Opowieść Rinoi - Wschód, cz I
opowiadania >Czego tym razem słucham? "Castle of Glass". Tak, tak, Linkin Park. Dorzućmy jeszcze od Meguriny "Corruption Garden" i "Dancer in the Dark" i mamy komplet playlisty...Bynajmniej z jednego z dni... Tak, teraz tak sobie przypominam. Zbieram po kilka wspomnień i je opisuję. Tak, to moje życie. I chcę się podzielić doświadczeniem. Po co? Może któregoś dnia jakaś podobna do mnie dziewczyna wpadnie na to, przeczyta i zostanie "pocieszona" przez dziwną pisarkę, która miała podobne życie do niej... Bo może kiedyś to się komuś przyda?


Że tak to brzydko ujmę: a cholera jasna wie...Część pierwsza Wschodu: Technikum.Dwa pierścienie na szyi... Chociaż, nie, to było już po mojej osiemnastce, więc na szyi miałam Grievera... Dla ciekawskich: to po prostu głowa lwa z krzyżem pod spodem. Można wpisać w znane wszystkim google i na pewno znajdzie grafikę...


Symbolizował zawsze honor. Zawsze wiarę, nadzieję. Zawsze poświęcenie. I odwagę - czyli coś, czego raczej mi brakowało. Od kiedy pamiętam... Chociaż? Może? Kiedyś? Nie, raczej nie. I raczej na tę chwilę to mało ważne.


Pamiętam dobrze, ze to był wtorek. Dlaczego? Bo znowu zamiast w-f mieliśmy godzinę wychowawczą. A potem zamiast godziny w-f. A tak, dla zasady zamiana miejsc. Nawet to było zabawne. Jakby ktoś pomerdał palcem w planie i dwie godziny się zakręciły wokół niego, zmieniając miejsca...


"Wind of Change" - Scorpions. W tle, tak. Wychowawczyni puściła nam jakiś stary filmik i z ciekawości zapytała, czy ktokolwiek wie, jak nazywa się piosenka i kto jest wykonawcą. Tytuł od razu wypaliłam. Przecież znam.... Kochałam ballady z lat 60-80. Rocka też... Choć rocka preferowałam troszkę młodszego. Nieważne!


W każdym razie, wypaliłam tą nazwę. Potem zapytała o wykonawcę.... Zanim zdążyłam powiedzieć, odpowiedziała sama (nie wiem, dlaczego, zazwyczaj czekała tą chwilę, byśmy zdążyli się namyślić. Ale czy to teraz ważne?). Lekko się uśmiechnęłam. Znałam odpowiedź, ale nie zdążyłam jej udzielić...


To było... Chyba jakoś przed mikołajkami. Po tym krótkim filmiku po prostu ustalaliśmy, czy robimy sobie paczki...


Padło, ze tak.... Bylebym wylosowała kogoś "normalnego".... Marne szanse, normalnych było może z 7-10 osób.... Na niespełna 30. Choć jak na ten wiek 18-20 lat? Nawet przyzwoicie.


Nie pamiętam, kogo wylosowałam. Zaraz potem w każdym razie wyciągnęłam teczkę, kartkę i moje kilka skromnych ołówków. Kochałam rysować. Nadal kocham...


Wychowawczyni wyszła na chwilę, dosłownie na kilka sekund. Ja zaczęłam coś tam bazgrać, o ile pamiętam, to chyba była Kurenai... Tak, ją też idzie znaleźć na googlach, jakby ktoś był ciekawski.


- Zobaczcie, ta suka znowu coś bazgra - głos po drugiej stronie szatni... Jako wychowankowie wuefistki nie mieliśmy salki, więc wszystkie godziny spędzaliśmy w szatni. Ale tak było całkiem wygodnie.


- Zamknij się - odparłam tylko, nie odrywając nawet wzroku od kartki. Skupiłam się bardziej na włosach kobiety, którą rysowałam, aniżeli na jego słowach.


- Taka mocna jesteś? - zapytał z ironią. Wzruszyłam tylko ramionami.


- Odczepiłbyś się.... - mruknęła Klaudia, patrząc to na mnie, to na kolegę... Może to będzie ochrona z mojej strony, ale nie chcę nawet wspominać, jak on miał na imię... Takie "coś" nie powinno nawet stąpać po ziemi.


- Ultras, dowal jej! - kolejny się odezwał.


- Co, już odpowiadać nie umiesz? - zapytał znowu ten sam. Znowu jedynie wzruszyłam ramionami.


Słyszałam jak poszeptują między sobą.


- Takie ..... (tak, tu przemilczę kwestię, bo ładną wiązaczkę puścił. Nie warto przytaczać... Albo choćby próbować sobie przypomnieć, co on takiego nazmyślał.) nie powinny chodzić nawet do szkoły. A co dopiero technikum! Idź na ulicę!


Śmiech... I to mnie dobiło. Nie jego wyzywki, bo to znosiłam niemal dzień w dzień... Ale teraz słyszała to cała klasa i kilkanaście osób będących "za" tym człowiekiem nagle buchnęło śmiechem. Zacisnęłam pięści, schowałam kartkę i ołówek. Akurat wychowawczyni wróciła...


- Co się dzieje? - zapytała, niemal jak zwykle prawie krzycząc. Drżałam ponoć na całym ciele, aczkolwiek nic nie czułam. Potem po prostu powiedziała mi to Klaudia...


- Mogę wyjść? - Zapytałam, nawet nie podnosząc głowy. Czułam na policzkach, jak łzy mi się cisną na powieki.


- Niech pani ją puści... - wstawiła się za mną Klaudia.


Wiedziałam, ze mnie wypuści, więc nawet nie poczekałam na odpowiedź, zerwałam się z ławki, zabrałam plecak i wybiegłam z szatni. Za nią jest schowek na piłki i mała wnęka w ścianie... Tam położyłam plecak i aktualnie nie widziana przez monitoring szkolny zaczęłam prawą ręką łomotać w ścianę. Potem już nawet nie czułam bólu... Po prostu siłowałam się z czymś, co dawało mi ulgę i było nieustępliwe. Ściana raz po raz przyjmowała ciosy. Nie skarżyła się. Przynajmniej ona jedna. Całkiem zapłakana przed dzwonkiem się stamtąd zerwałam, pobiegłam pod salę 12, zapukałam... Otworzyłam...


- Mogę.... Poprosić Wiolkę... Na chwilę? - nie wypadło to zbyt przekonująco... A może przez łzy aż nazbyt? Bo nauczyciel ją puścił...


- Hej, co jest? - zapytała, otaczając mnie ramieniem. Milczałam dobrą chwilę, nim opowiedziałam jej, co się stało.


Do tej pory rękę zdążyłam owinąć chustą, którą miałam wcześniej na szyi. Griever dyndał smutno, okręcając się na łańcuszku wokół własnej osi, tak byłam pochylona... Gdy Emma (tak nazywaliśmy też Wiolkę) zauważyła, że syknęłam nieco z bólu i zwinęłam się, osłaniając prawą rękę, natychmiast zerwała mi chustkę.


Ręka była całkiem napuchnięta, czerwona. Na dwóch kostkach miałam zdartą skórę.


- Aż tak cię zabolało... - To było bardziej stwierdzenie, niż pytanie. Zaprowadziła mnie do wuefistów... Teraz to juz było mi wszystko jedno, więc dałam się zaprowadzić.
Z tego, co pamiętam... Bo potem niewiele pamiętam, jakbym chciała psychicznie odpocząć i wyłączyłam się totalnie... Ale z tego, co pamiętam, to wychowawczyni nie było w pobliżu. Jeden z wuefistów stwierdził, że jeszcze dwa, góra trzy uderzenia i mogłabym mieć niezłe problemy z poruszaniem palcami. Mogła pęknąć kostka albo ścięgna... Czyli nieciekawie. Ale opatrzyli mi to solidnie. Spytali, o co chodzi, ale nie odpowiadałam.


Zwolnili mnie do domu, zawołali Drake'a (kolejny kolega z klasy, ale ten był w porządku. Pozdrowienia, Drake,

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-12-08 12:57:36, Ocena: 4.3
Wkradło się parę chochlików. Pod koniec na przykład brakuje ogonka w "a" w słowie ta:))) W dialogu w połowie mniej więcej dopowiedzenie jedno powinno być z małej litery zaczęte:) To z technicznych spraw:) Bardzo fajne opowiadanie, pochłonęłam niemalże od razu.

Ocenił/a na: 6
milko Linia koment
Dodany:2012-12-09 15:16:23, Ocena: 4.3
Fajne...

Ocenił/a na: 1
annakowalczak Linia koment
Dodany:2012-12-10 21:17:51, Ocena: 4.3
Napisz co myślisz o tym tekście...Świetne opowiadanie, fajnie się czyta. Pozdrawiam Anna :)

Ocenił/a na: 6
Maryjusz70 Linia koment
Dodany:2016-01-27 23:50:53, Ocena: 4.3
Pierwsze z Twoich opowiadań, które mnie zainteresowało (czytam od najwcześniejszych) , ale opinię wyrażę jak skończę czytać wszystkie.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów