Que debemos pasar tiempo juntos. Tom I. Rozdział 1
opowiadania >Droga prowadząca do leśniczówki starego małżeństwa ciągnęła się niemiłosiernie. W mojej głowie kłębiły się różne myśli. Przede mną rozciągał się przepiękny krajobraz, lecz nie byłam w stanie skupić się na nim. Postanowiłam zatrzymać się, by przemyśleć parę spraw nad brzegiem małego jeziorka. Szłam krętą ścieżką, próbując zebrać myśli. Tegoroczne wydarzenia wywarły na mnie ogromny wpływ. Nie umiałam przejść z nimi do porządku dziennego. Dzień był piękny. Słońce rozjaśniało ciemną zieleń drzew, a szum jeziora nadawał temu miejscu niezwykłego uroku. To dziwne, jak piękno otaczającej przyrody wpływało zbawiennie na mój umysł. Tylko tu byłam w stanie pozbierać wszystkie myśli. Patrząc na powolnie, poruszającą się taflę wody zastanawiałam się czy tak naprawdę to wszystko, co się wydarzyło miało sens. Wracałam do przeszłości, przewijając kolejne urywki życia, niczym w odtwarzaczu. Co i rusz widziałam jego twarz. Silna i zdeterminowana. Tak, jakby przez ten cały czas nosił niewidzialną maskę. Przy mnie był zawsze uśmiechnięty i czuły. Wówczas ujrzałam zupełnie innego, obcego człowieka.


- Pięknie tu prawda? - usłyszałam nagle. Ostrożnie odwróciłam się i zobaczyłam wysokiego mężczyznę. Czarne włosy lekko opadały na jego wysokie czoło. Zielone oczy kontrastowały z widoczną opalenizną. Lustrując go spojrzeniem doszłam do wniosku, iż jest ode mnie nieco wyższy i bardziej wysportowany.


- Owszem, to prawda - odparłam wstając. Nie miałam najmniejszej ochoty na rozmowę z kimkolwiek w tym momencie.


- Pani tu przejazdem, czy na wczasy? - spytał podchodząc bliżej. Kątem oka spostrzegłam, jak przygląda się mi.


- Można tak powiedzieć, że na wczasy.


- Można tak powiedzieć? Wczasy są albo ich nie ma.


- Więc powiedzmy, że przyjechałam tu zapomnieć... - to mówiąc odeszłam pozostawiając nieznajomego samego. Nie miałam zamiaru tłumaczyć się nikomu ze swoich przeżyć, a bynajmniej obcemu mężczyźnie. Po chwili dotarłam do swojego samochodu. Po upływie kilku minut dojechałam do leśniczówki. Jak zwykle przywitały mnie córki Anity i Gabriela. Tęskniłam za tymi hałaśliwymi dziewczętami. Każda z nich jest inna i każdą z nich pokochałam na swój sposób. Babetka jest najstarszą z córek Gabriela. Jest uczuciowa, a zarazem ma charakter, który sprawił, iż nabrałam do niej szacunku. Krystynka to młodsza córa Gabriela. Lubi poukładany i przejrzysty świat, dlatego chciałaby by wszystko było proste, jak dwa razy dwa. Najmłodsza z dziewcząt ma na imię Julia. Dziewczyna ta z kolei często buja w obłokach. Marzy się jej romantyczna miłość, która będzie burzliwa, a zarazem piękna, jak miłość Romea i Julii.


- Witam dziewczynki!!! Co nowego w leśniczówce?


- Dzień dobry pani Walerio!!! - krzyknęły chórem. - Rodzice poszli na spacer po lesie, a w tym roku mamy jeszcze jednego gościa. Jest bardzo przystojny i miły - powiedziała Babetka. - Ma pani szczęście - szepnęła Julka.


- Ja? A dlaczego? - powiedziałam dosyć zdziwiona.


- Bo my jesteśmy dla niego zbyt młode. On podobno szuka prawdziwej miłości. Ale jeśli będzie godzinami sam spacerował po leśniczówce na pewno nie znajdzie miłości.


- Może woli samotność? Zaprowadzicie mnie do pokoju? Chciałabym się nieco odświeżyć.


Po godzinie zeszłam na dół by przywitać się z Anitą i Gabrielem. Z salonu dochodziły jakieś głosy, więc podążyłam właśnie tam mając nadzieję na spotkanie gospodarzy. Jednak przed wejściem usłyszałam:


- Jak mnie przeczucie nie myli, przyjechała już Alicja z krainy czarów, czy jak jej tam. Bardzo jest drętwa? - odwrócił się i spojrzał na mnie. Z wolna jego policzki czerwieniały, a mina rzedła. Był to ten sam człowiek, którego spotkałam wcześniej nad jeziorem.


- O pardon – szepnął wreszcie wytwornie. – Nie przypuszczałem...


- To jest pan Kacper – zakomunikowała wyniośle Babetka. - Gość pensjonatu.


- Dużo tego jeszcze? – zapytałam bez krztyny uprzejmości.


- Nie, państwo, my i rodzice. Sezon jeszcze się w pełni nie rozpoczął - powiedziała zaskoczona dziewczyna.


- Dobrze, czy możesz mnie zaprowadzić do rodziców, Babetko?


Bez słowa zaprowadziła mnie do ogrodu, gdzie na ławeczce siedzieli gospodarze. Kiedy zauważyli mój przyjazd podeszli i uściskali mnie czule, po czym poszliśmy do domu napić się gorącej herbaty.


- No opowiadajże Walerio, co słychać w wielkim mieście?


- Ach Anitko kochana, wszystko w porządku. Wiesz doskonale, że wolałabym mieszkać z dala od miasta.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Marzena22 Linia koment
Dodany:2012-04-19 13:25:31, Ocena: 5.8
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 5
EmnildaAmelberga Linia koment
Dodany:2012-04-02 21:05:46, Ocena: 5.8
"Odszedł, a kobieta pogrążyła się w zamyśleniu" - tego nie łapię, zdecyduj się w której osobie piszesz to opowiadanie. Może powinno być coś w stylu: "Odszedł, a ja pogrążyłam się w zamyśleniu"?

Ocenił/a na: 5
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-04-03 09:01:13, Ocena: 5.8
Ja dam najwyższą ocenę, Pilarko. Za leśniczówkę. Kojarzy mi się bardzo, bardzo dobrze, z życia wzięte. Dlatego życzę Twoim bohaterom wielu przygód, które chętnie przeczytam:)

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-04-03 09:52:14, Ocena: 5.8
Zapowiada się ciekawie, będę dalej Twoją wierną czytelniczką!(oparłam się)

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-04-03 09:52:21, Ocena: 5.8
Napisz co myślisz o tym tekście...
Pilar Linia koment
Dodany:2012-04-03 12:50:19, Ocena: 5.8
Oczywiście, ze powinno być tak, jak sugerujesz - Emnildo:)Najzwyklejsze przeoczenie, ponieważ wczoraj miałam już dużo wrażeń i oczy nie pozwoliły mi tego wyłapać.Dziękuję kochani, będę się dalej starać:)
Kasiula94 Linia koment
Dodany:2012-05-02 13:10:44, Ocena: 5.8
Świetne. Wszystko tak ładnie napisane, zaciekawiło mnie.

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-02 14:45:32, Ocena: 5.8
Dziękuję Kasiulko :) Mam nadzieję, ze dalsze części też Ci się spodobają:) Pozdrawiam
Pilar Linia koment
Dodany:2012-11-12 13:52:52, Ocena: 5.8
Cieszę się:)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów