Ratchet & Clank: misja I: Veldin, cz II
opowiadania >Nie wiem, ile czasu minęło...
Leżałem na plecach. Clank chyba stał obok mnie... Nie byłem jeszcze całkiem przytomny... Bolała mnie głowa i uszy. Przesunąłem rękę na głowę i powoli otworzyłem oczy. Nagle niemal natychmiastowo oprzytomniałem.
- Oh! - Krzyknąłem, podrywając się i salutując. - Pani komandor! Przepraszam za poprzednią zniewagę. - Powiedziałem i padłem z powrotem na plecy. Głowa zabolała mnie jeszcze bardziej.
- Zniewagę? Jaką zniewagę? - Zapytała ze zdziwieniem. Obok niej stało wiele zielonych robotów. Naszych robotów. Czyżby skończyły bójkę? Dziwne....
- Nie mam siły... - Szepnąłem. Dopiero teraz obok mnie dostrzegłem mojego towarzysza. Siedział obok mnie z rozkraczonymi nogami, patrząc gdzieś daleko. Po chwili odwrócił się do mnie, miałem wrażenie, że jego twarz promieniowała radością. W każdym bądź razie, potrafił nieźle pokazywać swoje humory. Najwyraźniej się o mnie martwił.
- Lepiej, żebyś leżał, Ratchet. - Odezwał się kompan. - Nie bez przyczyny boli cię głowa. To był niemal śmiertelny cios. Lepiej, żebyś teraz odpoczywał. - Wyjaśnił i podał mi mój pistolet, który musiałem upuścić, kiedy zemdlałem.
- Ale... Kto to był? - Zapytałem z ciekawości. Byłem pewien, że Clank go widział.
- Nie, kto, ale co. - Powiedział towarzysz. - Poprostu trafiła cię... Co to było? A, tak, głowa robota. Sprawdziłem, co ci się stało i doszedłem do wniosku, że to może być cios śmiertelny. - Tłumaczył mi Clank. Westchnąłem dosyć długo, po czym powoli się podniosłem. Zaczęło wirować mi w głowie, wzrok mi się rozmazał. Dobrze, że Sasha mnie złapała, bo znowu bym przygrzmocił w ziemię. Pogłaskała mnie po włosach. Ej! Zaraz! Gdzie ja mam hełm? Pewnie z pośpiechu go nie założyłem. Pewnie jest w statku...
- Eeeemmmm... Clank... Dlaczego... - Czułem się coraz gorzej, zaczęło mnie mdlić. - Mi nie... Powiedziałeś, że... Eeeeemmmm... - Nie mogłem już nic powiedzieć. Zamknąłem oczy i znowu straciłem przytomność.


Obudziłem się na Starship "Phoenix". W szpitalu. Głowa mnie już aż tak nie bolała. Wszystko w porządku. Obok mnie, na podłodze leżał mój plecak z broniami. Ale... Gdzie klucz?
Rozejrzałem się dokładnie. Na szczęście po paru minutach dowiedziałem się, że jest w moim pokoju na swoim miejscu. Ponoć Clank go odniósł. No i dobrze, nie mam siły. Kompletnie na nic.
Skuliłem się na łóżku, przykryłem szczelnie (bo tu zawsze strasznie zimno) i starałem się zasnąć. Jednak ktoś mi na to nie pozwalał. Jakieś głosy. Ktoś coś mówił z lękiem. O mnie? Zdawało mi się, że słyszałem moje imię. Ale... Oddać? Co oddać? Niewola? O nie, ja nie pozwolę!
Głowa gwałtownie znowu zaczęła mnie boleć. O co chodzi? Próbowałem wstać, ale to nic nie dało, za każdym razem opadałem na poduszki. Ale co oni mówią? Znowu moje imię? Chodzi też o Clanka i jakiś klucz... Co za klucz? Trigger? Kto to?
Ponowna próba podniesienia się z łóżka przyniosła większy rezultat... Niech ta głowa przestanie tak boleć!
Podniosłem się, stanąłem na nogi i... Narobiłem hałasu, nie utrzymałem się na nogach i wylądowałem na podłodze. Całe szczęście, że miałem, tym razem cały skafander. Łącznie z hełmem, to dlatego mi tak niebiesko przed oczami.
Podbiegło do mnie parę robotów. A niech to, znowu one... Jak ja ich nienawidzę, z wyjątkiem jednego, Clanka. Podniosły mnie i położyły z powrotem na łóżko. Ja nie chcę do łóżka! Ale nie mam siły.
Poprzednie głosy ucichły. Nikt już nie rozmawiał. Ale... O, pani komandor!
- Przepraszam, że nie mogę zasalutować. - Szepnąłem, nie mając już siły na nic. Kompletnie na nic.
- Nic nie szkodzi, Ratchet, jesteś poważnie chory. - Odpowiedziała, uśmiechając się przy tym przyjemnie.
- Może i... Ale nie lubię siedzieć bezczynnie, przepraszam, że tak nawaliłem i... - Powiedziałem jednym tchem, po czym zacząłem kaszleć. Zabrakło mi tlenu w płucach. - Kto zajmie się Veldin? - Zapytałem, mając łzy w oczach. To była jedna z moich nielicznych szans. Być może ostatnia.
- Niestety, w takim stanie nie możesz tam lecieć. A buntem i... Tym czymś zajęła się już inna eskadra robotów. - Odpowiedziała Sasha, głaszcząc mnie po policzku. Ciekawe, ostatnio coś często to robi...
- Ale ja... - Zacząłem. - Miałem nadzieję... - Dokończyłem.
- Wiem, niepotrzebnie ci ją dałam. - Odparła kocica. - Przepraszam.
- Nie, dobrze. To pani obowiązek. Ja swój spartoliłem. - Powiedziałem i machnąłem ręką. Po chwili się odwróciłem w jej stronę, leżałem teraz na boku. - A, tak z ciekawości spytam... Słyszałem imię Trigger. Kto to jest?
- Dowiesz się w swoim czasie. Na razie powiem ci tylko, że to Veldianinka.
- Ach, znowu Veldin... - Powiedziałem i odwróciłem się plecami do pani komandor. Ona po prostu wstała i wyszła. Jeszcze się tak nie zachowywała... Dziwne... Będę musiał to zbadać. Uhhh... Ale dopiero, jak głowa przestanie mnie boleć...

- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Nadine91 Linia koment
Dodany:2008-01-05 13:00:18, Ocena: 4.0
Ha. Ty już wiesz, czym mnie zainteresować. Tajemnice, tajemnice i jeszcze raz tajemnice. A zachowanie pani komandor jest hm... dziwne? Nee... po prostu zrobiła się bardziej czuła. xD
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów