OGRODNICZKA .Ciąg dalszy
opowiadania >

KAWIARENKI. KAWIARENKI….Zanim Ogrodniczka ustaliła terminy spotkań , dokładnie sprawdziła możliwości swojego ogrodniczego kalendarzyka połączonego z kalendarzykiem wegwtacji naturalnych płodów rolnych i nie tylko . A nóż, widelec.


W grę wchodziła sobota i niedziela bajkowego czasu. Jeden królewicz miał zapewnić atrakcje sobotniego popołudnia , a drugi niedzielnego .


Wymiana korespondencji z adoratorami trwała nierównomiernie. Jeden bidulek zanim na tyle zainteresował i skłonił Ogrodniczkę do randki musiał się sporo czasu namęczyć. Najważniejsze ,że zdążył wymienić swojego rumaka na czarnego .Co prawda rocznik nieco niedoskonały ale wyszedł z założenia ,że może z rumakami jak z winem. Drugi bardziej prostolinijny poświecił znacznie mniej czasu , a i rumaka miał mniej zdezelowanego. Ale i tak to warunki dyktowała Ogrodniczka. Żeby było jasne.


Podniecona najbliższym weekendem już kilka dni wcześniej zamówiła wizytę u wybitnej stołecznej kosmetyczki i solarystki Kunegundy Sommer. Nie zapomniała również o swoich blond warkoczykowych włosach. Tutejszy mistrz fryzjerstwa warkoczykowego Teofil Ondulacki w sposób wręcz katalogowy przygotował nowy węzeł i supełki.


Lubił biedną Ogrodniczkę więc nawet zrezygnował ze swojego wysokiego honorarium. przekazując część wynagrodzenia na nawozy dla Ogrodniczki.


Sobota zapowiadała się całkiem całkiem . Już w piątek Ogrodniczka przygotowała sobie odpowiedni strój, wcale nie ogrodniczy a całą noc wymyślała dialogi i tematy rozmowy wstępnej.


Zastanawiała się długo gdzie z Królewiczem nr dwa się spotkać. Na pewno w grę nie wchodziły miejsca zbyt bliskie jej królestwu. Więc zdecydowała się zorganizować schadzkę na neutralnym terenie Królewicza Poziomki, pewna iż tamten nie pojawi się przypadkiem. Zresztą pod latarnią najciemniej.


Aby dotrzeć na miejsce i nie wzbudzać większej sensacji. postanowiła zgodnie z protokołem dyplomatycznym się spóźnić. Zresztą protokół wszedł jej w krew. Królewicz nr dwa podjechał swoim czarnym wytrawnym rumakiem ,wyhamował niemalże na witrynie skromnej kawiarenki w luksusowym zajeździe. Miejsce to zresztą stało się później stałym punktem Ogrodniczkowej fascynacji schadzek Czuła sentyment. Podobnie jak maleńka stacja kolejowa gdzie Ogrodniczka zapraszała swoich potencjalnych Królewiczów. Ale ta część nastąpi później. Więc nie wyprzedzajmy faktów. Bajki tego nie lubią. . Ubrany w czarną marynarkę z naszytymi kieszeniami, białą wykrochmaloną koszulę z krawatem w kwitnące buraczki ( dla wzbudzenia zainteresowania, że niby się zna się na branży ……..) z bukietem świeżo zerwanych po drodze w rowie melioracyjnym hortensji w sposób dystyngowany zapadł się kawiarniany fotel , zamówił kawę zbożową gdyż dbał o kondycje i czekał niecierpliwie zerkając na busolę .


Ogrodniczka nie w ciemię bita już wcześniej dokonała obserwacji ukryta za przepięknym żywopłotem z modrego jaśminu .


- na zdjęciu był inny. Ale ok. niech będzie - akceptuje. . Rumaka ma ,poruszą się jak łyżwiarz co prawda nie figurowy a hokejowy . .Nauczy się nowej techniki . Zresztą jutro kolejna schadzka. Jakby co.


Minęło z pół godziny czasu tamtejszego , Ogrodniczka wypięła pierś , nabrała powietrza, zamachnęła warkoczykami i wkroczyła klasyczną łyżwą do sali kawowej tutejszego zajazdu.


Ogrodniczka od razu go spostrzegła. Uśmiechnęła się a błysk śnieżnobiałych zębów odbił promyczek światła jak lusterko i powędrował na oczy Królewicza nie co go zaślepiając.


Podeszła właściwie popłynęła w jego stronę Królewicz wstał, szarmancko się ukłonił i podał dłoń nieco brudną za paznokciami . Ogrodniczka z wdziękiem usiadła.


ROWY MELIORACYCJNE


Królewicz zauroczony realizmem sytuacji i aparycją Ogrodniczki a w szczególności błyskiem jej ząbków oraz złocistych warkoczyków przez chwilę zaniemówił. Nie był już tak wygadany jak na internetowym czaciku.


Ogrodniczka bacznie przyglądała mu się. Zapadła chwila milczenia.


W końcu Ogrodniczka przejęła inicjatywę
- Przecież ja tu jestem samczykiem - ( właściwie samiczka alfa) – pomyślała.


- Jak podróż? - Zapytała swoim sopranowym tembrem


- No w porządku – Królewicz zabłysnął odpowiedzią


- Piękne kwiatuszki – zagadywała Ogrodniczka – z własnej hodowli?


- Oczywiście z hodowli własnej . mam pola doskonale zmeliorowanowyzowane – wyjęczał z bólem kandydat.- to znaczy chodzi mi oto ze dużo wody mam bo lubie wilgoć i te kwiaty co dałem też. - i zalotnie zamrugał powieczkami .


Nie za mądry – to już plus. Wysoki – hmm nie ma co się wstydzić. Ma duzo wody no i ta w i l g o ć i czarny rumak.


Przy wspólnej kawie zbożowej trwała intensywna wymiana zdań. Właściwie Ogrodniczka wymieniała zdania sama ze sobą. W końcu miała dwie półkule w czaszce, wiec i było z kim pogadać.


Poruszali tematy warzyw, buraczków, pogody w rejonie , diety i kuchni ogrodniczej ,natężenia wody w polach, nowych technik melioracji , i sporo o wilgoci i sposobach jej zagospodarowania , chwile o przeszłości i nieco polityki dotyczącej aspektu


przepływu emigrantów z Hondurasu do Sri Lanki.


Kandydat błyszczał swoja niewymowną ciszą dialogową choć od czasu do czasu coś burknął , a to ujmowało Ogrodniczkę. Ogrodniczka była zadowolona.


Postanowiła kontynuować znajomość.
Po dwóch godzinach zaznajamiania się z Królewiczem , przyszedł czas pożegnania.


Bez zbędnych ceregieli ale za to z polotem Ogrodniczka kicnęła nóżkami w kolankach jak przystało na Pannę z dobrego Domku za lasem i z uśmiechem wyszła z zajazdu. Obiecując sobie i Królewiczowi iż pociągnie te znajomość , choćby z powodu takiego , iż potencjał Królewicza zapowiadał się obiecująco. Nie tryskał inteligencją, rumak czarny umyty, chłop wysoki, pierogów nie trawił. I miał sporo wody.


Z uśmiechem wróciła do swojego Królestwa po drodze wysyłając kilka milutkich sms do kandydata. Już cudem było to ,że umiał czytać .Ale jak już wspominaliśmy w bajce cuda się zdarzają.
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
jablkowa Linia koment
Dodany:2014-04-12 10:48:42, Ocena: 6.0
B.dobre
pawelchreptowicz Linia koment
Dodany:2014-04-23 12:02:26, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów