Nowy wspanialszy świat
opowiadania >żeby pomóc. Zerknąłem w stronę naszych prześladowców. Przynajmniej kilku strzelało. Zabłysły światła jednego z ich samochodów. Chcieli nas ścigać. Jeśli nas oświetlą, będziemy jak kaczki na strzelnicy.


- Wstawaj, kurwa, wstawaj!


Niezdarnie ruszyła w stronę, w którą ją pchnąłem. Popędziłem za nią. I nagle upadłem.


Wyobraźcie sobie, że jesteście tak napompowani adrenaliną, że niemal wylewa się wam uszami. Napędza was tak, że nie czujecie zmęczenia, ani bólu. Pomimo strachu pozwala wam się skupić. Pozwala przezwyciężyć słabości. Zaczynacie wierzyć, że jesteście niezwyciężeni – a wtedy coś ścina was z nóg. Trafili was? Niemożliwe. Przecież nie czujecie bólu, nie rejestrujecie obrażeń. Nie mogli trafić. Niestety po chwili przychodzi odrętwienie. Dociera do was myśl, że może jednak was dopadli. W ciemności odnajdujecie ranę, na dłoni widzicie krew. W końcu szok mija i mózg dopuszcza rzeczywistość do waszej świadomości. Uczucie jest obezwładniające, jakby przeszywała was energia elektryczna. Nie możecie się ruszyć. Po chwili dociera do was, że z waszego gardła wydobywa się zwierzęcy wrzask.Może i umrę, ale dziewczynę uratowaliśmy, a ścierwojady posłaliśmy do piachu. A może to i dobrze, że umieram? Złamałem bezpośredni rozkaz, zamordowałem ścierwojada i zostawiłem tamtą przykutą dziewczynę…


Jak słowo daję, mogę przysiąc, że pomimo obezwładniającego huku słyszę śmiech Rogacza. Biedak obwiniał Ruskich o to, że musiał wyjechać na wojnę i przez to żona go zdradziła. Co ja bredzę? Przecież umieram.


Dobrze chociaż, że reszta moich nadal strzela. Nie, nie jesteśmy mordercami, ale tylko my stoimy pomiędzy tymi bydlakami, a naszymi i waszymi rodzinami. Negocjacje to nie nasza działka. My jesteśmy po to, żeby zielone ludziki pozamieniać w czerwone trupy.


To właśnie my, żołnierze Wojska Polskiego.KRES


Wojna.


To nie tylko dwie strony konfliktu. To również maruderzy i szabrownicy. Mnóstwo broni, której nikt nie kontroluje. To uzbrojeni po zęby szabrownicy, w starciu z którymi przeciętni funkcjonariusze policji, czy milicji są bez szans. Gwałty, grabieże, handel żywym towarem – destabilizacja to pożywka dla działalności dobrze zorganizowanych grup przestępczych. Niektóre z nich czekają tylko na okazje do pojawienia się w strefie działań wojennych.


Gospodarka upada, kraj popada w ruinę. Następuje degeneracja społeczeństwa, upadek normalnych wartości. Ludzie żyją w strachu, umierają jako ofiary ostrzału, albo zwyczajnie z głodu. Wojna nie oszczędza nikogo. W końcu nawet zwycięzcy okazują się przegranymi.


Tak było i tym razem. A rosyjskie czołgi nie miały zaparkować w Kijowie.


Ze wschodu po raz kolejny nadchodził nowy wspanialszy świat.
- - - luty 2015 - - -- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
dunia20002 Linia koment
Dodany:2015-09-26 14:23:06, Ocena: 6.0
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów