Rozdział 14 (hmmm małe +18)
opowiadania >Obudził się nad ranem. Berenika nadal spała wtulona w jego ramiona. Widział na jej twarzy malujący się uśmiech. W pamięci odtwarzał każdy moment ich wspólnego wieczoru. Czuł na sobie ciepły oddech ukochanej, kiedy ich usta odklejały się od siebie. Kiedy drżącymi dłońmi rozpinała guziki nowej koszuli detektywa, czuł, jakby milion szpilek wbijało się w jego ciało, powodując chęć gonitwy ku wspólnemu spełnieniu. Nie chciał niczego przyspieszać. To był ich czas. Chciał zapamiętać wszystko, jak najlepiej. Patrząc na jej piękne, długie włosy, opadające na ramiona, czuł milion drobnych iskier wybuchających w brzuchu. Moment kulminacyjny nastąpił, kiedy zobaczył ją całą w stroju Ewy. Nie mógł nasycić oczu. Sam nie wiedział, co powoduje u niego taki wybuch gorąca. Iskierki tańczące w kominku wesoło przyglądały się ich bezwstydnym gestom, dając temu, co chwila stosowny dźwięk żarzącego się ognia.


Pragnął poznać każdy zakamarek jej organizmu. Dłońmi najpierw dotykał skóry kobiety, by następnie wytyczyć sobie drogę ustami. Tak cudownie reagowała na jego pieszczoty. Nawet teraz słyszał jej urywany oddech i organizm wijący się w tańcu rozkoszy.


I te cudowne oczy Bereniki. Świeciły niczym węgielki wyjęte z ognia. Rozkosz, malująca się na twarzy niewiasty, sprawiała mu największą przyjemność. Nic innego się nie liczyło. Byli tylko oni i dźwięk, palącego się drzewa, wydobywającego się z kominka.


Kiedy ich ciała złączyły się ze sobą, poczuł coś, czego jeszcze nigdy w życiu nie odczuł, z żadną inną kobietą. Nie potrafił ubrać tego w słowa, jednak czuł wewnętrzny spokój. Nigdy w takich chwilach nie zastanawiał się nad tak poważnymi sprawami. Seks był dla niego pogonią ku zaspokojeniu własnych rządzy. Wtedy nie liczyło się danie rozkoszy drugiej stronie. To była zwykła fizjologia.


Teraz natomiast on się nie liczył. Miał w swoich rękach skarb, który musiał za wszelką cenę chronić i obdarzyć wszystkim, co najlepsze. Była taka krucha i bezbronna. On, jako mężczyzna chciał dać jej to, na co zasługuje. Celowo dawkował każdy swój ruch i gest, by mogła zatracić się w ilości doznań. Momentami chęć spełnienia przyprawiało go niemalże o ból. Oboje tego wyczekiwali i dążyli do wspólnego zwięczenia intymnej chwili.


Kiedy wreszcie zmęczony opadł na nią, poczuł się niezwykle szczęśliwy. Czując jej normujący się już oddech pragnął zatrzymać czas, by mógł wiecznie rozkoszować się tym wydarzeniem.


- Długo tak mnie obserwujesz? – usłyszał nagle zaspany głos dziewczyny.


- Mógłbym o wiele dłużej – odpowiedział, pochylając się nad nią i dając jednocześnie czułego całusa. – Dzień dobry – wymruczał między jednym pocałunkiem, a drugim. Berenika odwzajemniła pocałunek, po czym wstała i założyła na siebie jego pogniecioną, wczorajszym zajściem, koszulę. Tak ubrana weszła do swojej sypialni, by po chwili wyjść z niej nadal przyodziana w jego ubranie i trzymająca na ręku córeczkę.


- Zobacz, kochanie – powiedziała, wskazując na Krzyśka. – Wujek tu jeszcze jest – podała małą, ubranemu już mężczyźnie, a sama poszła do kuchni, by nastawić wodę na poranny napój większości ludzkości. On natomiast patrzył na nią, jak zaczarowany. Nie potrafił oderwać oczu od swojej bogini. Został jednak całkowicie sprowadzony na ziemię przez dziecko trzymane w ramionach, które dosyć mocno pociągnęło go za włosy.


- Co maleńka? Chcesz zwrócić na siebie moją uwagę, co?


- Tja – powiedziała wesoło i swoje rączki położyła na ramionach mężczyzny. On natomiast przytulił ją, po czym lekko połaskotał. Dziewczynka zaczęła się wesoło śmiać. Widząc minę Bereniki wzruszył się. Kobieta patrzyła na tą scenę, mając niemalże łzy w oczach. Zapragnął być z nimi na zawsze, tylko nie wiedział, jak powiedzieć o tym Berenice. Mieli jeszcze jedną niewyjaśnioną sprawę. Po za tym nie miał pojęcia, jak ona zareaguje na jego wyznanie.


Po chwili kobieta zniknęła w sypialni, a on zajął się Oliwią. Wspólnymi siłami zjedli śniadanie, czyli Krzysiek nabierał na łyżeczkę ulubione jedzenie małej damy, a ona je jadła, brudząc wszystko wokół siebie. Tym samym odkrył, jak bardzo odnajduje się w roli ojca. Dostrzegł, ile nowych rzeczy dowiedział się, będąc przy kobiecie - jak się okazuje - swojego życia.


- Jesteśmy gotowe – powiedziała Berenika, wychodząc w sypialni z dwoma dużymi torbami. Przez chwilę mężczyzna miał wrażenie, jakby spakowała je na dłuższy wyjazd. Uśmiechnął się na tą myśl. Choć dla niej był gotów przenieść się gdziekolwiek, byle tylko być blisko nich.


- Kochanie, ale nabrudziłaś. Wujek strasznie cię rozpieszcza – powiedziała, podchodząc do dziecka z wcześniej, zwilżoną wodą chusteczką. – Musimy czuwać nad tym naszym wujaszkiem, żeby całkowicie cię nie rozpuścił – powiedziała, biorąc dziewczynkę na ręce. – Poczekasz? Ubiorę ją i możemy jechać.


- A śniadanie? – wtrącił, śmiejąc się.


- No tak, zapomniałam. Pan, panie detektywie chce i mnie rozpuścić. Zaraz coś przygotuję – powiedziała, wchodząc do sypialni. Nie czekał na jej powrót. Otworzył lodówkę i zabrał się za krojenie warzyw, znalezionych wewnątrz. Po wrzuceniu ich na rozgrzany olej zabrał się za jajka. W miseczce umieszczał kolejno rozbite jajka, by po chwili rozmącić je i dodać przyprawy. Nie obyło się bez soli, pieprzu, odrobiny słodkiej, mielonej papryki, a także mąki. Po dokładnym wymieszaniu składników dodał żółtą substancję do smażących się jarzyn i czekał aż się nieco zetną. Po chwili przekręcił danie na drugą stronę, by po chwili wyłożyć gotowy omlet na talerz. Zajęty gotowaniem nie zauważył nawet, kiedy dziewczyny wróciły. Stawiając talerz na blacie wysepki kuchennej spostrzegł śmiejącą się Berenikę.


- Coś się stało? – spytał.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-30 12:05:33, Ocena: 6.0
Jeszcze dwa rozdziały :) Jutro i w niedzielę i finito :)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-03-30 13:49:25, Ocena: 6.0
Rozpinał jej guziki powoli, powolutku, powoluśku, coraz wolniej,dłonie na moment zatrzymały się, ale były to działania zamierzone...Ech ci detektywi! Mają nosa do wyjątkowych kobiet. I do omletów. Za omlet mogę mu nawet darować, że jest detektywem:))

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-30 13:59:56, Ocena: 6.0
Detektywi w gruncie rzeczy nie są źli ;) raz sama nim byłam, ale to ciężki kawałek chleba...
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-03-30 14:11:39, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-03-30 14:13:09, Ocena: 6.0
Ups, rzekłam za dużo detektywowi. Ale mówię - za jego omlet - może być detektywem. Byle później guziczki też zapinał:)
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-30 14:15:56, Ocena: 6.0
:) oj będzie nie tylko guziki zapinał:)
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-31 09:12:23, Ocena: 6.0
Przepis na miły początek dnia :)
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-03-31 22:12:53, Ocena: 6.0
Smacznie i zmysłowo! Moniu, na początku drugiej strony wyskoczył jakiś szyfr...

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-03-31 23:29:38, Ocena: 6.0
A ten szyfr to ukłon w strone administracji z prośbą o naprawę :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów