będzie to fizycznie nie możliwe- odrzekła z lekkim uśmiechem. Ola, cała nabuzowana próbowała się uspokoić.


- Trudno! No to tak mu przywalę, że go matka rodzona nie pozna!- powiedziała ze złowrogim uśmieszkiem. Zuza odłożyła kubek z gorącym napojem.


- Nie trzeba... nie chcę o nim myśleć... nie będę rozwijała tego tematu i ciebie też proszę, żebyś nie zwracała na niego uwagi- poprosiła. Olka przytaknęła i klapnęła na fotel.


- Ale, że jeszcze cię poprosił o drugą szansę i...


- Ola!- krzyknęła Zuza. 


- No dobra, dobra...- powiedziała z rezygnacją przyjaciółka- a mogę jeszcze o coś zapytać? Ostatni raz?- spytała z nadzieją. Zuza pokiwała głową.


- Czy... będziesz szukać? Wiem, wiem... na razie raczej nie, ale słyszałam, że po takich przejściach, dziewczyna nie umie się pozbierać i nie szuka już chłopaka- oznajmiła Ola. Zuza wstała z kanapy.


- To zobaczysz, że je się pozbieram! I nie będę jak te wszystkie lalunie! Chodź, zapraszam cię na porcję lodów- powiedziała. Ola podniosła brwi.


- Okej. Mniam!- odrzekła i poszła ubierać buty. Zuza wzdychnęła cicho.


- Będzie trudno...- pomyślała i podreptała za przyjaciółką.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów