Ratchet & Clank: misja I: Veldin, cz IV
opowiadania >Nie wiedziałem, nie chciałem nic robić. Widziałem obie twarze… Jedną smutną, a drugą… Tryumfującą. I to chyba najbardziej bolało. Ale czy teraz ma to znaczenie? I tak, i tak zginę.
Już sam nie wiedziałem, czy słyszę potężny szum, czy to może tylko przesłyszenie. Szum nadlatującego statku. Aby się upewnić, powoli odwróciłem się. Statek lądował. Ale co za statek! Piękny, czerwony, błyszczący… I ogromny! Czerwony w białe pasy…
Dalej nie mogłem już stać. Gwałtownie nogi odmówiły mi posłuszeństwa, upadłem. A dokładniej mówiąc, usiadłem. Zaraz, obok mnie pojawiła się Key. Ze statku, jak szalona, wybiegła… Kobieta… Ale kto? Wzrok mi się rozmazał, już zbyt dobrze nie widziałem. Obok tej kobiety biegł mały robocik. Mały, biały robocik. Clank? Może… W każdym bądź razie już nie mogłem długo tak ciągnąć, położyłem się na złotym piasku. Zawsze chciałem skonać na Veldin, ale nie w taki sposób! Nie przez truciznę…
Obok mnie usiadła ta kobieta ze statku z Clankiem.
- Ko… Komandor Sasha? – Zapytałem, choć wcale zbyt dużo sił mi nie zostało.
- Ciii… Nic nie mów. Tracisz siły. – Odezwała się kobieta. Tak, teraz byłem pewien, że to komandor Sasha, poznałem ją po głosie. Poczułem, że ktoś mnie delikatnie podnosi. Teraz już nic nie czułem. Zamknąłem oczy. Słyszałem jeszcze Ala i Qwarka… A potem już myślałem, że skonam. Czułem tylko, jak poruszają moim ciałem. Słyszałem krzyki… Nawoływania Sashy i Key. Trigger nie odezwała się nawet słowem. Nie wiem, co się działo dookoła. Po paru jednak minutach… A może to były godziny? Nie mam pojęcia. Jednak ból głowy wrócił. To chyba dobry znak, znowu czułem swoje ciało, mogłem dać znak, że żyję. Poruszyłem palcami. Krzyki i nawoływania ucichły. Usłyszałem jeszcze coś w stylu „to niemożliwe”. A nawet wiem, kto to powiedział. Trggier. Te słowa wbiły mi się głęboko. I pozostawiły ślad.
Otworzyłem oczy. Teraz widziałem już o wiele wyraźniej. Nade mną siedziały dwie dziewczyny. Key i… Nie mogłem uwierzyć. Trigger?! Nie, to niemal niemożliwe, żeby aż tak zmienić zdanie?
- Teraz już cię rozumiem, Ratchet, nie miałeś wyboru… - Zaczęła jasna Veldianinka. – Ja… Ja przepraszam. Za to, co ci zrobiłam.
- Ale… - Wyszeptałem zachrypnięty.
- Żadnego ale, Ratchet, wytłumaczyłam jej twoją sytuację. – Powiedziała gdzieś z tyłu komandor Sasha. Clank był gdzieś z nią, Al jak zwykle coś kombinował, Shadow Doom, czyli nasz informatyk, siedział razem z Alem… To już było dziwne… Oni razem przy jednej maszynie?
Próbowałem wstać. Niestety, ale udało mi się tylko usiąść, nie miałem jeszcze zbyt dużo sił. Mogłem jednak już się rozejrzeć.
- A gdzie „Starship Phoenix”? – Zapytałem, rozglądając się. Nigdzie nie było Qwarka. A przecież był tutaj razem z Sashą.
- Na miejscu, tam, gdzie zawsze był. – Odparł Al, sepleniąc. Jego głos zawsze mnie rozśmieszał. Był taki zabawny z tym głosem.
- A-ha… - Odparłem, samemu nie rozumiejąc, o co dokładniej mi chodzi.
- Ratchet, przepraszam. – Usłyszałem głos za sobą. Odwróciłem się. Zobaczyłem tam Clanka z opuszczoną głową.
- Ale za co? – Zapytałem zdziwiony. Dziewczyny siedziały dziwnie cicho.
- Za to, że cię opuściłem, gdy zostałeś ogłuszony. – Odparł. Teraz już nie mogłem siedzieć w miejscu, musiałem wstać. Dziewczyny natychmiast się zerwały i starały mi się pomóc. Po paru minutach wspólnymi siłami udało nam się postawić mnie na nogi.
- Ale dlaczego mnie przepraszasz? Pewnie chciałeś wezwać pomoc… - Odparłem zdziwiony. Clank chyba jeszcze nigdy mnie nie przepraszał. A, w każdym bądź razie, nie w taki sposób… Nie tak na poważnie.
- Chciałem, ale wtedy… Powinienem być z tobą. Bo uderzył cię jeden z naszych. – Odparł robocik i usiadł przy moich nogach.
- Nie martw się, chciałeś dobrze. – Próbowała uspokoić Clanka Key. – Gdyby nie ty, dalej siedziałabym w bazie związana i niemal uduszona. – Powiedziała, gwałtownie gestykulując. Niemal nie uderzyła swojej siostry jednym z machnięć ręką. Nagle przyszło mi coś do głowy.
- Ale, dziewczyny… Jak to możliwe, że jesteście siostrami? Ciemna i jasna Veldianinka? Niemalże niemożliwe.
- Wiemy. – Odparły chórem. Głos przejęła Trigger, wyraźnie było widać, że ona „rządzi” u dziewczyn.
- Nasi rodzice… Spotkali się na granicy ciemności i jasności… Ciemnego i jasnego Veldin, czyli tam, gdzie jasność powoli zamienia się w ciemność. – Opowiadała. – Kochają się… A właściwie, kochali… Ale o tym nie chcę mówić…
- Dobrze, nie zmuszam. – Powiedziałem. Widziałem, że obu dziewczynom sprawia to ból.
- W każdym bądź razie, jesteśmy bliźniaczkami. – Dalej mówiła Key. – Wiem, że to nie możliwe, ale tak jest. Nie szukaj w nas różnic, znajdź podobieństwa.
- Na pewno oczy. – Powiedziałem. – I niektóre rysy twarzy. I nosek… I… I… Na pewno ruchy.
- No widzisz? – Powiedziała z uśmiechem Trigger. Clank przyglądał się gestom i przysłuchiwał uważnie rozmowie. Widać było, że cieszył się, iż znalazłem przyjaciół na Veldin.
- No widzę, widzę! – Krzyknąłem zaskoczony. Były niemal identyczne! Sam zacząłem się śmiać ze swojej reakcji, dziewczyny także. Nawet Clank zaczął się podśmiechiwać. Nawet Sasha cicho się zaśmiała, stojąc gdzieś dalej. Poznałem to po jej ruchach. A właściwie po jednym ruchu, a mianowicie, przyłożyła rękę do ust. Zawsze to robiła, gdy się śmiała. Odwróciłem się od dziewczyn na chwileczkę.
- Sasha, wiecie już, co ze mną jest? – Zapytałem. Dziewczyny mi zawtórowały.
- Raczej, co ci było. – Odparła. – Ja nie wiem. Wiem, że to była trucizna.
- To i my wiemy. – Odpowiedziałem równo z dziewczynami. Zaraz potem razem wybuchnęliśmy śmiechem.
- Jak chcesz wiedzieć, to gadaj z Alem, on na pewno wie. – Zaproponował Clank.
- Nie, dzięki, to wolę nie wiedzieć. On tłumaczy zbyt zawile. – Odparłem, wymachując przed sobą rękoma. Gdy skończyłem wygłupy wszyscy wybuchnęli śmiechem. Jak to ja, zawsze lubiłem wyładować atmosferę. Tak lepiej, gdy wszyscy się śmieją, mniej nerwowo. I… No, śmieszniej. Ale jak śmieją się ze mnie, to czuję się trochę… Głupio. Ale wolę, żeby ktoś się ze mnie śmiał, niż na mnie gniewał. Przez ten śmiech wpadłem na pomysł. – Ej, dziewczyny, a może polecicie z nami na „Phoenixa”? Widać, że tu już nie jesteście bezpieczne. – Zaproponowałem, argumentując swój pomysł.
- Nie, na razie nie. – Odparły razem dziewczyny.
- No, dobrze. – Powiedziałem ze smutkiem. – To wasza decyzja. – Dopowiedziałem i zwróciłem się ku statkowi-ambulansowi. Clank stawiał kroki za mną. Musieliśmy wracać. Mój statek był już
- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Nadine91 Linia koment
Dodany:2008-01-22 17:58:22, Ocena: 5.0
Jakoś... Nie wiem, co napisać. Nie mam pomysłu. Po prostu mi się podoba.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów