Ona
opowiadania >niego patrzeć. Mimo to zarówno ona jak i Ewina wiedziały, że jeśli dojdzie do tego ślubu takie spotkania będą nieuniknione.
- Dokąd to?
- Do kuchni.
- Masz mi coś do powiedzenia?
- Ja... ja tzn. nic. Nic złego nie zrobiłam.
- O czym z nim rozmawiałaś?
- O niczym ważnym.
- Spytam jeszcze raz i liczę na szczerą odpowiedź: o czym z nim do cholery rozmawiałaś!? - niemalże krzyknęła.
- On... on chciał się czegoś o tobie dowiedzieć.
- I co mu powiedziałaś?
- Prawdę.
- To znaczy?
- Powiedziałam, że jesteś dobrą panią i nikomu nie odmawiasz pomocy. Zawsze można na ciebie liczyć - te słowa z trudem przeszły jej przez gardło, ale musiały niestety przejść.
- Tak trzymaj, a dobrze na tym wyjdziesz - Ewina uśmiechnęła się i udała się na górę. W swoim pokoju (jak się spodziewała) spotkała Filipa, z którego on jeszcze nie wyszedł i wyglądał, jakby na nią czekał. Czarownica udała zamieszanie i zdziwienie. Nie mogła przecież dać po sobie poznać, że jeszcze chwilę temu była zdenerwowana. W głębi duszy zaczęła się z siebie śmiać. Kalina nie była dla niej żadnym zagrożeniem i chcąc przetrwać jest gotowa robić wszystko, co tylko ona jej każe. Czarownica patrząc wstecz nie żałowała swojej decyzji o oszczędzeniu dziewczyny, ale o tym nigdy Arii nie powie - Co ty tu robisz? Myślałam, że odpoczywasz - spytała z udawaną troską w głosie.
- Już mi przeszło. Chciałem cię zobaczyć.
- Przecież niedawno się widzieliśmy.
- Stęskniłem się za tobą. To źle?
- Nie. Po prostu nie spodziewałam się ciebie tutaj.
- Wybacz mi moje dzisiejsze zachowanie, ale...
- Nie musisz mi się tłumaczyć. Ja rozumiem - miał ochotę ponownie zobaczyć jej twarz, ale zrozumiał, że to byłoby nietaktowne. I tak ją podziwiał, że odważyła się wczoraj wyznać mu swój sekret. Lepszej zony nie mógł sobie wymarzyć. Kalina miała rację: takich kobiet jak Anna już się nie spotyka. Kalina, Kalina, Kalina... Te rzadko spotykane imię odbijało się echem w jego głowie. Ta dziewczyna działała mu na nerwy już od pierwszego spotkania na targu. Nie mógł pojąć, dlaczego ona jako jedyna nie chcę mieć z nim nic wspólnego i traktuje go jako zło konieczne. Czego ona tak się tak bała? - myślał, ale już po chwili sam odpowiadał na te pytanie: ona bała się jego, pytanie tylko dlaczego? Uświadomił sobie, że w ogóle nie widział jej twarzy, a w szczególności oczu. Służka unikała jego spojrzenia, jak tylko mogła. Nigdy w życiu by się nie spodziewał, że może tak odpychająco działać na kobiety, ale zresztą, co go to obchodzi? Teraz liczyła się tylko Anna i nikt więcej...      - [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów