Opowieść Rinoi - Wschód, cz I
opowiadania >o ile w ogóle kiedykolwiek na to trafisz) by odwiózł mnie. No i to zrobił... Cóż... Dobry z niego chłopak i tyle.


Następnego dnia już wszystko było w porządku. Bynajmniej częściowo doszłam do siebie. Tamten, co mnie zwyzywał, musiał dostać niezłej reprymendy, bo nie odezwał się do mnie przez bity miesiąc... Miesiąc błogiego spokoju.


Taka sytuacja już się nie powtórzyła do końca technikum... Chyba, że by liczyć część drugą...
Część druga Wschodu: PanikaDalej słucham "Castle of Glass". I ewentualnie "Burn it Down" albo "From the Inside". Wszystko należy do Linkin Park...


Lekcja polskiego. Wszystko jest w porządku, na lekcji normowo ponad 40 decybeli hałasu. Tak na oko. W każdym razie: jak na klasę strasznie głośno, ot i tyle.


Koło mnie, jak zwykle z resztą, siedział Drake. O ile się w ogóle pojawiał, w innych przypadkach to miejsce zajmował Wicia... Dlaczego? Bo byłam dobra " z polaka", ogarniałam po 2-3 osoby na raz, zawsze zrobiłam swoja pracę na minimum 3+... Drake'owi lubiłam pomagać... Wici niekoniecznie, aczkolwiek czasem miałam z tego korzyści w postaci "powstrzymywania wyzywaczy". Dobre i to.


Ale tym razem koło mnie siedział Drake. Za mną oczywiście kilku kolejnych chłopaków, tak dalej, tak dalej i tym podobne... Dziewczyn było nas tylko trzy w klasie... Jak to na profilu informatycznym.


Król Lew (albo inaczej Drake) był po kursie medycznym, albo czymś w tym rodzaju. w każdym razie nieźle się znał na pierwszej pomocy. Rozmawialiśmy ogółem o tym, interesowałam się nieco. To tutaj jak pomóc w razie bezdechu, to jakieś tam inne... Do tego był niezłym "psychologiem". Naprawdę, rozkminki miał niezłe, potrafił wiele określić, wiele wykminić, kombinant jakich mało! Ale w tym pozytywnym sensie.


- A jak pomóc człowiekowi w razie ataku paniki? - zapytałam całkiem z ciekawości. Może wreszcie trafię na pytanie, na które nie zna odpowiedzi? Jego ciężko było zbić z tropu...


- No zazwyczaj zadaje mu się podstawowe pytania, kim jest, jak się nazywa, gdzie mieszka, który dzień, rok... I próbujemy ustalić przyczynę paniki. Ale o to pytać nie możemy, bo nam się człowiek zamknie w sobie. Jak już zacznie odpowiadać sensownie na pytania, można próbować pytać, czym się interesuje i jakoś wciągnąć w rozmowę. Ale to w taki płytki szok jak wpadnie... Nie wiem, jak z ciężkim... - zaczął się zastanawiać. Nie dałam mu czasu do namysłu.


- Czytałam ostatnio o fobiach... - Zaczęłam temat. Pamiętam, że nieźle się wzdrygnęłam.


Wiem, wiem, dalsza część zdarzenia może być nieco z mojej winy... Aczkolwiek te barany mogły nie sprawdzać...


- I? Coś cię ciekawi? - zapytał, ponaglając.


- Wiesz, czym jest hemofobia?


- No ta, strach przed krwią, nie? A czemu pytasz?


Dalsza część poszła jakoś dość szybko...


- Czy podczas szoku człowiek nie pamięta, co się z nim działo? - padło kolejne pytanie z mojej strony. Skinął mi tylko głową.


Chwilę się zastanawiałam, czy mam mu powiedzieć. Ale chyba mogłam...


- Bo... Nie pamiętam swojej reakcji po zobaczeniu krwi... Niedawno... Swoją mogę widzieć... Ale nie czyjąś.


Wolałam mieć od niego potwierdzenie... I jak na złość po kilku minutach gdzieś to przeciekło...


Pamiętam jeszcze tylko, że... Radek... Chyba Radek zaczął chodzić z chusteczką po całej klasie. Ona... Była... W.... Krwi.


Ręka wystrzeliła w górę. Moja ręka.


- Mogę... Wyjść? - Zapytałam. Ponoć zalałam się łzami, ale nic z tego nie pamiętam... Drake mówił, że najpierw podprowadzali mnie do okna, a gdy to nic nie dało, wyprowadzili z sali. Nic nie pamiętam... Tylko fakt, że nagle znalazłam się na korytarzu razem z Drake'iem.


- Aśka, a co z tą Riven było potem? - zapytał... Jakbym nagle oprzytomniała.


- Noxianką? - odpowiedziałam pytaniem, jakby całkiem zdezorientowana.


- No tak. Z ta, co uciekła. - odparł ze skinięciem.


- Zniszczyła swój miecz... Ale dlaczego w ogóle mnie o to pytasz? - przekręciłam głowę w bok. Przyjrzałam się mu.


- No dobra, Aśka, ale teraz się skup, bo widzę, że chyba doszłaś do siebie... - zaczął, patrząc na mnie.


- No? - ponagliłam go tylko.


- Pytałaś mnie o tą hemofobię, bo sama ją masz?


Zwiesiłam tylko głowę. Najwyraźniej zrozumiał, ze to znaczy "tak".


- Słuchaj, odwiozę cię teraz do domu, jesteś zwolniona. Wypij jakąś herbatę i się zdrzemnij. Ponad trzydzieści minut byłaś w szoku...


W szoku... Skinęłam tylko głową...Jednak są ludzie, którzy potrafią ratować. Aczkolwiek by mogli oni nas ratować najpierw ktoś musi wprowadzić nas w kłopoty... Dowiedziałam się, że ten, kto to zrobił (nie chcę obwiniać Radka, bo nie jestem pewna, czy to on), robił to umyślnie...


Na takich ludzi niestety częściej się trafia... Nasz świat jest jak wyspa dryfująca w przestworzach: cały czas się kurczy i obłamuje...


To przykre, nieprawdaż?
Perła Mazur - Wschód - 18-20 latRinoa


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-12-08 12:57:36, Ocena: 4.3
Wkradło się parę chochlików. Pod koniec na przykład brakuje ogonka w "a" w słowie ta:))) W dialogu w połowie mniej więcej dopowiedzenie jedno powinno być z małej litery zaczęte:) To z technicznych spraw:) Bardzo fajne opowiadanie, pochłonęłam niemalże od razu.

Ocenił/a na: 6
milko Linia koment
Dodany:2012-12-09 15:16:23, Ocena: 4.3
Fajne...

Ocenił/a na: 1
annakowalczak Linia koment
Dodany:2012-12-10 21:17:51, Ocena: 4.3
Napisz co myślisz o tym tekście...Świetne opowiadanie, fajnie się czyta. Pozdrawiam Anna :)

Ocenił/a na: 6
Maryjusz70 Linia koment
Dodany:2016-01-27 23:50:53, Ocena: 4.3
Pierwsze z Twoich opowiadań, które mnie zainteresowało (czytam od najwcześniejszych) , ale opinię wyrażę jak skończę czytać wszystkie.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów