Ratchet & Clank: Z raportów pokładowych Clanka
opowiadania >Pierwsze, co zrobiłem, gdy dotarłem do statku, to zdjąłem kask. Duchota... I jeszcze byłem mokry po tym wodospadzie... Eh, to co, że jest tu gorąco! Za nic ta woda nie chciała wyschnąć!


Właśnie, a może to... To nie woda? Odruchowo wsadziłem nosek pod kołniez.


Tak, nie, znaczy... Nie, to nie woda. Wiedziałem, ze mi duszno... Ale że aż tak?


- Ratchet? Wchodzisz wreszcie? - Zapytał zniecierpliwiony kompan. - Trzeba nagrać raport pokładowy.


- Ah, to... - Mruknąłem. Nienawidziłem tego, ale Sasha co miesiąc kazała nam nagrywać sprawozdanie. Nie wiem, po co, potem i tak musiałem zdawać co jakis czas ustnie...


Moze przynajmniej tym razem nie będę musiał wyjaśniać...


Nagle klapnąłem sie ręką w czoło.


- Claaaank? - Zawołałem kompana, włażąc na skrzydło statku. - A te raporty w ogóle dochodzą do Sashy? - Zapytałem podejrzliwie. W szeregach Phoenix'a byliśmy od... No, od dłuższego, czasu, ale....


- Nie? Myślałem, ze te raporty nagrywam dla TWOJEJ wygody. - Powiedział spokojnie Clank.


- To ja potem muszę się tłumaczyć Sashy z tego! - Krzyknąłem nagle, lekko poddenerwowany. Potem westchnąłem ciężko. - Przepraszam, Clank... Poniosło mnie. No ale....


- Wiem. - Powiedział Clank, także ściszony. - Ja takze przepraszam. - Powiedział. Zaraz potem wlazłem do statku i włączyłem mu to coś do nagrywania raportów. Al jakoś to tam nazywał, ale mnie tam nazwy nie obchodzią. O. Ważne, żeby było skuteczne. Czekał mnie dłuuuugi monolog... Niecierpię tego...


- Raport pokładowy numer...


- Numer jeden... - Przerwaelm kompanowi. Tamte raporty w końcu nie dotarły do Sashy, czy tak? No to numerujemy od nowa...


- Ciii. Raport pokładowy numer dwieście...


- Numer jeden... - Znowu przerwałem kompanowi. - Poprzednie nie dotarły do Sashy.


- No dooobrze? - Clank spojrzał na mnie badawczo. - Raport pokładowy numer jeden i dwieście siedemdziesiąt trzy zarazem. - Clank wyraźnie sie uparł.


- Oj, no po prostu raport pokładowy numer jeden dla kapitan Sashy! - Wdałem się w kłutnię z Clankiem.


- Ratchet, to sie nagrywa! - Przypomniał mi kompan. Oj.


Usiadłem spokojnie przed kierownicą i odpaliłem statek. Na szcęście tamto coś miało jakieś coś, co ignorowało szum i... No, ten.... No w każdym bądź razie, wiem, jak wyjaśnić: na nagraniu nie było słychać szumu silnika. O.


- A więc, od początku. Raport pokładowy numer jeden. - Tu Clank spojrzał na mnie. Uśmiechnąłem się, widać było, że zaraz parskne śmiechem, jednak... Ufff, jakimś cudem udało mi sie utrzymać w ryzach. - Sprawozdanie miesięczne. Raportujący: XJ-0461. Pseudonim Clank.


Jak mnie to drażniło... On był Clank i tyle, o.


- Raport dotyczy misji na planetach Veldin oraz Marcadia.


Niecierpię tego. No, ale postaram się skupić na kierownicy... Dobra... W lewo, w prawo, w górę... O....


- Początek: rozporządzenie kapitan Sashy o wysłaniu mnie oraz Ratcheta na Veldin. Mieliśmy uspokoić dziwnie zachowujące się roboty. Zakończone porażką i zniknięciem Ratcheta. Po pewnym czasie Ratcheta odnalazł Al, poprzez sygnał wysyłany przez urządzenia na jego skafandrze.


Ostro skręciłem w bok. Clank aż się przesunął, uderzając o drzwi.


- Przepraszam. - Powiedziałem, wzruszając wymownie ramionami. - Musiałem ominać meteoryt.


- Wracając do sprawy... - Kontynuował niewzruszony Clank.


Jak ja nienawidze raportów, ahhh... No po prostu są nudne i tyle!


- Odnależliśmy dwie Veldianki, które pomogły Ratchetowi i odwrotnie, on pomógł jednej z nich. Okazało się też wówczas, że Ratchet został otruty z zamiarem prawdopodobnego zabójstwa mojego kompana. Jednakże mój przyjaciel...


O, jak ciepło mi... Lubię, jak mnie tak nazywa. Przyjaciel...


Ej, ale to nie dziwne, że tak myślę? Nie no, czy ja wleciałem w jakąś burzę meteorytów? Kolejny mocny skręt. Tym razem Clank był cwańszy i przytrzymał się, nie spadając na drzwi.


- Zdołał wytrzymać do nadejścia pomocy ze Starship Phoenix. Kolejne wypadki...


- Zapomniałeś o moim pobycie w szpitalu. - Wtrąciłem się.


- Myślę, że to Sasha wie. - Skomentował krótko. - Kolejne wypadki na Statku Phoenix zaprowadziły nas do zagadki na Marcadii. Tam poznaliśmy dziwną robotkę imieniem Sassa. Początkowo twierdziła, że jej celem jest wywołanie wojny na Marcadii. Okazało się również, że ojciec pani kapitan, a zarazem prezydent Marcadii, jest zagrożony. Po cieżkim wypadku, jaki mu się przytrafił, został odesłany do galaktycznego szpitala na planecie Kalebo III.


Aż ciarki mi przebiegły po plecach. Ej, ale.... Właśnie! Marcadia jest teraz bezbronna! Nie ma to jak porządny raport... Ale... Czy ja właśnie nie zaczynam myśleć sprzecznie? Ale zaraz, że co?


- Owa Sassa okazała sie jednak podwójną oszustką. Nie chciała wojny na Marcadii, a jedynie dostać Ratcheta.


To wyrażenie mi się nie podobało... Jak mnie dostać...? Nieee, nie podobało mi się to.


- Kolejne wypadki, a właściwie, niedokończona misja na Veldin, zaprowadziły nas z powrotem na te planetę. Tam zaczęliśmy poszukiwać coraz dziwniejszych wypadków. Dowiedzieliśmy się, że nasze bazy od tak zaczynają wynbuchać. Ratchet prawdopodobnie odkrył szpiega w naszych szeregach, dokładniej w bazie F17, radzę to sprawdzić.


Niecierpię, jak ma rację. No, ale ma... Wzruszyłem ramionami i wydostałem się z tych meteorytów...


- Później znowu natknęliśmy się na Sassę, jednak jak szybko się pojawiła, tak też szybko uciekła. Nie wiemy jeszcze, o co dokładniej może jej chodzić, nie licząc faktu z Ratchetem. Widać wyraźnie, iz usiłuje go zabić.


Aj, tak, tak, jestem zagrożony... Normalne.


- Ale się nie dałem. - Dopowiedziałem zadowolony z siebie. Clan obrócił się i spojrzał na mnie.


- Później ruszyliśmy w stronę Kyzil Plateau. Szukaliśmy tam śladów. W poblizu miasta przy wodospadzie Ratchet znalazł łuski po broni, której nie znamy. Wzięliśmy próbki dla Ala. Kolejnym faktem, który okazał się dla nas dziwny, było to, że z Veldin zostały wygnane owie dwie dziewczyny, które Ratchet spotkał podczas pierwszej misji.


- Trigger i Key, dokłądniej mówiąc... I nie są Veldiankami, tylko Lombax. - Powiedziałem, zniżając głowę.


- Doszedłbym do tego, Ratchet. - Widać było, że Clankowi skończyła się cierpliwość. Oj tam, da radę. - Policja na Kyzil Plateau zajmie się sprawą baz i informacje, dzięki przyjacielowi Ratcheta, Gunnerowi, zostaną przekazane nam. Koniec sprawozdania.


Clank wyłączył nagrywarkę. Powoli zmierzaliśmy ku Starship Phoenix... Postaram się sam, żeby tym razem dotarło to sprawozdanie do Sashy...- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 18:12:58, Ocena: Brak oceny
fajne
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów