Pro publico bono
opowiadania >
A oto metoda świadomego blokowania rozwoju w celu wywołania u człowieka piekielnej wściekłości za ogromnym pośrednictwem negatywnych ładunków emocjonalnych: czytajcie z bardzo dokładną uwagą wyjątkowe aforyzmy mistrza filozofii, potem - umierajcie ze wstydu z pogańskim bogiem w kompletnie zakłamanym sercu, oczywiście: nie ma żadnego daruj!

Zapewniam: posiadam wyjątkowe osiągnięcia humanistyczne, dokładnie - filozoficzne, poetyckie i graficzne, słowem: nikomu nie dałem jakiejkolwiek łapówki, każdą propozycję wejścia do łóżka odpowiedniej damie z poważnego salonu literackiego - odrzuciłem i nie pozwoliłem żadnemu wydawnictwu na wykorzystanie w dowolny sposób, jakby inaczej - własności intelektualnej, kończąc: dlaczego nadal nie kochacie bardzo skromnego człowieka płci męskiej, pardon - boskiej!?

I proszę czytać na tym portalu logicznie, czyli - dokładnie na opak, opak i opak: dołem, dołem i dołem do góry, góry i góry!

Motywacja: ogromna chęć do życia w wolności artystycznej - pragnienie tworzenia wysokiej kultury narodowej, przenigdy - bycie niewolnikiem systemu: pokornym sługą państwa, kościoła i masonerii.

I nie z własnego wyboru nigdy w życiu nie ustąpię emocjonalnym zwierzętom pod ludzkimi maskami: inaczej po prostu sam zostanę bezwzględnie zniszczony, jednak - winien zasługiwać na ogromny szacunek za w pełni świadome, powtarzam - ustępstwo, dodam jeszcze ostatnie słowo, pardon: zadam bardzo delikatne pytanie - posiadacie chociaż kulturę osobistą?

Zapewniam: nawet funkcjonariusze straży miejskiej, policji i służb specjalnych darzą ogromną pogardą donosicieli, nigdy natomiast ludzi skorych do współpracy obywatelskiej, filozoficznej i kulturalnej.

I niemal wszystkie instytucje finansowe wzbudzają we mnie ogromny podziw: nadal próbują złapać moją skromną osobę w pułapkę zadłużeniową - sromotnie przegrali kolejną rundę, kończąc: niby jak można pokonać człowieka, który całkowicie odrzuca zbędny materializm, stworzył nowatorski kierunek filozoficzny od własnego nazwiska i stosuje zasadę minimalizmu w sensie bytowym na tym padole ziemskim?

A ogromną presję można wyczuwać poprzez nieprzerwany ciąg aluzji, telepatycznie i adoracyjną zmowę milczenia - systematyczną izolację ze strony określonego środowiska, oczywiście: otrzymacie piękną odpowiedź, jakby inaczej - czyste sumienie bardzo piekielnie boli?

I nie jest w moim stylu prowadzić emocjonalnych sporów towarzyskich, rodzinnych i politycznych, tylko - szukać źródła problemów społecznych metodą przyczynowo-skutkową, oczywiście: padną oskarżenia nie poparte jakąkolwiek merytoryczną argumentacją, że tworzę teorie spiskowe, jednak - proszę dokładnie przemyśleć moje logiczne pytanie: dlaczego kościół katolicki w moim kraju prowokuje wolne jednostki na ciele, umyśle i duszy, natomiast kiedy otrzyma dosadną odpowiedź pełną cynizmu, ironii i sarkazmu - jęczy o ogromnym prześladowaniu?

A jeśli nie jestem pewny ludzkich zamiarów - potrafię zrobić kilka kroków do cichego przodu: głębia oczu człowieka wyraża prawdziwe intencje...

Zapewniam: milczenie, ignorancja i obojętność posiadają diaboliczną moc opętania, szaleństwa i obłędu - wola moja pochodzi od świętej opatrzności: krok po kroku będziecie żyć w ogromnych mękach za wyrządzoną krzywdę wobec mojej skromnej osoby, zapewniam: dokładnie zrobię wszystko na wyjątkowo śmiertelny przekór - efekt będzie całkowicie odwrotny od zamierzonego celu, zapewniam: nigdy, nigdy i nigdy w życiu nie ustąpię pogańskiemu bogu katolickiemu!

I po raz kolejny muszę powtórzyć: mogę być alfą, słowem - spokojnym początkiem, nawet milczącą omegą: po prostu końcem, jednak - najważniejszym, nigdy natomiast w życiu nie będą jakąkolwiek betą, czyli - niewidoczną cząstką w bezmyślnej głupocie!


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów