Rozdział IV
opowiadania >resztka rozbitej popielniczki wypadła z rannej dłoni pisarza. Ściskając pęknięty przedmiot przebił skórę na dłoni, splamił krwią siebie i jęczącego na ziemi biznesmena.
Barman odpuścił uścisk i wstał szybko sprawdzając stan uderzonego w głowę. Był przytomny ale połowa jego twarzy była mocno spuchnięta i pełna siniaków.
- Ja pierniczę! Zadzwonię po pogotowie. A ty? - Spojrzał na osłupiałego agresora. - Znikaj stąd. Wezmę to na siebie!
- Co? - siedząc na ziemi Konrad nie był pewien tego co usłyszał, wyglądał na takiego co nie wiedział nawet co się przed chwilą stało. - Jak to weźmiesz na siebie? CO weźmiesz na siebie? Przecież to ja mu chciałem zmiażdżyć gębę!
- Ale to moja wina, że się wściekłeś! Nie powinienem ci pokazywać tego nagrania i nie powinienem im podawać alkoholu bo debilom odbiera resztki rozumu.
- Pierdolisz! Przecież to twoja praca i to nie ty odpowiadasz za czyjeś czyny.
- Ale tylko ja jestem tutaj trzeźwy!
- A ja nie? Cały czas dobrze wiedziałem co robię!
- Piłeś i masz alkohol we krwi i to cię usprawiedliwia. Cokolwiek dzieje się w twojej głowie to nie tylko twoja wina.
- Co?! Gówno prawda. Dobrze wiedziałem co robię. Miałem ochotę mu dać po ryju już wcześniej. Nigdzie nie idę, mogę iść siedzieć za pobicie a w sądzie powiem, że nie żałuję i gdybym miał okazję chętnie zrobiłbym to jeszcze raz.
- Nawet tego nie mów głośno! Oni są pijani jak świnie i nie będą nic pamiętać. Wezwę pogotowie i powiem, że zaczęli się kłócić i pobili między sobą.
Na poparcie słów barmana jeden z muszkieterów oparty na stole zachrapał głośno, drugi kiwając się na krześle zabełkotał coś złośliwego. Konrad wstał zacisnął krwawiącą pięść i rozejrzał się z niedowierzaniem po pobojowisku jaki zostawił alkohol zabójczo wpływając na słaby umysł mężczyzn.
- No idź stąd! - barman krzyknął gniewnie.
Konrad zrobił jeden krok w kierunku wyjścia odwrócił się i jeszcze raz rozejrzał pełen wątpliwości w to co mu się karze.
- Idź! Do jasnej cholery! – ciszej ale stanowczo jak starszy brat do młodszego.
- Dziękuję... Za herbatę i resztę.
- Dobra… Cześć.
Kiedy tylko Konrad znikł za drzwiami, barman zadzwonił po pogotowie, pobiegł do pokoju monitoringu i spytał siedzącą w ciemnościach koleżankę.
- Widziałaś to wszystko co się działo? Nagrane?
Dziewczyna pokiwała tylko twierdząco głową, z trudem powstrzymując łzy. Barman widząc jej minę nie czekał na odpowiedź. Odpowiedź była jasna.
- Źle zrobiłem przyprowadzając go tu?
Tym razem wzruszyła ramieniem. Sama nie wiedziała czy to było dobre wyjście, mogła się nie zgodzić ale wcześniej myślała inaczej.
- Rozumiem, że o autograf nie poprosiłaś... To prawda co one mówiły? Jest kiepskim pisarzem?
Spuściła głowę i wyciągnęła spod biurka książkę ze zdjęciem mężczyzny, który dopiero co opuścił jej biuro. Przytuliła książkę do piersi i się rozpłakała.
- Ja pierniczę... Wracam do baru muszę coś wymyśleć jak przyjedzie pogotowie. Obiecuję ci, nigdy więcej nie będę się wtrącać w sprawy klientów. Nie wiadomo co z tego wyjdzie.


Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-11-05 14:49:56, Ocena: 6.0
A no tak to jest człowiek się wtrąci, a potem różne galimatiasy wychodzą z tego. Pozdrawiam:)

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów