Pierwsze podejście - Rozdział trzeci.
opowiadania >1.25cm; margin-bottom: 0cm; font-style: normal;">- Miałaś nie przyjeżdżać. – Mówi otwierając mi drzwi.


Cóż za miłe powitanie. – myślę.


- O! Jesteś tak wcześnie w domu. Cóż za nowość. – Odpowiadam zgryźliwie.


- Masz zamiar zostać na noc?


- Jeżeli ci to nie przeszkadza, to tak, owszem. Chyba, że zaprosiłeś już kogoś, to wezmę tylko swoje rzeczy i pójdę.


- Niby kogo miałbym zaprosić? – Pyta zdziwiony.


- To ja powinnam ciebie zapytać.


- Czy ty myślisz, że ja…


- Niczego takiego nie powiedziałam.


- Ale pomyślałaś.


- Umiesz czytać w myślach? Naucz mnie. Chciałabym nieraz wiedzieć co inni myślą o mnie. Albo i nie… to byłoby zbyt smutne. Mogłabym się załamać. Hm.


- O co ci teraz chodzi?- Stoimy w naszej sypialni. Widzę w lustrze odbicie naszych postaci. Wydajemy się tacy obcy. Jakby ktoś podarł zdjęcie na pół tak, że dwie części już do siebie nie pasują.


- Nasze małżeństwo ostatnio jest bardzo dziwne, nieobecne. Moja przyjaźń się właśnie zakończyła. Potrzebuję teraz kogoś bliskiego. Kogoś, kto mnie pocieszy. Ale zarówno ty jak i Anna odeszliście ode mnie. A moja młodsza siostra bawiła się lalkami.


- Lalkami? – Dziwi się. – To przecież jest normalne w jej wieku. Małe dziewczynki bawią się lalkami.


- Oczywiście, że tak. Ale… ona bawiła się w zdradę. Ken kłamał Barbie, że ma dużo pracy, a tak naprawdę zdradzał ją.!


- I…?


- Dlaczego ty nic nie rozumiesz? Dlaczego nie potrafimy się porozumieć ostatnio? – Ciągle stoimy w miejscu. Ciągle jesteśmy dwoma połówkami nie pasującymi do siebie. A jeszcze tak niedawno było idealnie. – Kiedy tylko zobaczyłam jak ona się bawi w taką historię, to pomyślałam, że nie chcę przekreślać naszego małżeństwa. Miałam nadzieję, że wszystkie te nasze ostatnie problemy są jedynie moimi wyobrażeniami. Myślałam, że przesadzam i, że wszystko wróci do normy. Chciałam nawrócić nasze małżeństwo, ale obawiam się, że to był błąd.


Tak bardzo boli mnie, że on milczy, że wygląda tak, jakby nie chciał nic powiedzieć. Pragnę, aby zaprzeczył moim słowom, aby powiedział, że zrobimy wszystko, aby nasz związek był znowu zdrowym.


Wezmę tylko swoje rzeczy i pójdę. Tak będzie najlepiej.


Wyciągam z szafy torbę i kładę ją na łóżko. Idę do łazienki po kosmetyki, kiedy wracam, Michał nadal stoi w miejscu. Dziwię się temu, ale nic nie mówię. Pakuję swoje ubrania. Chowam laptopa do torby i nie wytrzymuję.


- Boli mnie, że się nie odzywasz! Powiedz coś. Powiedz, że wszystko skończone i odejdę.


- Nie wiem czy jakiekolwiek wypowiedziane przeze mnie zdanie może coś zmienić w tej sytuacji. Bo ty już podjęłaś decyzję. – Podkreśla.


- Żadnej decyzji nie podjęłam. Chcę aby nasze małżeństwo nadal istniało. To się dla mnie teraz liczy. Tylko nie wiem czego ty chcesz. – Przed oczami utworzyła mi się mgła. Płaczę.


- Zależy mi na tobie tak samo bardzo, jak wtedy, kiedy prosiłem cię o rękę. – Odpowiada.


Zaskakuje mnie. W jednej chwili karcę siebie w myślach za zwątpienie w uczucia Michała. Mam do siebie żal, że zachowywałam się w taki głupi sposób. Ale z drugiej strony… Sama nie wiem co myśleć. To jedno zdanie wiele we mnie zmieniło, ale nie naprawi tej pustki, która się między nami utworzyła.
Leżę w swoim łóżku. Obok swojego męża. Ciągle czuję tą pustkę, tą przepaść. Nie chcę, aby tak było nadal.


Przytulam się do Michała, jakby to właśnie miało rozwiać wszystkie moje wątpliwości. Przytulam się właśnie dlatego, aby nacieszyć się tym człowiekiem, który należy do mnie. W tym samym momencie czuję miłe łaskotanie na plecach. Uwielbiam, kiedy jego smukłe palce głaszczą mnie. Uśmiecham się do siebie. Chcę, aby ta chwila trwała całą wieczność. Mogłabym nie ruszać się dzisiaj z łóżka i leżeć z Nim cały czas w tej jednej pozycji. Nic mi więcej nie potrzeba. Teraz wiem, że jest to człowiek, którego naprawdę kocham i umarłabym, gdyby nasze małżeństwo zakończyło się.
- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów