Rozdział IV
opowiadania >właściwą decyzję. Ja muszę wracać do pracy i niestety muszę zostawić was samych. Nie chcę, żeby tamci idioci zdemolowali coś na mojej zmianie.
Konrad usiadł rozglądając się z ciekawością a Ania znieruchomiała kiedy drzwi wpuściły na chwilę do środka światło, które wyssało z pomieszczenia barmana i pozostawiło dziewczynę samą w ciemnościach z mężczyzną, który nie był dla niej wcale taki obcy jak jemu się wydawało.
- Ciekawą ma pani pracę.
Wskazał monitory na których widział recepcję gdzie meldowali się goście hotelowi, pustą restaurację i kabinę windy, korytarze na piętrach no i bar gdzie zauważył swego dobrego ducha tego miejsca męczącego się towarzystwem trzech muszkieterów.
- Do pokoi też może pani zajrzeć?
Zagadał wesoło chcąc rozluźnić nieśmiałą dziewczynę ale ona znów nie odpowiedziała. Milczała jakby faktycznie robiła to codziennie i oglądała te wszystkie nieprzyzwoite rzeczy jakie robią goście hotelowi myśląc, że są poza zasięgiem obcych oczu. Zdał sobie sprawę z tego, że zaledwie godzinę wcześniej, albo dwie leżał na środku łóżka z otwartym rozporkiem i sterczącym penisem po tym co robili z Sonią. Ona to oglądała? Piła tą gorącą czekoladę i zaczęła się pewnie dławić. Kur... Ale była tu sama, mogła się zamknąć i... Przyjrzał jej się podejrzliwie, a Ania skurczyła się jeszcze bardziej jakby chciała wcisnąć się w szczeliny pomiędzy klawiszami komputerowej klawiatury i tam zaszyć przed wścibskimi pytaniami Konrada. Mimo nieśmiałości jaką miała wypisaną na twarzy, jej sprawne palce pracowały bardzo szybko i Konrad dostał błyskawiczną odpowiedź na swe podejrzenia wyświetlone na monitorze. Na samym dole, najbliżej Konrada pojawił się obraz baru widziany z sufitu znad półek z alkoholami, ale dodatkowo w rogu został wyświetlony aktualny czas. Kilka kliknięć myszką i czas zaczął cofać się do tyłu. Ludzie poruszali się na ekranie w dużych skokach, znikali i pojawiali się nowi, barman dwoił się i troił cały czas przeskakując z jednego końca baru na drugi. Kolorowe stroje klientów zmieniały się jak migająca tęcza, nagle miejsce przy barze zajął cień i wbił się w jedno miejsce na dłuższy czas. Konrad uśmiechnął sie widząc siebie. Co oni właściwie chcą pokazać? Jak wyglądam po pijanemu? Przecież nikomu nie przeszkadzałem!
- Rozumiem, tworzę fatalną atmosferę wokół siebie w czarnym garniturze i koszuli. Odstraszam innych klientów? Przepraszam. Następnym razem ubiorę przynajmniej szarą koszulę ale na różową mnie nie namówicie.
Dziewczyna wyglądała jakby miała się roześmiać i nawet spojrzała zalotnie i mrugnęła kilka razy długimi rzęsami na Konrada ale natychmiast się opanowała i cofnęła się gwałtownie, znów skupiając na monitorach. Czas zwolnił i Konrad zobaczył siebie, jeszcze zanim zaczął rozmawiać z barmanem ale był już po kilku drinkach. Faktycznie, ludzie go unikali, tworzył wokół siebie próżnię izolującą go od świata. Każdy inny klient był z co najmniej jedną osobą, same grupki ludzi, tylko on siedział od godziny sam i gapił się przed siebie, targając włosy, turlając szkalnką po barze i rozglądając na boki jakby szukał czegoś lub kogoś. Oglądając samego siebie na ekranie monitora, zdał sobie sprawę z tego jakie sprawia przygnębiające wrażenie. Nagle zmiana. Zaczął rozmawiać z barmanem. Poznał po ruchu ust dialog sprzed kilku godzin, trzeźwych muszkieterów i siedzące za jego plecami dwie dziewczyny. Były tam już na długo zanim on się tam pojawił. Teraz, widział dokładnie jak go cały czas obserwowały i wymieniały się uwagami, ruda zjadała go wzrokiem a brunetka nerwowo sięgnęła po telefon i od tej chwili nie mogła się uspokoić. Zaraz powinnna pojawić się Sonia i tak też się stało jak na powtórce tasiemcowego serialu. Nudnie i przewidywalnie ale przynajmniej jaki miły widok z pięknymi aktorami. Koniec historyjki dobrze znany widzowi obserwującemu powtórkę.
- Dobra! Dziękuję za seans i wyczerpującą rozmowę to było bardzo pouczające. Cześć.
- Niech pan zaczeka panie Konradzie! To nie wszystko.
Odezwała się po raz pierwszy miłym, chociaż piskliwym głosem. Właściwie wyrwała te zdanie z piersi jakby chciała chwycić za ramię zagapionego przechodnia robiącego krok z krawężnika na pasy a nie widzącego pędzącego samochodu. Była wystraszona i uspokoiła się dopiero kiedy Konrad usiadł z powrotem na krześle obok. Był zbity z tropu, bo teraz kompletnie nie wiedział czego się spodziewać.
Ekran ukazał barmana obsługującego w tamtej chwili, jeszcze trzeźwych trzech muszkieterów. Ania otworzyła na swoim monitorze okno funkcji audio, coś trzasnęło w głośnikach i usłyszeli bardzo wyraźnie rozmowę barmana z klientami. Konrad wlepił wzrok w monitor z jeszcze większą ciekawością kiedy dojrzał rzucającą się w oczy czerwoną sukinkę Sonii. Stanęła przy barze w miejscu gdzie wcześniej siedział Konrad, niechlujnie rzuciła torebkę na blat i wyciągnęła papierosy.
- Wodę niegazowaną z cytryną!
- Już podaję.
Barman bez słowa podał popielniczkę i wyciągnął z kieszeni zapalniczkę podając klientce ogień. Odpaliła i nawet nie spojrzała mu w oczy aby podziękować zwykłym skinieniem. Dostała co chciała, zrobiła pierwszy głęboki łyk wody a za jej plecami wyrosły dwie kobiety siedzące wcześniej pod ścianą.
- I co? - Zapytała nerwowa brunetka
- Jak to co? Normalnie. Wszyscy faceci są tacy sami. Wystarczy ściągnąć majtki a zrobi dla ciebie wszystko. Jutro pewnie pokaże się w redakcji jest przecież związany umową. To tylko kwestia czasu, musi do mnie wrócić.
- Byłaś teraz u niego? Jak było? - Brunetka zapytała wcibsko a druga, spokojna rudowłosa dziewczyna nadstawiła ciekawskie ucho.
- Gdyby nie te jego zmiany nastroju... Cholera w łóżku jest naprawdę dobry, bywa czuły a innym razem agresywny... ale poza tym to nudziarz.
Dopiła wodę, zgasiła papierosa, rzuciła banknot na stół i wyszła, zostawiając koleżanki ze opadniętymi szczękami.
- Jak myślisz powiedziała nam prawdę?
- Nie wiem, ale ja bym go sama chętnie wypróbowała. - Ruda odezwała się po raz pierwszy wyniosłym, pewnym siebie głosem.
- No ale po co ona go utrzymuje? Chyba nie jest dobrym pisarzem no bo o czym on może pisać? Jakie kobiety zaliczył w ciągu swego krótkiego życia? Mówiła, że jego powieść źle się sprzedaje.
- Co to kogo obchodzi o czym pisze? Ludzie jeszcze czytają coś poza bilbordami i krótkim wiadomościami w komórkach? Pewnie trzyma go tylko jak pieska, dla dekoracji i zabawy. A przecież
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-11-05 14:49:56, Ocena: 6.0
A no tak to jest człowiek się wtrąci, a potem różne galimatiasy wychodzą z tego. Pozdrawiam:)

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów