Rozdział 13 ( delikatne +18)
opowiadania >Wreszcie siedział tak blisko niej. Wydawał się nieobecny. Jego rysy twarzy wyostrzyły się. Był blisko, a jednak ona nie miała śmiałości, by wykonać pierwszy krok. Nie wiedziała, czy on tak samo, jak dziewczyna będzie odwzajemniał jej uczucie. Wprawdzie to przytulenie, kiedy otworzyła drzwi dało niewieście nadzieję, która szybko prysła, niczym bańka mydlana. Sączyła ciepły już tylko płyn i zastanawiała się, czy lokując nowe uczucie niczym nie urazi swojego nieżyjącego męża. Wiedziała, że nie zapomni o nim, lecz nie chciała dłużej już być sama.


- Panie Krzyśku? - powiedziała nagle, wybijając go jednocześnie z zamyślenia. - Czy możemy jechać z panem do Zakopanego? Chciałabym porozmawiać z teściową.


- Ależ oczywiście. Będzie mi bardzo miło - odparł uśmiechając się. Tak, więc kobieta zdała sobie sprawę, że będzie miała możliwość przebywania w jego towarzystwie jeszcze jakiś czas. Ta myśl pozwoliła jej na chwilę przestać myśleć o wcześniejszym zajściu.


Spojrzała przez okno. Na zewnątrz powoli zaczynały spadać pierwsze płatki śniegu. Berenika uświadomiła sobie, że zbliżają się święta. Czas, niegdyś tak ważny dla niej i Andrzeja. Teraz świat zatoczył ogromne koło. W pokoju obok śpi ich malutka córeczka, zupełnie nieświadoma tego, co się stało, a ona siedzi tu z innym, równie ważnym mężczyzną w jej życiu. Biały puch obsypał cały ogród, razem z jej ulubionymi malwami. W jej sercu zagościła tym samym nostalgia. Już za parę dni narodzi się Zbawiciel, a ona będzie sama ze swoją córeczką w domu.


- Słyszy mnie pani? – delikatnie drgnęła, po czym spojrzała na mężczyznę.


- Przepraszam, zamyśliłam się. Może pan powtórzyć?


- Pytałem, czy możemy już wyruszać?


- Teraz? – powiedziała, niemalże krzycząc. – To niemożliwe. Zbliża się wieczór. Ja… my… pojedziemy jutro. Rozumie mnie pan, prawda? – po jej policzku spłynęła samotna łza. Mimowolnie przypomniała sobie tamten wieczór. Chcieli zdążyć dojechać zanim zacznie się większy ruch na trasie. Jechali, ciesząc się na kolejny dzień, który miał im przynieść, dalsze minuty spędzone razem. Niestety tak się nie stało. Wspólnego jutra już nie było.


- Przepraszam. Nie pomyślałem – to mówiąc wstał i zmierzając do drzwi wejściowych dodał – przyjadę po was rano.


- Panie Krzyśku – zaczęła nie śmiało – proszę przenocować u mnie. Pokój gościnny jest na piętrze – po chwili zobaczyła, jak mężczyzna idzie w jej kierunku. Kiedy tylko usiadł obok niej uśmiechnął się niewyraźnie.


- Dobrze, ale w ramach podziękowania to ja zrobię dla nas kolację.


- Nie musi pan za nic dziękować – mówiąc to modliła się w duchu, by nie wyczuł, jak bardzo cieszy się z takiego obrotu sytuacji. Chociaż jedną noc będzie mogła czuć, że jest tak blisko niej. Będzie ich dzieliła jedynie ściana. To musi jej wystarczyć.


Kilka minut później pokazała swojemu gościowi, gdzie znajdują się w kuchni poszczególne produkty, a sama udała się do swojej sypialni, skąd od kilku minut słyszała gaworzenie swojej córeczki. Stojąc w drzwiach sypialni, obserwowała, trzymającą się szczebelków łóżeczka dziewczynkę, która wyrzucała z niego swoje zabawki. Uśmiechając się podeszła do niej i wzięła ją na ręce. Po chwili postawiła ją na ziemi i trzymając za rączki weszły razem do salonu.


- Zobacz, kochanie, kto nas odwiedził – powiedziała wesoło. W tym samym czasie Krzysiek podszedł i ukląkł przy Oliwce. Ona natomiast spojrzała na niego i śmiejąc się wykrztusiła pierwsze w swoim życiu słowa.


- Ta-ta - na twarzy Bereniki pojawiło się przerażenie. W kącikach oczu pojawiły się pierwsze łzy. Krzysiek natychmiast zareagował. Wziął małą na ręce, a Berenikę przytulił, mówiąc:


- Nie wolno ci teraz płakać. Trzeba się cieszyć. To najważniejsza chwila w jej życiu. Andrzej też byłby tego zdania – nie wiedząc, czemu zaczęła się śmiać. Nie powstrzymała, co prawda szklistych kropelek, które właśnie zalały jej policzki, jednak przeobraziły się w łzy szczęścia. Wtuliła głowę w jego klatkę piersiową. Nie trwało to jednak długo. Poczuła malutką rączkę na swojej głowie, która dość mocno szarpała ją za włosy. – Widzisz! Oliwka też jest tego samego zdania. Jakieś propozycje na wieczór? – kiedy kobieta nie odpowiedziała, uśmiechnął się, ukazując biel swoich zębów i rzekł. – Ja w międzyczasie dokończę kolację, a potem pobawimy się wspólnie z małą. Co ty na to?


- Doskonale – mówiąc to, otarła ostatnie ślady łez i zostawiając córkę w objęciach mężczyzny, poszła do sypialni po różne zabawki dziecka.


Tego dnia, a raczej wieczora, zupełnie zapomniała o świecie i złu, jakie ją spotkało. Patrzyła, z nieukrywaną przyjemnością na swoją córkę bawiącą się i śmiejącą razem z Krzysztofem. Pozwoliła sobie na swobodę śmiechu w jego obecności. Po raz pierwszy od dawna nie karciła się za radość. Wierzyła, że może zacząć życie od nowa, z pamięcią o swoim mężu. Musiała wierzyć w lepsze, szczęśliwsze jutro. Nie tylko dla Oliwki, ale przede wszystkim dla siebie, musiała po prostu żyć.


Jakże to wydaje się dziwne. Jeszcze rok temu była załamana. Nie potrafiła zaufać kolejnym dniom. Walczyła o każdą sekundę. Teraz jest gotowa. Gotowa do dalszego życia. Długą i krętą drogę pokonała, by przetrwać cały ten koszmar. Nie uzyskała tylko jednej odpowiedzi. Przez ten cały czas nie dowiedziała się, dlaczego to wszystko musiało się zdarzyć?


Jednak Berenika nie zamierzała już dociekać odpowiedzi na to pytanie. Nadszedł właściwy moment na oddzielenie przeszłości grubą kreską, pozostawiając, jednakże szczelinę na wspomnienia.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-03-29 17:39:52, Ocena: 6.0
Opowiadanie nabiera rumieńców zarezerwowanych powyżej lat osiemnastu. Tak powinno być. Żałoba - owszem. Do jakiegoś czasu. Uszanowanie pamięci męża - miało miejsce. Trzymam za bohaterów kciuki:)

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-29 17:45:07, Ocena: 6.0
Będzie kontynuacja, ale już inaczej ujęta jutro :) Berenika długo biła się z własnymi myślami. Chciała jeszcze złapać szczęście, które jej tak brutalnie wyrwano.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-03-29 21:38:07, Ocena: 6.0
Sceny erotyczne całkiem,całkiem Ci wychodzą... Moje gratulacje!

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-29 21:52:55, Ocena: 6.0
Dziękuję :) Trzeba przyznać, że całkiem, całkiem się w nich czuję:) Buźka
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-30 11:06:29, Ocena: 6.0
Dzięki moi mili, za chwilkę coś wstawię w podobnym style, więc jeszcze będzie ciepło.
konik17ful Linia koment
Dodany:2012-04-15 11:53:36, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów