Ratchet and Clank: Zapowiedź misji I
opowiadania >- Ratchet. Ratchet proszony jest na mostek. Ratchet proszony jest na mostek. Proszę przybyć jak najszybciej, panie Ratchet. – Odezwał się głos syreny. Jak zwykle, nie mają, kogo wołać. A niech to! Niech zgadnę… Znowu jakaś misja dla „odważnych”? No cóż… Dobra. Niech im będzie. Idę, już idę na ten wasz mostek.
Kurcze, ale oni lubią mnie denerwować! A właśnie miałem zamiar coś „zepsuć”. Mam stanowisko mechanika, a nie żołnierza, oni dobrze o tym wiedzą!
- Ratchet. Ratchet proszony jest na mostek. Ratchet proszony jest na mostek. Proszę przybyć jak najszybciej, panie Ratchet. – Przemówiła znowu syrena. Jak oni mnie wkurzają…
- Idę, już idę! – Krzyknąłem w końcu. No, bo ile razy będą mnie wzywać? Bez przesady!
No, dobra. Zaraz dojdę na ten wasz mostek Tylko nie odzywajcie się, ok?
- No, jestem. – Odpowiedziałem po chwili. Wszyscy się odwrócili, wzdychając z ulgą. A to nie wróżyło nic dobrego… - No, to co znowu? – Zapytałem.
- Hmmm… Co nowego? A jak myślisz, Ratchet? – Zapytała pani komandor. Jak zwykle, to ja mam się domyślać. A obok niej jeszcze siedzi ten zielony „bohater”. Też mi bohater… Tylko wymyśla plany, a sam ich nie wypełnia. A pani komandor? To ci dopiero kocica. I to dosłownie. Brązowe futerko w prążki, niebieskie oczka… A do teko fioletowy kostium strażnika kosmosu… No i oczywiście stoi na dwóch łapach, tak jak i ja. I wszyscy tutaj…
- Następna jakaś misja? – Zapytałem znudzony. Ziewnąłem.
- Tak, ale tym razem, jeśli chcesz, możesz być mechanikiem. – Odparła pani komandor.
- CO?! – Krzyknąłem zdziwiony. Nie ma to jak pokręcić kluczem w maszynach, ale nie ma nic lepszego, jak stanie w polu walki. I jakieś gadżety. A potem można wybierać i przebierać, coś przerobić, coś naprawić… To też zabawa. I to jaka! – Dlaczego mechanikiem?!
- No bo jakiś taki znudzony jesteś tymi ciągłymi misjami… - Odparł zielony.
- O, NIE! Co to, to nie, odpada, chcę stać w polu! – Upierałem się.
- No dobrze, dobrze, tylko się nie wydzieraj! – Krzyknęła pani komandor. W chwilę później mruknęła pod nosem coś podobnego do „Nic się nie zmienił”. Sama się do siebie uśmiechnęła. – Dobrze. Pozwolę na to, ale wiesz, dlaczego? – Zapytała pani komandor. Gdy nie odpowiadałem, powiedziała mi sama. – Ze względu na twój wygląd, Ratchet. Jesteś niski i niepozorny, poza tym, twoje żółte futerko zleje się z otoczeniem. Lecisz na Veldin.
- Tak? – Zapytałem zaskoczony. Dawno tam nie byłem. To mój dom, a jednak… Za bardzo byłem zajęty. – A gdzie Clank? – Zapytałem. Lubiłem tego malutkiego, białego robocika.
- Clank? Całkiem o nim zapomniałam! – Krzyknęła pani komandor, po czym kazała jednemu z informatyków zawołać go. Po chwili stanął w drzwiach maluśki, nie sięgający pół metra robocik. Zaraz, bez słowa stanął obok mnie.
- No, dobra, to o co chodzi? – Zapytałem dosyć rzeczowo, jak na takiego zabawowego kota jak ja. Chociaż… Nikt nie potrafił określić, czym ja jestem. Ni kotem, ni myszą, ni lwem… Łepek myszy, tłów myszy, ogon lwa i umiejętności kota… Cały żółty w brązowe pasy z żółtym ogonem. Na to jeszcze jakiś skafander. Teraz na razie zwykły strój mechanika, ale za chwilkę… A Clank? Jak zwykle, zawsze taki sam. Biały, sześcienny robocik z kulkową głową i dużymi, okrągłymi, zielonymi oczyma. Zawsze taki sam, roboty się nie zmieniają.
- To, o co chodzi? – Powtórzyła pani komandor. – A chodzi tutaj o bazę na Veldin. Na razie tylko o bazę, ale wiadomo, jak się rozprzestrzenią te wstrętne… Uff.. – Zadrżała. Dziwne, a nie zdarzało jej się to zbyt często, zazwyczaj niczego się nie bała. Czyli, nic przyjemnego mnie nie spotka. Przyjemnego? A od kiedy walka jest przyjemnością? Zabawą, owszem, dopóki nie zarwiesz porządnie z lasera czy czegoś takiego… Jak już zarwiesz, albo, co gorsza, zmęczysz się, to po tobie. Po prostu definitywny koniec! Czyli, pierwsza zasada podczas tego rodzaju rozrywki brzmi: „Uważaj!”. Reszta to po prostu pikuś. Łamie się wszystkie zasady, nie licząc pierwszej. Liczy się dobra zabawa wśród wojsk wroga.
- Tylko tyle? – Zapytałem zrezygnowany. Spuściłem głowę i zawróciłem. Słyszałem jeszcze tylko cichy śmiech pani komandor. Ciekawe dlaczego się śmiała…
Udałem się do swojego pokoiku. Pierwsze, co się rzucało w oczy, to ogromny telewizor. Przed nim stały fotele, a pośrodku stół z konsolą do gier i paroma joystickami. Na jednej z kanap leżał mój skafander. Włożyłem go szybko, z pośpiechu. W końcu udam się na swoją rodzinną planetę! Radość mną rzucała, była chyba w każdym zakamarku mojego ciała, czułem ją wszędzie. Kask wziąłem pod pachę, Clanka złapałem za śrubę na karku (którą przymocowali mu specjalnie, żebym mógł go sobie przykręcić do skafandra na plecach) i pobiegłem do mojego osobistego statku. Nie ma co, prawdziwych bohaterów to rozpieszczali! Jeśli uratowało się sytuację parę razy… No dobra, bez skromności, parę set razy.
Niestety, od razu wyruszyć nie mogliśmy. Statek ostatnio coś szwankował. Musiałem to naprawia i, przed wyprawą na mostek właśnie starałem się coś z tym zrobić. Ciekawe, o co chodzi… Co to może tak szwankować… Zaraz, zaraz… Ostatnio coś strzelało, może to rozrusznik? Na pewno!
Po ustaleniu, co to, wyjąłem swój… Echem… Gigantyczny klucz francuski. Służył mi również za broń, kiedy amunicja mi się kończyła… Teraz też się przyda. Parę przekręceń tu, parę tam, coś wyciągnąć, coś włożyć…
- Clank, spróbuj go odpalić! – Krzyknąłem, stojąc z tyłu pojazdu. Clank przekręcił specjalny guziczek i… Nic, jak tylko chmara kurzu i pyłu. A może to wina… - CLANK! – Krzyknąłem. – Znowu zapchałeś dopalacze?
- Nie. – Odparł kompan.
- No to co jest… - Powiedziałem sam do siebie, po czym znowu zacząłem się zastanawiać. Może jeden z tych robotów, których, szczerze mówiąc, chyba za dużo w tym hangarze… Na wszelki wypadek sprawdzę dopalacze. W chwilę później byłem w środku ogromnego dopalacza, jednego z dwóch i co znalazłem? Metalową część robota, szczerze mówiąc, to chyba była głowa. Znowu był tu jakiś spór? Wylazłem z dopalacza, wyciągając łeb jednego z robotów.
- A teraz spróbuj! – Krzyknąłem, oddalając się od dopalaczy. Zaraz potem z obu dopalaczy śmignął wielki płomień, statek zaczął porządnie hałasować. Mogliśmy lecieć na Veldin, moją ojczystą planetę.

- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Nadine91 Linia koment
Dodany:2007-12-27 22:23:47, Ocena: Brak oceny
No to tego. Podoba mi się. ;) Lubię takie postacie jak Rachet. Oj tak, tak...
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów