Noel
opowiadania >Świat potrafi zmienić się w jednej chwili.


Potrafi legnąć w gruzach, jak wyburzający się budynek...


.,.. lub potrafi rozjaśnić się światłem.


Potrafi mówić ci cicho ,, nie przejmuj się” kiedy odnosisz porażkę,


i nagradzać za spełnione marzenia.


Potrafi zaopiekować się tobą ,


albo zrobi coś żebyś wszystko straciła.


Tak było ze mną.Wszystko straciłam.


wszystko co było dla mnie cenne.Już nie mogłam doczekać się spotkania z moją paczką: przyjaciółką Kingą, chłopakiem Arturem. Nazywam się Anastazja Noelska choć wszyscy wołają na mnie Noel.


Czułam się jak królowa. Cała szkoła była u moich stóp, a ja czułam się z tym doskonale. Miałam zaufaną paczkę, która lubiła się podlizywać. Lecz wszystko się zmieniło. Z popularnej dziewczyny stałam się kimś często nazywaną ,,frajerką” lub „wariatką”. W jednym momencie wszystko runęło.***


- Tato, proszę wróćmy po ten telefon... – błagam. Jak mogłam bez niego wytrzymać cały wieczór ?


- Wrócę po niego juro...


- Jutro będzie za późno, proooszę... – specjalnie przeciągam ,,o”


- - No dobrze. – mówi mama, a ja z siostrą, Walerią przybijam piątkę. Taki był nasz plan. Zostawiłyśmy tam więcej niż tylko telefon. powiem, że nawet specjalnie go tam zostawiłyśmy, żebyśmy zostali na noc w domku, bo tata nie lubi prowadzić pod wieczór.


- Dziękuję. – mówię.


Mój rodzic zawraca, lecz manewr został przerwany. Zza rogu wyskoczyła ciężarówka z kłodami drewna. Poznałam, po sposobie prowadzenia, że kierowca był pijany. Walnął w nasz samochód.


Jedyne co pamiętam to wielkie żółte światło...


Po chwili wybuchły poduszki powietrzne, lecz to co stało się później przeszło moje wyobrażenie, które brzmiało tak ,, żyjemy”.


Z przyczepy wypadły kłody drewna. Przygwoździły dach i przód maski.


I nastąpiła ciemność. Była taka wszechogarniająca. Nie widziałam nic tylko ciemność.


W oddaleniu pojawiło się bialutkie światełko. Ruszyłam w tym kierunku, choć zazwyczaj mówi się ,,nie idź w stronę światła”, lecz biegnę, a ono jest coraz bliżej. Przy zjednoczeniu tej białej, niemal chirurgicznej bieli i czerni stoją moi rodzice i Walerią.


- Jesteśmy w komplecie. – rzekł mój tata i zaczął przecierać ręce jakby było mu zimno – To co idziemy ???


- Martwię się. – powiedziała moja mama. Jak zwykle wrażliwa.


- Czym, mamusiu ??? – spytała Wala.


- Co z tym kierowcą... nie ma go z nami.


I nastała głucha cisza. Po chwili powiedziałam:


- To wy powoli idźcie, a ja sprawdzę co z nim. Trzymajcie dla mnie miejsce w szpitalu, jak się ockniecie.


- Jasne. To do zobaczenia – Rodzice pocałowali mnie w czółko, a ja przytuliłam Walerię. Pokiwaliśmy sobie. Zniknęli w bieli.


I otworzyłam oczy.


Wszystkiego było pełno. Strażaków, policji, lekarzy, a światła raniły moje oczy. Zamrugałam, lecz rzęsy sklejały mi się od czerwonej mazi.


- Żyje. – krzyknął ktoś i wyniósł mnie z samochodu. Słyszałam ciche westchnienia i oklaski. Zostałam zaniesiona do karetki, lecz ujrzałam to, co normalna nastolatka nie powinna ujrzeć.


Rodzice i Wala leżeli w workach. Mieli spokojne miny. Ich skóra robiła się coraz bielsza. A lekarz zapinał worki. Krzyk uwiązł mi w gardle. Nie spotkamy się w szpitalu, oni odeszli w biel. A mieli na mnie poczekać. Uniosłam rękę jakbym chciała ich jeszcze raz dotknąć. Ostatni raz. Lecz strażak nadal niósł mnie na rękach do karetki. Na sygnale zostałam odwieziona do szpitala. Cały czas, nieświadomie powtarzałam: „Mieli na mnie poczekać”.


***


Minęło kilka tygodni. Tygodni bólu i cierpienia.


Cały świat był jedną wielką boleścią.


Kinga i Artur odwiedzali mnie lecz ja ich odtrącałam. Nie odzywałam się ani słowem, a śniłam cały czas o tym samym.


Spadamy do rowu. Kłody biegną na samochód. I nasze pożegnanie. Jak kiwają.


Prawa rodzicielskie otrzymała moja ciotka, która tak znała się na wychowywaniu dzieci jak na gotowaniu a jadła samą chińszczyznę.


Przeprowadziliśmy się do domu w jakieś małej miejscowości. Ciotka kupiła wielki dom (miała dużo pieniędzy, bo była maklerem) i wprowadziliśmy się tam.


I tak mijał czas. Pogrążona cały czas w rozpaczy, nie opuszczałam koloru czarnego. Na początku myślano, że jestem emo, póki grupka dziewczyn nie znalazła mnie w toalecie, kiedy płakałam. Zostałam ochrzczona ,,frajerką” i wariatką”. I zaczęły się moje wagary. Nie chodziłam do szkoły, aż doprowadziłam ciotkę do tego, że musiała mnie odwozić i zaprowadzać pod same drzwi klasy. Jeszcze bardzo ze mnie szydzono. I tak mijał WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK I LISTOPAD.


- Wyjeżdżasz młoda damo - powiedziała moja ciotka, waląc pięścią w stół.


Wiedziałam, o co jej chodzi. Przeczytałam historię komputera. Była to szkoła z internatem.


I wiedziałam, czemu sobie na to zasłużyłam. Poprzedniego wieczoru, ciotka wróciła wcześniej. Znalazła mnie w łazience z żyletką próbując sobie podciąć żyły.


- Jutro cię zawożę. Spakój rzeczy.


Odmaszerowałam na piętro. Wyjęłam torbę. Spakowałam kilka spranych, czarnych swetrów, ciemnych T-shirtów i kilka par jeansów i trampki. Potem zabrałam się za rzeczy osobiste. Zdjęcie nasze z wakacji nad Bałtykiem, IPod i telefon.


Następnego dnia wytaszczyłam walizkę do salonu. Włożyliśmy ją do bagażnika. Usiadła w samochodzie i założyłam słuchawki. Ciotka jechała bardzo długo. Nie zdejmowałam słuchawek nawet na chwilę. Kiedy już dojechałam, zdumiała mnie wielkość szkoły.


Wyglądał jak zamek, z prawym i lewym skrzydłem. Miał wielki, ostro przystrzyżony ogród i wielkie jezioro.


Kiedy weszliśmy do szkoły przywitała nas w wielkim holu. Moją opiekunkę zaprowadziła do dyrektorki a mi dała mundurek (?!?!?!) i zaprowadziła do pokoju. Zostawiła mnie samom. Weszłam do pokoju.


Był strasznie stary. Ściany pokryte szarawym odcieniem, okna duże przysłonięte szkocką kratą. Po przeciwnych stronach były dwa wąskie łóżka i szafy. Po środku był stół i 2 krzesła.


Na

- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-06-11 22:06:22, Ocena: 5.0
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów