Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 31
opowiadania >Była już wykończona. W głowie kłębiły się jej myśli, a z zewnątrz docierały coraz to nowsze hałasy. Miała już tego wszystkiego serdecznie dość. Ilość zmartwień przygniotła jej wątłe i drobne ciało niczym Słoń Trąbalski ze znanego wiersza Tuwima. Zakryła dłońmi twarz i zaczęła płakać. Z każdą chwilą jej szloch stawał się głośniejszy, a wrzaski ustawały. Kolejne krople łez spływały na jej dłonie. Ogrom bólu spowodował zator, który spowodował delikatne krztuszenie się dziewczyny. Nie miała siły płakać, oddychać, ani myśleć.


Nagle poczuła dotyk Maksa. Próbował jej pomóc, wyciągnąć z amoku, w jakim się znalazła.


- Inko bo w końcu zwymiotujesz – powiedział ostrzegawczo. Na to dziewczyna wstała i lekko, trzymając się za klatkę piersiową podeszła do stojącego nieopodal Kajtka i zaczęła.


- Nie interesuje mnie to, co uważasz i jak wyglada sytuacja w jakies się wszyscy znaleźliśmy! – powiedziała, patrząc bratu w oczy. Po jej policzkach płynęły łzy. Blask jej nadal szklistych gałek wyraźnie przyprawił go o strach. – Jesteś cholernym egoistą! Nic cię nie interesuje! – mówiła, nie pozwalając sobie przerwać. Awantura na szpitalnym korytarzu przyciągała spojrzenia innych. Jednak teraz nadszedł czas na nią i jej życie. – Chcesz tylko zadbać o swoje życie? Dbaj, ale bez dziecka! Pij, ile chcesz! Wcale mnie to od tej pory nie obchodzi! Ale dziecka nie pozwolę ci tknąć! Ona nie zasługuje na poniewierkę w miejscach, gdzie ty się zamelinujesz w trakcie picia. Rób, co chcesz, ale my w tej sprawie spotkamy się w sądzie. A jeśli obchodzi cię moje życie to właśnie zamierzam nim żyć i wreszcie zacząć budować swoją przyszłość. Teraz, zaraz się wyprowadzam do Maksa – oświadczyła. Widząc jego zdziwienie kontynuowała swój monolog. – Tak dobrze słyszysz! A teraz, jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to zejdź mi z drogi – mówiąc to wyminęła go i weszła do sali swojej siostrzenicy.


Po kilku minutach do sali wszedł zdezorientowany Maks. Podszedł do niej i delikatnie położył dłoń na ramieniu dziewczyny.


- Mogę cię o coś spytać?


- Wiem. Powinnam najpierw z tobą o tym porozmawiać. Przepraszam. Nie chciałam się wbijać w twoje życie z butami.


- Inez przestań! Nie o to mi chodzi. Znaczy o to, ale nie w tym sensie. Poważnie mówiłaś, że chcesz ze mną zacząć budować przyszłość?


- Chcę zacząć żyć. Chcę być z tobą…


Nie zdążyła dokończyć. W tej samej chwili mężczyzna porwał ją w swoje objęcia. Tak odtańczyli taniec radości, dwóch przytulonych miłością osób. Po raz pierwszy niewiasta uśmiechnęła się i odetchnęła z ulgą.


W szpitalu spędzili kolejną godzinę. Okazało się, że mała cudem uniknęła koszmarnych skutków zdarzenia poprzedniej nocy. Niestety prawne skutki były nieuniknione. Funkcjonariusz policji już czekał na nią, kiedy podjechali z Maksem pod jej dom.


- Pan do mnie? – zapytała, podchodząc bliżej.


- Tak. Musimy porozmawiać o zgłoszonej mi sprawie.


Kolejna godzina przebiegła pod znakiem bardzo trudnych pytań. Nie chciała tego, jednak musiała potrzasnąć swoim bratem. Ze szklanymi kroplami w oczach odpowiadała na pytania mundurowego. Na sam koniec stanęła niemalże pod ścianą.


- Czy chce pani skierować tą sprawę do sądu rodzinnego? – powiedział, kończąc przesłuchanie.


- Niestety nie widzę innego wyjścia. Kajtek musi zrozumieć, że nie może pogrążać się w alkoholu, a póki ma prawa do dziecka różnie może być.


- Czyli, rozumiem, że pani odpowiedź jest twierdząca.


- Tak – odparła, wzdychając. Jego niewzruszona obojętność poraziła ją. Rozumiała, że musi wykonać, co do niego należy. Jednak mógł okazać choć odrobinę zrozumienia, serca.


Kiedy skończyli weszła do kuchni. W środku, przy stole siedziała jej mama i Maks.


- To będzie bardzo ciężki czas – powiedziała, siadając na krześle.


- Spokojnie córeczko. Damy radę – rzekła Waleria, starając się pocieszyć córkę.


- Mam nadzieję, mamo. Chcę, żebyś wiedziała, że dzisiaj wyprowadzam się z domu - kobieta wyglądała na zaskoczoną. Inka natomiast nie zamierzała zmieniać raz podjętej decyzji. Zaopiekuje się chrześnicą, ale pora, by zaczęła myśleć także o sobie samej. - Tak mamuś. Dobrze słyszysz. Przeprowadzam się do Maksa. Zamierzam z nim budować swoją przyszłość. Nie wiem, jak będzie wyglądało nasze życie, ale nie dowiem się jeśli nie spróbuję.


Nie musiała więcej tłumaczyć. Po wypiciu kolejnej porcji kofeiny poszła z ukochanym na górę, by spakować swoje i małej rzeczy.


- Myślisz, że będzie nam dobrze? – spytał chłopak.


- Maks nie mam pojęcia. Wiesz dokładnie, że nie zdążyliśmy porozmawiać. Nie ustaliliśmy, co nas łączy.


Nie musiała długo czekać na jego odpowiedź. Podszedł do niej. Następnie objął ją i pocałował delikatnie. Ogarnięta czarem chwili pozwoliła się położyć na łóżku. Jego dłonie błądziły po aksamitnym ciele dziewczyny.


- Nie mieliśmy czasu, to prawda –

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-09-11 23:05:25, Ocena: 6.0
Brakowało mi Twoich bohaterów...

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-09-11 23:37:05, Ocena: 6.0
Miło mi Aniu czytać Twoje słowa:) Obiecuję poprawę:)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-09-13 17:43:49, Ocena: 6.0
znając życie - dopiero teraz zacznie się ZAWIERUCHA...

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-09-13 17:57:43, Ocena: 6.0
Tak, teraz będzie się dopiero działo i wcale szybko się nie skończy za szybko.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-09-19 11:36:48, Ocena: 6.0
Mam nadzieję, że taka się pojawi, a raczej takie, bo to będą trzy tomy:) Dziękuję Gardku:)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów