Pocałunek w ciemnościach
opowiadania >- Cholera jasna! – zaklął siarczyście Tony, naciskając wszystkie klawisze na klawiaturze komputera, ale nic się nie zmieniło, jego ekran w dalszym ciągu pozostał czarny. – Cholera! – klął dalej Tony, ale i kolejne przekleństwa nie pomagały, by zmusić maszynę do działania. – Pieprzone urządzenie.


- Nic Ci nie da przeklinanie DiNozzo, więc może warto sięgnąć po notes i długopis. Ta metoda działa wbrew wszystkiemu.


- Nie, jeśli nie ma światła – powiedział nerwowo Tony.


- Bez światła? A ten przedmiot umieszczony po Twojej lewicy to, co to jest? Myślałem, że te rzeczy nazywane są lampami i dają światło. A poza tym, z tego co mi wiadomo działają na baterie. Teraz możesz wrócić do pracy.DiNozzo już otwierał usta, aby zaprotestować, ale widząc wzrok Gibbsa wziął długopis i zaczął rozglądać się za papierem.
~*~**~*~Abbs chodziła po laboratorium, gorączkowo szukając świec. Myślała też, żeby szepnąć słówko Leonowi – dyrektorowi Vance’owi – o tym, że faktycznie jest to najciemniejsze miejsce w całym budynku. Nie, że nie kochała ciemności, wręcz przeciwnie, ale brak światła skutecznie utrudniał jej życie, gdy miała pilną robotę.- Gibbs na pewno będzie w złym humorze – westchnęła lekko sfrustrowana.Abby przemierzała drogę przez pokój balistyczny, dziękując Bogu za to, że wiedziała, gdzie stoją poszczególne urządzenia, jakie stanowiły tło jej kryminalistycznego sanktuarium, i że w efekcie się o nie, nie obijała. Zatrzymała się u wyjścia z pokoju i zamarła opierając ręce na biodrach. Ktoś wyraźnie był w laboratorium, bo usłyszała dźwięk przewracanych na stole probówek. Dziewczyna wstrzymała oddech. Ktokolwiek to był, dobrze znał to pomieszczenie, chociaż nie tak dobrze jak ona. Poczuła, że postać zbliża się do niej, obejmując ją delikatnie za szyję. Sekundę później poczuła usta całujące jej usta. Nie odpowiedziała od razu, ale z własnej woli rozchyliła usta i na niego odpowiedziała. Język pieścił i drażnił jej podniebienie, a pocałunek się pogłębiał. Osoba, która tak całowała była niewątpliwie ekspertem w tej dziedzinie, bo Abbs poczuła się „zmieciona” przez pocałunek i całkowicie zapomniała o otoczeniu. Jednak, co przyjemne szybko się kończy i dziewczyna została całkowicie sama w ciemności jej laboratorium. Musiało upłynąć kilka chwil, żeby Abby doszła do siebie.- Wow! Muszę się dowiedzieć, kto mnie tak pocałował, bo chcę więcej – pomyślała.Pytanie brzmiało, jak miała to zrobić bez zadawania pytań. Chociaż dwójki osób na pewno nie umieściłaby na liście potencjalnych kandydatów. Ducky’ego – bo to nie było w jego stylu i McGee’go – z którym była dawno temu i miała pewność, że nigdy by jej nie pocałował w taki sposób. Z pokoju balistycznego wzięła kilka świec, a następnie, powoli udała się do głównej części laboratorium. Zawsze trzymała kilka świec w szufladzie biurka – tak na wszelki wypadek i po zapaleniu ich udała się na poszukiwanie telefonu komórkowego. Znajdując go pod papierami niezwłocznie wybrała numer Zivy. Jej przyjaciółka odebrała za drugim sygnałem.- Tak, Abby – zapytała czując na sobie spojrzenie Gibbsa.


- Czy możesz do mnie zejść? Proszę.


- Jane, że tak. Będę za minutę – powiedziała i się rozłączyła.Jethro zmarszczył brwi patrzą na dziewczynę. Jego agentka wzruszyła ramionami nie mając zielonego pojęcia, dlaczego Abby chce się z nią widzieć.


Abbs niecierpliwie krążyła po laboratorium czekając na Zivę. Wiedziała, że powinna działać w sprawie zabójstwa porucznik Stephenie Collins, ale w tej chwili równie istotne jak wyjaśnienie zabójstwa, stało się dla niej odkrycie osoby, która przed chwilą ją pocałowała.- Abby, o co chodzi? – zapytała, Ziva wchodząc do laboratorium.Dziewczyna prawie krzyknęła ze zdziwienia, gdy Abbs wzięła ją za rękę i pociągnęła przez całe pomieszczenie do pokoju balistycznego, gdzie się zatrzymały. Bez słowa Abby pchnęła ją lekko w stronę ściany zagradzając swoim ciałem jej. Ziva była tak wstrząśnięta, zachowaniem przyjaciółki, że nie stawiała żadnego oporu.- Co do chol…Nie miała szans dokończyć zdania, gdyż Abbs wpiła się w jej wargi. Była oficer łącznikowa Mossadu oddała pocałunek i zamknęła oczy. Po chwili Abby się od niej odsunęła.- To nie Ty Ziva. PrzepraszamKobieta spojrzała na dziewczynę wielkimi oczami, na co Abbs parsknęła śmiechem.- Ziva, nie patrz na mnie jakby wyrosła mi druga głowa. To jest technika dochodzeniowa.Słowa Abby wywołały w Zivie ciekawość i przechyliła głowę delikatnie na bok. Widząc to, Abbs zaczęła tłumaczyć.- Przed chwilą ktoś tu przyszedł i mnie pocałował, a ja nie mam zielonego pojęcia, kto to był.


- I będziesz całowała nas wszystkich, żeby się dowiedzieć?


- Muszę przyznać, że tak.


- Nie masz najmniejszego pojęcia, kto to może być?


- Nie.


- Zamknij oczy – powiedziała Ziva, a Abby posłusznie wykonała jej polecenie. – Teraz musisz się skupić i przypomnieć sobie tą scenę i to, co czułaś, gdy jego ciało napierało na Twoje.


- Jego ciało – Powtórzyła sennie Abbs.Dziewczyna przypomniała sobie, jak jej ręka zamknęła się wokół jego szyi. Miał szerokie ramiona, więc nie mógł być to Jimmy – asystent Ducky’ego, bo był zbyt szczupły. Pozostały, więc tylko dwie osoby, Tony i Gibbs. Na jej twarzy pojawił się szeroki uśmiech i otworzyła oczy.- Dzięki Ziva.


- Masz coś w tej sprawie?


- Jeszcze nie.


- Okej.Spojrzała po raz ostatni na Abby i skierowała się do wyjścia.- Ziva możesz poprosić Tony’ego żeby tu przyszedł?Kobieta przytaknęła głową i uśmiechnęła się złośliwie. Wyszła, ale chwilę potem wyjrzała zza drzwi.- Nawiasem mówiąc fajnie było, być całowanym przez Ciebie i nie martw się, nie pisnę słówka Tony’emu.
~*~**~*~Kiedy wróciła z powrotem na górę, była zaskoczona, że przy biurku nie było Gibbsa. Spojrzała na Tima, który powiedział jej, że szef poszedł po kawę.- Jak? – spojrzała na niego sceptycznie.


- Ziva, to Gibbs. On zawsze znajdzie sposób – powiedział DiNozzo.Wtedy Ziva przekazała mu, że Abby chce go widzieć. Mężczyzna zmarszczył brwi i zaczął okazywać zaniepokojenie.- To nie przez bałagan w jej laboratorium prawda? Nie pamiętam też, żebym jej się czymś ostatnio naraził.


- Nie martw się tak bardzo Tony, tylko

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów