Niedostępna (6) Emocje
opowiadania >powoli sączyły się łzy. Tego chciała. Seksu, bez angażowania się emocjonalnego, bez uczuć, ale świadomość, że inni mają więcej, że ten układ nie daje takich szans, że nie jest kochana przez nikogo, a jedynie wykorzystywana do zaspokajania popędów ciążyły gdzieś głęboko w świadomości.
Następnego dnia Karol był po swojemu służbowy i konkretny, ona udawała, że jest dobrze. Była służbowa i chłodna – może nawet bardziej niż zwykle. Dziwny taki mechanizm w psychice. Podświadoma potrzeba większej bliskości w zetknięciu ze świadomością, że to nierealne i niechciane przez tę drugą stronę budzi zachowania obronne, a wręcz agresję wobec tej drugiej osoby. Tutaj agresji nie było. Był dystans, służbowy ton. Podczas kolejnego spotkania – tylko seks – bliskość fizyczna i urwanie rozmowy, kiedy Karol próbował rozmawiać, żartować, chciał opowiedzieć coś o spotkaniu rodzinnym u dziadków.
- Zachowaj to dla siebie. – przerwała mu – Nie obchodzi mnie twoja rodzina. Chcę się przespać.
Na święta Bożego Narodzenia pojechała do rodziców. Matka zapracowana przygotowaniem wigilii i potraw świątecznych ucieszyła się na jej widok. Chętnie skorzystała z pomocy. Na wieczerzy miał być też brat Ady z żoną i dziećmi, wujek – stary kawaler i dziadek – obecnie wdowiec. Początek był miły jak zwykle. Dzielenie się opłatkiem, życzenia. Koniec był mniej udany. Jak zwykle. Panowie wyciągnęli alkohol i upili się. Bratowa zrobiła bratu awanturę, chociaż… to on był głośny i agresywny. Poszła do domu, zabierając dzieci. On jeszcze długo klął na nią i żalił się na swój los po jej wyjściu. Panowie pili, przegryzali wigilijnymi potrawami i bełkotali coś coraz mnie zrozumiale. Następnego dnia Ada odwiedziła ciotki i kuzynów. Popołudniu w drugi dzień świąt wróciła do swojego mieszkania. Siadła na swojej wygodnej kanapie i zapatrzyła się tępo w ścianę. Nie podobało jej się to życie. Z każdym miesiącem i dniem coraz bardziej jej się nie podobało. Przez moment miała ochotę zamknąć się w swoim mieszkaniu na cztery spusty i nigdy więcej stąd nie wychodzić. Gdyby tylko tak się dało. Trzeba było jednak coś jeść. Trzeba było zarabiać. W związku z tym następnego ranka znów wpakowała swoje ciało w pięknie skrojony kostiumik, przyozdobiła swoją twarz wysmakowanym makijażem i ruszyła na podbój świata nie dając po sobie poznać, że cokolwiek jej doskwiera – spokój i profesjonalizm. Chciała pracować – zając ręce, myśli, emocje czymkolwiek i oby było tego dużo.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów