okruch...
opowiadania >...gdy palę twoje papierosy wypalam w sobie ciebie. Gryzący dym otula szczelnie moje ciało, zachłannie bierze je w objęcia, przenika przez ubranie, wgryza się boleśnie w każdą jego cząstkę. Nie pozwala zapomnieć uczucia, które obudziło mnie ze snu, które przyniosło ból o słodkim smaku dojrzałych pomarańczy, lecz z nutą goryczy, pojawiającej się na koniec każdej, nieproszonej uczty.

Pokochałam cię. Miłością dwubiegunową. Gorącym południem i zimną północą. Miłością przyjaciółki i miłością kochanki. Kochanki namiętnej, poddającej się chwili, w której rozsądek depta się butem jak niedopałek.

...gdy palę twoje papierosy kłębek żalu wypełnia me serce, bo tracę wszystko. Już nie będziesz mym przyjacielem. Rzuciłam to jednej nocy w przepaść twych ramion krusząc skorupę braku uczuć. W miłości tej nie ma miejsca na zazdrość i egoizm, nieszczerość i nietolerancję. Jest bezgranicznie i boleśnie świadoma rzeczywistości. Los nie jest naszym sprzymierzeńcem. Nie śnie snów o wspólnej przyszłości mimo poczucia utraty szansy na związek doskonały.

Czy będziesz kiedyś tego świadomy, że omiatając wzrokiem innych mężczyzn okruchem w mym oku będziesz zawsze ty...?

 


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów