Nie!!! cz.2
opowiadania >Przyjaciółki skierowały się w stronę ich ulubionej lodziarni. W śmiechu i dobrej atmosferze, Ola starała się nie wspominać o Piotrku i o tej nieudanej miłości. Niby nic nie o tym nie mówiła, lecz Zuza cały czas o tym myślała. Chciała nie myśleć, lecz to było za trudne. Próbowała się tylko uśmiechać i tyle. Kiedy weszły do lodziarni, zajęły swoje ulubione miejsce przy oknie. Wzięły do ręki karty menu i zaczęły wybierać smakołyki.
- Co radzisz? Ja ostatnio jadłam kokosowy. Pychota!- mówiła Zuza, starając się, żeby jej głos brzmiał wesoło i naturalnie.
- Myślę, że śmietanko...- nie skończyła. Jej wzrok przykuł pewien chłopak. Siedział w rogu z jakimiś innymi typkami i mieszał łyżką w lodach, opierając się na łokciu.
- Co? O co chodzi?- spytała Zuza. Ola wskazała na chłopaka.
- Popatrz. Całkiem fajny. Taki tajemniczy...- powiedziała Ola z ciekawością. Zuza popatrzyła w kierunku chłopca.
- Taki jak każdy- odrzekła obojętnie.
- Nie...- pokiwała przecząco głową Olka- jest inny...- oznajmiła z pewnością w głosie. W pewnym momencie chłopak popatrzył się na Zuzę. Dziewczyna, trochę skrępowana, przykuła wzrok w menu. Ola patrzyła na tą scenę. Chłopak patrzył się na jej przyjaciółkę z wielką ciekawością, a zarazem z radością w duszy. Ola szturchnęła Zuzę.
- Patrzy się na ciebie- szepnęła do niej- no przysiądź się do niego- namawiała ją. Zuza popatrzyła na nią, jak na wariatkę.
- Zwariowałaś? Nigdy- odrzekła cicho i znowu przeglądała menu. Olka z wyrzutem skrzyżowała ręce.
- Nie? To ja to zrobię- oznajmiła i wstała od stolika. Zuza ze zdziwieniem patrzyła jak się oddala.
- Ona to dopiero jest odważna...- pomyślała z zazdrością. Widziała jak jej przyjaciółka przysiada się do stolika, gdzie siedzieli chłopcy. Nie słyszała dokładnie co mówią, ale po śmiechach i dobrej atmosferze pomyślała, że Olka chyba nie zrobiła złego wrażenia. Usiadła oczywiście obok tajemniczego chłopaka. Wydawał się trochę skrępowany, ale przyjął ją. Zuza wzdychnęła.
- Jej to się wszystko udaje- pomyślała i wstała od stolika, żeby zamówić lody.
- Jeden kokosowy w pucharze- oznajmiła. Kobieta za ladą była jakby trochę poddenerwowana.
- Yyy... tak, tak- powiedziała. Zuza wzruszyła ramionami i skierowała się w kierunku stolika. Zauważyła, że zajęli go ci sami chłopcy, co siedzieli w tamtym stoliku. Tajemniczego chłopaka nie widziała.
- Przepraszam, ale to moje miejsce- powiedziała zdziwiona. Chłopcy zaśmiali się.
- Trudno. Teraz jest nasze- powiedzieli. Zuza skrzyżowała ręce.
- Jakbyście nie widzieli, są tu jeszcze inne miejsca, a ja akurat siedziałam na tym. Więc ruszcie może te tłuste zadki z krzeseł i poprawcie swoją kondycję wynosząc się z mojego miejsca!? Trochę biegania nie zaszkodzi!- uśmiechnęła się złośliwie i patrzyła na nich wyczekująco. Chłopcy popatrzyli na nią zdziwieni.
- Zamurowało?! Hej ty!- powiedziała do jednego z nich. Chłopak popatrzył się dookoła.
- Tak, tak do ciebie mówię! Może zajmiesz miejsce dla kolegów i pierwszy się ruszysz, co? Tobie chyba najbardziej potrzeba ćwiczeń!- chłopak zaczerwienił się wstał ze stolika.
- Ale ci dowaliła!- mówili jego koledzy- dobra, dobra już idziemy- powiedzieli i wstali z krzeseł. Zuza uśmiechnęła się dumnie i usiadła na jednym z krzeseł. Do stolika podeszła Olka.
- Widziałaś to?! Co za typy! Bezczelni- odrzekła oburzona Zuza. Olka zaśmiała się głośno.
- Haha! Chcieli tylko sprawdzić, czy nie jesteś taką cicha myszką. A przede wszystkim, ten gruby- oznajmiła. Zuza popatrzyła na nią krzywo i oparła się na łokciu.
- A w ogóle... ten tajemniczy chłopak nazywa się Paweł- powiedziała Olka.
- Gadałaś z nim?- spytała się Zuza.
- Yhm. Jest uroczy. Pytał się o ciebie- oznajmiła z uśmiechem. Zuza popatrzyła na nią. W duszy poczuła pełnie szczęścia.
- I co? Co?- pytała.
- No był ciekawy ciebie. Jest zainteresowany- powiedziała.
- No to niech sam podejdzie, a nie- odrzekła z wyrzutem Zuza.
- Właśnie tu idzie- powiedziała Ola z zadowoleniem. Zuza popatrzyła na nią zdziwiona. Tak, chłopak zmierzał w ich stronę.
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów