OGRODNICZKA
opowiadania >

OGRODNICZKA
Historia ta ma swój początek wiele lat temu. Jak każda bajka ale i nie bajka. A kończy się w czasie teraźniejszym. Czyli teraz .


Dziwna to będzie bajka lub nie bajka. Zapytacie dlaczego? I słusznie. Otóż . co potrzebne jest na końcu bajki ?Łatwe pytanie ? pewnie że tak. Rączkę podniesie nawet kilkuletni uczestnik zajęć szkolnych .Oczywiście - morał .A w nie bajce ? Tu już trudniej , mały brzdąc może mieć kłopoty . ale nie co większy brzdąc odpowie – być może wnioski? Tak .Wnioski.


Każdy wyciąga wnioski według własnego rozeznania. Mały człowieczek w swojej naturalnej mądrości , nie zmąconej doświadczeniami życia rozezna bajkę i nie bajkę w sposób najbardziej prawdziwy. Dlatego uwielbiamy i warto czytać maluchom bajki.


Dorosły czytelnik , który ma za sobą ogrom przeżyć , lepszych i gorszych dni, ma zbudowany kręgosłup emocjonalny i moralny , także lepszy lub gorszy, percepcję świata zmąconą rzeczywistością w której przyszło mu żyć postawi morał lub wyciągnie wnioski we własnym poczuciu prawdziwości . Jakiej? – zapytacie .Swojej.


Jakież to banalne ale prawdziwe.


Więc cóż . Czas zacząć niezwykła opowieść. Poprowadzimy Was nasi drodzy czytelnicy ścieżkami Prawdy i Uczciwości, pięknej Natury i okoliczności jej sprzyjających Zwierzaczków z swoją przyjaźnią, Miłości ,Rozczarowań, zdumiewających wydarzeń a także słodkiej Manipulacji tak nie lubianej.


Gotowi do niezwykłej podróży? To plecak na plecy , uśmiech na buzi i w drogę.


A wszystko zaczęło się w krainie pięknych ogrodów . W małym domku za lasem.
POSTANOWIENIE
Życie Ogrodniczki nie było łatwe i udane. Z dala od świata za barierą pięknego lasu, pól i łąk przyszło jej przeżyć dzieciństwo , młodość i wejść w świat dorosłości.


Czasami czuła się jak Czerwony Kapturek, czasami jak Królewna Śnieżka a najczęściej jak Kopciuszek który marzy o wielkiej miłości, o Królewiczu który nie ma konia ale dotrze swym mechanicznym rumakiem błądząc po stepowych drogach szukając wjazdu na właściwą trasę.


Zobaczy ją , zakocha się i porwie w wielki świat , gdzie teatr, kino ,wielkie przestronne galerie handlowe zachęcające tysiącami szklanych witryn i milionami neonów , a dostatek trwa niemal wiecznie.


Ale to tak nie działa. Każdy ma prawo marzyć , i nasza Ogrodniczka także marzyła.


Codzienność jednak była szara i monotonna . Wczesne wstawanie - zimą , gdy gwiazdy na nieboskłonie wskazują drogę dobrym duszyczkom a piec prosi o opał , wiosną gdy rosa na trawach budzi swoimi kropelkami małe ziemne stworzonka , latem gdy słoneczko uśmiechem nadaje porankowi nadzieję .a lipcowa tęczą mówi na uszko wstawaj , wstawaj , jesienią gdy coraz więcej po każdej nocy liści układa swój kobierzec było dla Ogrodniczki czymś z jednej strony nieznośnym z drugiej czuła potrzebę obowiązku.. Potem ogrody po horyzont, , plewienie, podlewanie, zbieranie , sadzenie , spryskiwanie. i znowu to samo i tak na okrągło latami . Ileż w tym dla mieszczucha uroku a dla Ogrodniczki udręki I ta nieznośna samotność. Zaw­sze chce­my na­dać ja­kieś imię naszej samotności. Mężczyźnie sa­mot­ność może do­pomóc w od­na­lezieniu siebie, ko­bietę zabija.


Czasami pragniemy wyrwać się , uciec zostawić wszystko, popalić mosty i zacząć od nowa. Wydaje nam się ze tak się da. ,że to możliwe, .ale niestety, przeszłość predestynuje nas ,a my się jej boimy Przecież można wyrzucić z przeszłości to co złe zrozumieć dlaczego…….. i iść dalej.


Zapadła decyzja.


Pewnego poranka przy porannej kawie i nie gazowanej wodzie mineralnej Ogrodniczka postanowiła odmienić swój los.


Co tam pomyślała , samemu być? dość ,niech będzie ktokolwiek . nawet taki dochodzący, może akurat . W sumie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Chce żyć jak wrony w gromadzie a nie jak orzeł sama. Tylko zapomniała ,że najgorszą rzeczą jaką może zrobić kobieta to być z kimś tylko dlatego żeby nie być samą. Ale wtedy jeszcze tego nie wiedziała..


Więc od słowa do

- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
jablkowa Linia koment
Dodany:2014-04-12 10:48:57, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów